The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Как AWD ситемите реално работят при различните марки?

#11
Когато слагаш клип от Тюба при поставянето го слага като https:// товя е някаква сигурност. Ако махнеш S от него го слага директно вътре в темата. Smile
Volvo For life!
Reply

#12
JMI Wrote:Термата пак отива в друга посока! Ако ще си пишем за качеството на Волво отвори нова! Idea
И това, което си пуснал е някаво
Initial study, както виждаш, което май много общо с реалността няма. Английски там в Канада мисля знаете или ти си във френската част? :lol:

Как плюя по всичко и всеки, което не е Волво, като се убих да хваля Мазда, Хюндай и Кия за огромния прогрес, който правят за разлика от Германците.
Ти четеш ли въоще или просто си коментираш? :roll:

Като пуснах клипчето исках да се види наистина как работят системите при различните марки. Това, че ти реши да ми отговориш с нещо, което няма нищо общо с реалността проблема остава при теб. Волвото и Форда от клипа са с шосейни гуми, а останалите не. Те затова не успяха да се качат. Струва ми се пускаш неща тенденциозно само за да покажеш, че Волво не струва! Поне се постарай нещата да са реални. Idea

....
Колега, Волво правят нова платформа с нови двигатели от 0!!! Нормално е да има проблеми, всяка марка коли, когато създава нови неща винаги има проблеми. Минава време и проблемите се заличават. Например до момента новото XC90 най-проблемното, след него всяко следващо нещата са изчистват!
Колега, то в това е големият проблем на всички производители на автомобили. Всички си изкарват автомобилите на пазара, преди достатъчно да са си тествали продуктите.И не само Волво е там. Проблемът конкретно в случая е, че Волво стигат дъното Idea
А тази класация е за проблемите възникнали през първите 3 месеца от покупката на автомобила. Та представи си какво е качеството на днешните коли, дето за 3 месеца са дали толкова проблеми(болшинството от тях са дребни, но има и сериозни такива). Най-лошото за нас, като хора обичащи марката е, че Волво е в дъното на тази класация.

А колкото до смешните ролки, те хубаво ще ти покажат как уж работят системите, ама в действителност на пътя положението е различно! Много различно даже. Толкова различно, че от смешните ролки се налага да минеш на варианта с въже и истински проходима машина, която да те изтегли от неприятната ситуация! Не ми се ще да ти давам още примери, за да ти показвам, как ентусиасти с Волво си мислят, че това с ролките и полигоните може да стане и в действителност - там където минават само истински проходими машини. Влиза юнака с Волвото, минава няколко метра и там си и остава затънал. А после идват най-честите варианти.Първият е незбежният - този с въжето Idea Вторият, третият и петият са оправданията - гуми, шофьор, време, просвет и т.н. Иначе на смешните ролки всичко е тип-топ!

Колкото до немците, ами нека си го кажем честно - те определят правилата при премиум сегмента. Останалите се опитват да ги догонят. Уви от доста време не успяват, даже разликата расте.Толкова е голяма, че ако вземеш продажбите на краля в този клас - Мерцедес и събереш продажбите на останалите премиум производители извън немската тройка, то дори няма да успееш да ги доближиш. Толкова са изостанали немците :mrgreen: Разбира се под краля на премиум сегмента слагам Мерцедес, защото двете английски марки – Бентли и РР са над премиум сегмента! Поне според мен.
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply

#13
che4ef Wrote:
Quote:Колега, Волво правят нова платформа с нови двигатели от 0!!! Нормално е да има проблеми, всяка марка коли, когато създава нови неща винаги има проблеми. Минава време и проблемите се заличават. Например до момента новото XC90 най-проблемното, след него всяко следващо нещата са изчистват!

Новото ХС90 не е проблемно. Може би има някакви дребни неща, и толкова. Ти изчакай Модел 3 на Тесла да напуска конвейра.... Нещо не са розови нещата там...
<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.consumerreports.org/car-reliability/10-least-reliable-cars/">https://www.consumerreports.org/car-rel ... able-cars/</a><!-- m -->
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply

#14
Ev-V50 Wrote:
JMI Wrote:Термата пак отива в друга посока! Ако ще си пишем за качеството на Волво отвори нова! Idea
И това, което си пуснал е някаво
Initial study, както виждаш, което май много общо с реалността няма. Английски там в Канада мисля знаете или ти си във френската част? :lol:

