The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo S80 смяна на компютър?

#1
Здравейте, нов съм във форума и съм горд собственик на Volvo S80 2.4i 140 конски сили! Та въпроса ми е следният, понеже един приятел ми каза, че ако сложа компютър от 170 коня, колата реално ще стане толкова, предполагам, че ще трябва някакво "припознаване" или нещо подобно, вярно ли е? Някой пробвал ли е и ако е, моля да сподели!? Smile Благодаря за отделеното внимание! Smile
Reply

#2
Преди да я ремапна моята, минах през тази теория и изчетох почти всичко по темата. Ако сменяш компа, то Волвото ти трябва да е със същата ск. кутия като твоето. Проблемът е че човекът който трябва да има софтуера свален от Волво за елиминиране на имобилайзера, трябва да го включи на колата донор (т.е. СЕМ и ЕСМ трябва да са налични) маха имобилайзера софтуерно, и като се сложи на твоята компа на двигателя приема твоя имобилайзер. Другия вариант е някой хардуерно да го махне и да ги размени с твоя комп. Мислех, мислех и накрая реших да не рискувам и заложих на тунинг фирма.
ex - Volvo S60 2.4i BSR 188hp
Volvo S60 2.5 T5 Platinum 285hp Rica
Reply

#3
И аз стигнах до този извод и ще заложа на Николай от София, към него се ориентирах Smile А можеш ли да ми кажеш от колко време вече е чипосан автомобила, как се държи, някакви проблеми?
Reply

#4
Jacky Wrote:Здравейте, нов съм във форума и съм горд собственик на Volvo S80 2.4i 140 конски сили! Та въпроса ми е следният, понеже един приятел ми каза, че ако сложа компютър от 170 коня, колата реално ще стане толкова, предполагам, че ще трябва някакво "припознаване" или нещо подобно, вярно ли е? Някой пробвал ли е и ако е, моля да сподели!? Smile Благодаря за отделеното внимание! Smile

Компютрите са едни и същи. Разликата е само в софтуера.
Два начина.
1. Тунинг - промяна на софтуера.
2. Промяна на един запис в CEM, след което reload на комп-а на мотора в МП и си имаш оригинално 170к.с. Тоест фабричен софтуер за 170 коньовия мотор а не разни там тунинги. Smile
Reply

#5
Jacky Wrote:И аз стигнах до този извод и ще заложа на Николай от София, към него се ориентирах Smile А можеш ли да ми кажеш от колко време вече е чипосан автомобила, как се държи, някакви проблеми?
Проблема, е че Ники все още няма време да направи настройките и в общи линии не се занимава за ремапване на нашите двигатели. Описал съм нещата в ед на тема където се разисква точно тази стъпка, но по-доволен не бих могъл да бъда. Освен това имай впредвид, че предавателните числа на нашите ск. кутии са различни от тези на 170 коньовите и набира по-бързо.
ex - Volvo S60 2.4i BSR 188hp
Volvo S60 2.5 T5 Platinum 285hp Rica
Reply

#6
Leper Wrote:
Jacky Wrote:И аз стигнах до този извод и ще заложа на Николай от София, към него се ориентирах Smile А можеш ли да ми кажеш от колко време вече е чипосан автомобила, как се държи, някакви проблеми?
Проблема, е че Ники все още няма време да направи настройките и в общи линии не се занимава за ремапване на нашите двигатели. Описал съм нещата в ед на тема където се разисква точно тази стъпка, но по-доволен не бих могъл да бъда. Освен това имай впредвид, че предавателните числа на нашите ск. кутии са различни от тези на 170 коньовите и набира по-бързо.

Досещам се за това с кутията, хах Smile Ще видим, има време, ще го измисля Smile
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)