The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ресурс на двигателя D5

#1
Здравейте колеги,
270 000 км за D5 на десет годишно XC90 много ли са?
Звучи като в период на полуразпад, но пък и повечето от немското мобиле са на толкова. Струва ли си?
Reply

#2
simeonovss Wrote:Здравейте колеги,
270 000 км за D5 на десет годишно XC90 много ли са?
Звучи като в период на полуразпад, но пък и повечето от немското мобиле са на толкова. Струва ли си?
В немско поне повечето са истински,защото тукашните масово са на 170 000,а реално на над 4-500 000км.Гледам,че и сервизната книжка е предвидена за 400 000 км,така че 270 000 си е ,,завидно здраве"! Зависи как е поддържана де!
Reply

#3
Ако колата е поддържана, мисля че няма да има проблеми!
Обаче, не се фиксирай само в двигателя...
Има още маса неща, които трябва да се имат предвид. Скорости, раздатки, диференциал... Wink
Нашето е на 10 г., на 171 хил. реални! км., добре гледано, и тук-так по нещичко се обажда Big Grin
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#4
Аз карам Бензиново 2.5 турбо на 680 000 км без никакви проблеми по двигател и по автомат Много сам доволен
Reply

#5
Километрите могат да са ти някакъв ориентир, но нищо повече. Може колана 300 00 да е като нова, а може и на 100 000 да е тотална щета. Всичко зависи как е поддържана и най вече КОЙ я е поддържал.
Ако сравняваме качеството на поддръжката, консумативите, горивото и т.н., у нас и в Германия, тамошна кола на 300 000 хиляди, е като тукашна на 100 000.
Reply

#6
Чудесна възраст за двигател на Волво - нещо като тийнейджър е на тия километри Smile Важното е да е обслужван добре и ще ти ги удвои и утрои даже километрите.
Volvo S60 2.4 D5 - 2003 г.
Reply

#7
Ресурса на всеки двигател е точно толкова, колкото собственика и обслужващия сервиз успеят със общи усилия да го счупят. Big Grin
Reply

#8
Tisho Wrote:Ресурса на всеки двигател е точно толкова, колкото собственика и обслужващия сервиз успеят със общи усилия да го счупят. Big Grin

Много точно казано!
Reply

#9
Темата е стара, но да я повдигна.
Включвам се с моите данни. D5-185 коня 2008 г. внесен от братска Швеция на 330 000 км. и каран от мен почти 5 години, вече е на 440 000 км. и мисля, че има още хляб в него. Естествено се поддържа прилично, но като караш, ще си плащаш, все пак няма вечни неща. Самия двигател има огромен (според мен) ресурс, но доста от системите не са чак толкова вечни.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)