This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем със STC volvo s60 2.4i 140hp.
Здравейте колеги имам проблем с мойто возило ! Проблема е следния :
При ляв завой се чува едно гадно изхъркване (ако мога така да го нарека) , същото се чува и когато ми пробуксува лявото колело ( смисъл когато се задейства stc-то) , когато го изключа от съответния бутон в купето , проблема изчезва ! Моля за съдействие да разбера от каде е тоя проблем и съответно как да си го оправя ! Благодаря предварително !
Цитирай
Thanks given by:
Това се нарича: Stabillity Tracktion Control , когато стъпи на хлъзгаво отнема газтта на някое от колелата или и на двете и се чува това изхъркване.
ex - Volvo S60 2.4i BSR 188hp
Volvo S60 2.5 T5 Platinum 285hp Rica
Цитирай
Thanks given by:
Leper написа:Това се нарича: Stabillity Tracktion Control , когато стъпи на хлъзгаво отнема газтта на някое от колелата или и на двете и се чува това изхъркване.
Благодаря колега знам за какво е но проблема е че на лявото колело само изхърква и неработи , и на всеки ляв завой се чува същия неприятен шум !
Цитирай
Thanks given by:
Нещо гумите да видиш, иначе ако я закачиш на Vida, може да е изкихал някой ABS датчик, но щеше да ти свети някаква грешка на таблото.
ex - Volvo S60 2.4i BSR 188hp
Volvo S60 2.5 T5 Platinum 285hp Rica
Цитирай
Thanks given by:
Leper написа:Нещо гумите да видиш, иначе ако я закачиш на Vida, може да е изкихал някой ABS датчик, но щеше да ти свети някаква грешка на таблото.
Гумите са почти нови не е от тях даже като ги смених със зимните и после обратно нямаше ехект , говорих с един майстор и човека ми каза че най вероятно е някаква решетка за stc-то , ама пак трябвало да се види ! Сега след 20-и ще отида да видим .
Цитирай
Thanks given by:
M.Matev89 написа:
Leper написа:Това се нарича: Stabillity Tracktion Control , когато стъпи на хлъзгаво отнема газтта на някое от колелата или и на двете и се чува това изхъркване.
Благодаря колега знам за какво е но проблема е че на лявото колело само изхърква и неработи , и на всеки ляв завой се чува същия неприятен шум !

А погледнал ли си дали са ти здрави ограничителите за завиване на колелата?
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
2000 Volvo V40, D4192T3, manual M56, 115 hp., 265Nm. - Холандеца
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Цитирай
Thanks given by:
А погледнал ли си дали са ти здрави ограничителите за завиване на колелата?[/quote]
Да добре са днеска смених и левия абс пръстен под сензора ! Беше скъсан , сложих новия обаче шума си остана ! Така после махнах десния абс сензор и шума изчезна ! Тия дни ще пробвам с една медна тънка шайба да поддигна съвсем леко абс сензора от пръстена !
Цитирай
Thanks given by:
Решението на проблема се оказа следния : смених скъсания пръстен от ляво и измих обилно десния без да разглобявам смъкнах само гума и датчих ( измих със спрей за почистване на спирачки на Motip) колата стана идеална и без никакви "изхърквания"!
Цитирай
Thanks given by:
Нормалното решение
Цитирай
Thanks given by:

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)