The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Колко може да ми струва внос от Германия?

#1
Здравейте,

бих искал някой, който има скорошен опит да сподели, колко би могло да ми струва вноса на автомобил от Германия?
Какви такси се плащат, трябва ли да се плаща ДДС(не съм фирма и колата не се купува за фирма ) и за какво трябва много да внимавам.

Колата ще бъде купена от Автокъща не от частно лице.

Колата е Volvo S60R 300кс 2003.

Поздрави
Reply

#2
Щом я взимаш от автокъща, ДДС-то със сигурност го плащаш там. Ако ти я докарат с репатрак, други такси нямаш - чак тук за регистрация, екотакси и прочие стандартни държавни сурвачки.
Ако ще си я докарваш сам, трябва да вземеш временни номера,мисля и застраховка да се плати - автокъщата може да ти помогне за тези неща, питай ги.
Reply

#3
VivasVolvo Wrote:Здравейте,

бих искал някой, който има скорошен опит да сподели, колко би могло да ми струва вноса на автомобил от Германия?
Какви такси се плащат, трябва ли да се плаща ДДС(не съм фирма и колата не се купува за фирма ) и за какво трябва много да внимавам.

Колата ще бъде купена от Автокъща не от частно лице.

Колата е Volvo S60R 300кс 2003.

Поздрави
Има хора, които се занимават с това,
Взимат ти 1000лв за огледа и докарването. Тук вече си плащаш всичко по каналният ред.
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#4
Здравей Колега,
Най-добре влез във връзка с автокъщата за данъците и таксите за автомобила, който си харесал. След това ще си направиш сметка за километрите и горивото до България.
Поздрави и успех с начинанието.
666 - The number of the Beast.
[Image: ab279758.gif]
Reply

#5
air-d Wrote:Здравей Колега,
Най-добре влез във връзка с автокъщата за данъците и таксите за автомобила, който си харесал. След това ще си направиш сметка за километрите и горивото до България.
Поздрави и успех с начинанието.
Това не го разбирам - какви данъци и такси?От Германия обявените цени са крайни,а в много случаи след пазарлък можеш доста да свалиш цената.Пак е въпрос на договорка продавачът да ти плати и транзитните номера и застраховката.Плюс това в 90% от случаите ти дават и комплект зимни гуми.Гледаш да има ТЮФ,и колко по-дълга е валидността му,толкова по-добре!Без валиден ТЮФ няма как да я докараш на собствен ход!
Reply

#6
Мен ако питаш от автокъща не взимай само от частно лице иначе 100% ще те прекарат с нещо по къщите 90% са турци.Има някакъв данък се плаща но той е минимален ДДС не се плаща а ако няма ТЮФ по-добре не я взимай значи и има нещо и не може да го мине ако са я обявили само за износ Export колата и километрите могат да и върнат също без проблем.Това с доста от свалянето на цената както беше казал колегата в предишния пост го забрави особенно за тази кола освен ако няма някакъв проблем и гледат бързо да я продадат.По-принцип цените на читавите коли ги свалят до 200макс.300евро.Успех с покупката!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)