The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Падане на обороти при изключване от скорост на Т4

#11
горивен регулатор е почти сигурно, щом пали трудно като е студена, а иначе по време на каране като пуснеш педала, колата започва да работи на вакум и смуква бензин през вакума на регулатора и се дави. Само че като гледам колата твоят трябва да е на 4.2 бара по спомен, т.е няма да стане всеки - като свалиш твоят на металната част на корпуса му трябва да пише на какво налягане е, а онзи от обявата е хвърлени пари на вятъра - трябва да свържеш входа му с горивната рейка и да пуснеш от изхода му обратна линия към резервоара,+ преправяне на цялата система, която фабрично е с 2 регулатора и една линия с байпас при резервоара...
Поздрави!

п.п. - забравих също проверете и горивната помпа, като така и така ще се тества налягането
S402.0T99 - на части
S402.0T01
Reply

#12
dimitar76 Wrote:Здравейте колеги! На какво може да се дължи според вас падането на оборотите до нула и след това пак подобряване до нормалните след освобождаването на скорост?Аз така я купих колата,но в последно време даже като отидат към нула направо гаснеше, иначе когато е студена иска малко повече въртене за да запали някой път претрисва за момент работи на 2-3 цилиндъра.Имах съмнения да не е някой вакуум или блу-офф клапана за разтоварването на турбото който не е оригиналния, но като я закачих на компютара с програма Делфи ми и изписва P0001 грешка което значи регулатор на бензин и още две който не мога да ги разшифровам 000F Главен лъч твърде висок сигнал и FFFF0 непознат код за грешка.Някой може ли да ми каже какво означават и може ли наистина бензиновия регулатор да прави този проблем като през другото време когато е топла колата пали добре,а за вървенето и празния ход този проблем не оказва никакво влияние върви си както трябва?
Типичен симптом на утечка на въздух. А щом блоу оф-а не е оригинален аз залагам на него.
Volvo 945 '97, B200FT, 155hp
Volvo 960 '93, B204FT, 190hp

savarturbo.se
turbobricks.com

It’s not the fart that kills, it’s the smell!
Reply

#13
Да ,но лошото е че го прави след като е загряла колата и то само да подам леко газ и изгасва и оборотите и падат много,а той не се включва на ниски обороти само на високите работи пробвал съм го със спрей за лесно запалване на двигател да не дърпа въздух и той не е от него.Аз имам съмнение за датчика на дроселовата клапа всичко е свързано с подаването на газта макар и леко.Може и разходомера да е интересното,е че след като паднат оборотите и загасне после при следващото палене вече е съвсем друго когато дам газ се изфорсирва с малки прекъсвания и се чува пукане в ауспуха.Ама за разходомера на въздух не знам как да го проверя.Мога ли да го изключа?
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)