This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Край на дизелите при Волво
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.reuters.com/article/us-volvocars-diesel-idUSKCN18D0Q7">http://www.reuters.com/article/us-volvo ... SKCN18D0Q7</a><!-- m -->
Волво се отказват от дизеловите двигатели след 2023 и спират да инвестират в развитието на нови двигатели поради невъзможност да покрият изискванията за въглероден двуокис и Nox след 2020.
Щели да използват новата генерация Drive-E само до 2023 и след това хибриди и електрически.

Две думи за Drive-E:
Доста години карам XC70 с D5 двигател. Първоначално 184 к.с. и после варианта с 225 к.с. - съответно и скоростните кутии бяха с 5 и 6 скорости, автоматик.
Разхода на 184 кс. е 9,2 за 130 хил.км. без нулиране, а на 225 кс е 7,6 за 117 хил.км.
Сега карам пак D5 - 235 к.с. на V90CC
Разхода е 7,8 на сто, при положение, че е с осемстепенен автоматик, старт стоп и по-добра аеродинамика.
Не съм сравнявал теглата на автомобилите обаче.
Толкова от мен за ефективността на новите драйв-е.
Цитирай
Thanks given by:
90-ката не е ли по-тежка обаче? Иначе старт/стоп-а не мисля, че оказва особено влияние на разхода.

Иначе и сега всички да спрат да произвеждат дизели, тук ще си дишаме саждите още 30 години Smile
Цитирай
Thanks given by:
Аз съм с първия комънрейл и ръчка. Средният ми разход е малко над 6, защото градско карам само докато се измъкна от града или паркирам пред блока. С ТДИ-то беше под 6.
Както съм живал на дърва, въглища, нафта, парно, акумулираща и климатик, така съм карал на бензин, газ и дизел. Каквото за другите, това и за мен, няма да истерясвам на тема електрички.
Не се надявайте обаче скоро да изхвърлят дизела. Помислете за камионите и корабите, ако искате и за авиацията.
Цитирай
Thanks given by:
tortomanin написа:...и за авиацията.
Те в авиацията (дизеловата!) ползват един по-различен дизел, АВИО-дизел, наливат си го от Еко-то :lol:
I like work: it fascinates me. I can sit and look at it for hours.
Jerome K. Jerome

ex: Volvo V40 1.8, 122 hp
now: Volvo S60 2.4D, 163 hp
Цитирай
Thanks given by:

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)