This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Смяна на скоростна кутия
Здравейте, имам една питанка, ако нямате против, учените да се изкажат.
Какво ще се случи с разхода ако монтирам ръчна скоростна кутия с главно предавателно число 4.45, вместо моята която е с предавателно число 4.00.
Оборотите знам че ще се вдигнат, но знам, че и на двигателя ще му олекне и ще намали бензиновите времена.
Ще се радвам на всякакви мнения, от знаещи и не толкова. Wink
Благодаря.
Цитирай
Thanks given by:
4.00 (късият дифф на M56)- по-добре за градско понеже е по-къса.
4.45 (дългият дифф на м56)- Обратното.
Цитирай
Thanks given by:
Дългия би трябвало да е 4.00
Но все пак, разхода дали ще мръдне, едно малко уточнение, тази с 4.45 е от 2.0 20V 143к.с а моята е от подписа.
Цитирай
Thanks given by:
Да , колега прав си ! Объркал съм местата . 4.45 е късият ! Нормално е разхода да мръдне , с дългата кутия падат оборотите на мотора . При теб това е от значение понеже си с атмосферен мотор.
Цитирай
Thanks given by:
Вярно е, че ще ми се вдигнат оборотите но пък ще падне натоварването на двигателя, и точно в това е въпроса кое ще даде превес?
Цитирай
Thanks given by:
Ще даде , понеже двигателя ти се разгръща след 3000 оборота. B5254S2 220 N·m @3300rpm.
Цитирай
Thanks given by:
Благодаря, но все пак няма ли някой с по задълбочени познания по скоростни кутии и предавателни числа, или да е правил тази гимнастика.
Успех на всички.
Цитирай
Thanks given by:

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)