The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Обслужване на автоматична скоростна кутия на XC90 на Т6

#11
Темата тръгва към "Кой е по-по-най-..." :lol:
А колегата поиска съвет за сервиз!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#12
che4ef Wrote:Пичове, смяната на маслото на скоростната кутия на Волво не се прави с машина. Не се вкарва масло под налягане в кутията. Внимавайте.

Имах предвид нещо такова.
[Image: atf2.jpg&w=800&h=600&zc=1&hash=b53709f10...0825d4322c]
Reply

#13
[Image: %D0%A1%D0%BC%D1%8F%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0...%D1%8F.jpg]
Reply

#14
MichaelLeRoi не се прави с машина. За Aisin автоматиците на Волво не трябва да се ползва такова нещо. Това важи за всички 4, 5, 6 и 8 скоростни кутии. Ако правилно си спомням при вкарване на масло под налягане в кутията може да повреди клапанното тяло.
Маслото си го сменям сам и ми отнема около 3-4 часа, като обичам да се офлянквам. Откачвам маркуча от който излиза маслото и така източвам на работещ двигател. Всъщност откачвам и двата маркуча, за да сменя гумичките и пластмасовите скоби които заключват маркучите за радиатора. 50-60% от "работата" е пиене на бира и преследване на пищящи децата, които искат неистово да се омацат с масло както и нещата наоколо, телефон, лафче със съседите и така. Според мен ако човек се фокусира може да се справи много по-бързо.
Принципно съвета ми е при избор на сервиз да се попита каква е процедурата и да не се ползва машина, т.е. как ТЕ сменят маслото. Така и така вземат маса пари за тази смяна, да не прецакат нещо.

Поздрави
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#15
Гледал съм клипове за смяна на масла на волва и знам, че след 2005 може и с машина, нямам идея кое е по-доброто, дори не знам на моята как го сменяха.
Reply

#16
Идеята да си сменя сам маслото, ме преследва от няколко месеца Smile)
Колегите от чуждите форуми препоръчват ATF Mobil 3309 за 6-степенен автоматик на Aisin.
Някой ползвал ли е това масло?

http://forums.swedespeed.com/showthread....&_k=zwz8wd
Reply

#17
Това е правилното масло за тия кутии. Дали 5 или 6ст няма значение. Аз на моята си го смених сам. Използвах точно това масло.
Reply

#18
Благодаря, утре поръчвам 12л. и действамSmile
Reply

#19
колко литра е на ХС60 2,4 163 кс 2013 . Доколкото прочетох е 6 литра,ако е толкова 10 литра достатъчни ли са при смяна
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)