Как плюя по всичко и всеки, което не е Волво, като се убих да хваля Мазда, Хюндай и Кия за огромния прогрес, който правят за разлика от Германците.
Ти четеш ли въоще или просто си коментираш? :roll:

Като пуснах клипчето исках да се види наистина как работят системите при различните марки. Това, че ти реши да ми отговориш с нещо, което няма нищо общо с реалността проблема остава при теб. Волвото и Форда от клипа са с шосейни гуми, а останалите не. Те затова не успяха да се качат. Струва ми се пускаш неща тенденциозно само за да покажеш, че Волво не струва! Поне се постарай нещата да са реални. Idea

....
Колега, Волво правят нова платформа с нови двигатели от 0!!! Нормално е да има проблеми, всяка марка коли, когато създава нови неща винаги има проблеми. Минава време и проблемите се заличават. Например до момента новото XC90 най-проблемното, след него всяко следващо нещата са изчистват!
Колега, то в това е големият проблем на всички производители на автомобили. Всички си изкарват автомобилите на пазара, преди достатъчно да са си тествали продуктите.И не само Волво е там. Проблемът конкретно в случая е, че Волво стигат дъното Idea
А тази класация е за проблемите възникнали през първите 3 месеца от покупката на автомобила. Та представи си какво е качеството на днешните коли, дето за 3 месеца са дали толкова проблеми(болшинството от тях са дребни, но има и сериозни такива). Най-лошото за нас, като хора обичащи марката е, че Волво е в дъното на тази класация.

А колкото до смешните ролки, те хубаво ще ти покажат как уж работят системите, ама в действителност на пътя положението е различно! Много различно даже. Толкова различно, че от смешните ролки се налага да минеш на варианта с въже и истински проходима машина, която да те изтегли от неприятната ситуация! Не ми се ще да ти давам още примери, за да ти показвам, как ентусиасти с Волво си мислят, че това с ролките и полигоните може да стане и в действителност - там където минават само истински проходими машини. Влиза юнака с Волвото, минава няколко метра и там си и остава затънал. А после идват най-честите варианти.Първият е незбежният - този с въжето Idea Вторият, третият и петият са оправданията - гуми, шофьор, време, просвет и т.н. Иначе на смешните ролки всичко е тип-топ!

Колкото до немците, ами нека си го кажем честно - те определят правилата при премиум сегмента. Останалите се опитват да ги догонят. Уви от доста време не успяват, даже разликата расте.Толкова е голяма, че ако вземеш продажбите на краля в този клас - Мерцедес и събереш продажбите на останалите премиум производители извън немската тройка, то дори няма да успееш да ги доближиш. Толкова са изостанали немците :mrgreen: Разбира се под краля на премиум сегмента слагам Мерцедес, защото двете английски марки – Бентли и РР са над премиум сегмента! Поне според мен.


Човек, всичко това звучи нелепо! :o
Първо, за да правиш такива сравнения, трябва да имаш обективни критерии. Стефан ти го написа!
Кое е премиум и кое повърти с премиум емблема вече писах за това в другата тема. Време е да ре-калибрирате тези понятия. Ето ти видеото да си поизясниш нещата, че ще ми отнеме цяла нощ да пиша тук

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=e4R3g4peGwI[/youtube]


"Волво в момента дърпат автомобилостоенето напред"! Това не са мои думи! Wink Знаеш ли кой ги е казал на пресконференция миналата година?
Хайде няма да те мъча, шефа на въпросния крал в този клас, а именно Мерцедес, който между другото е най-големия боклук от "неподражаемата" немска тройка.
От БМВ миналата година са признали, че Волво уверено водят в safety иновациите, и че ще използват опита на Волво в тяхните коли!
Остава и Ауди да спрат да правят Куатро, а да вземат използват ценния опит на Волво с Хлдекс и всичко ще си дойде на мястото, кучето си лае, а кервана си върви.

Ето още едно:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mAgY6A3RPcU[/youtube]
Volvo For life!
Reply

#15
Май темата е по-скоро - Качеството на Волво, Да и Не.

Няма значение, аз харесвам такива теми и дано някой не се почувства обиден или пренебрегнат.

Ev-V50 имаш право както за теста с ролките (този тест е най-реален на база на липса второстепенни фактори като гуми и умения, иначе, да в природата ролки няма), така и с продажбите на германците и Мерцедес по-конкретно, а аз бих добавил и БМВ. Аз не споря с теб. Класациите са факт, но аз твърдя че са измислени, защото се плащат. Тесла и по-конкретно Е. Мъск се сдърпа с Consumer Reports: https://www.cnbc.com/2017/10/20/consumer...we-do.html

Как Consumer Reports правят проучванията: https://www.consumerreports.org/cro/abou.../index.htm

The Consumer Reports Survey Research department, a team of highly-trained social scientists, surveys millions of consumers each year using state-of-the-art techniques; collecting feedback on a broad range of real-world experiences with products, services. Првод: Проучването на Consumer Reports от отдела им за проучване е екип от високо квалифицирани СОЦИАЛНИ специалисти, интервюрайки милиони консуматори всяка година с помоща на високо технолигнични техники; събират много данни от продукти и услуги. И бла бла бла.
Не казвам че не са прави ама не ми вдъхват доверие.
Лично на мен ми се иска да чуя личния опит повече, какво е виждал човек и да е обективен. От това как се структурират и развиват такива класации е много нереално. Така мисля.
Коя кола е по-кофти? - жената която е оживяла с два счупени пръста при сблъсък със стар мустанг движещ се със повече от 100км/ч (язък за мустанга) в ХС90. Пишлеметата в мустанга имират на място. Действието е мисля в Охайо, или възрастаната двойка в ХС90 върху които се обръща натоварен боклукчийски камион. Без драскотина. Или семейството с малкото дете дето ги блъскат отзад на магистралата и Хс90 се тръкаля. Излизат само с охлузвания. Страничните прозорци не са счупени. Парамедиците стоят и гледат умно. Интересно защо Хс90 е една от най-евтините коли за застраховане в САЩ? Питай четирите деца и дядо им в НОВ додж караван блъснати странично от Джип с 80км/ч. Умрели на място. Петото дете бебенце оцеля. Е как става това? Качествена кола ли? Това близо до Торонто стана. Питай жената дето умря щот не можаха да я изкарат от намачкан крайслер, или младото тричленно семйство размазано в едно от насраните хюндайчета. Вярно че беше кола на 10-15 години, ама чист челен удар... Трябва да издържи, а не да се свие на баничка. Това в Саскечуан между другото. Когато чуете за катастрофи със жертви обърнете внимание какви коли са карали.
Един колега от работа много хубаво го каза: По телевизията, скъпи, само junk food и junk cars може да видиш. Все повече се съгласявам с него.

Ето нещо съвсем прясно - IIHS започна тестване за small overlap и на пасажжерската страна. Какво се случва - Тойотката Рав 4 се проваля от страна на пътника, но е ОК откъм шофьора Wink Wink Ей такива коли правят японците и корейците. Същото е Субарото и Маздата. Трагедия човече...
Между другото Волво изобщо го няма в тази класацията. Много яко. Онези са сметнали че няма какво да си правят труда.
http://www.iihs.org/iihs/news/desktopnew...rs-at-risk

Ама видиш ли според Consumer Report е по-важно да може да си цъкаме на инфотеймънта и да си говорим по телефона чрез блутута.
Моля ви се не мислете че споря, казвам само как виждам аз нещата.

Поздрави и наздраве
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#16
Колега, ти буквално го караш на принципа:
"Едно си баба знае, едно си бае".
Волво по отношение на сигурността винаги е била водещата компания. И това не е от година или две, а е от десетилетия!!!И винаги е било за пример!!!
А, че можеш да пишеш цяла нощ изобщо не се и съмнявам.Ти по принцип си така - пишеш много, но не казваш нищо!

Замисли се обаче, дали да си премиум е само сигурност? Дали потребителите гледат само това? И ако е така, защо Волво не продава над 2 млн. автомобила годишно?! Защо продажбите на най-луксозното Волво ХС90, определяно като крайъгълен камък в новата им стратегия, 5-6 поредни месеца преди Септември 2017-а година имаше спад в продажбите спрямо предходната година? Не мислиш ли, че нещо такова рязко контрастира с представянето на първото поколение на ХС60, което дори след излизането на новото поколение в продължение на още 2-3 месеца, след това записваше увеличение в продажбите си, толкова години след излизането си.Това беше модела, който крепеше марката. Да не говорим, че имаше ревюта преди години, които поставяха под съмнение, че Волво е премиум марка. А ти си седнал да пишеш, че Мерцедес били боклуци. Ако не знаеш, всички се сравняват с тях.

Слез малко на земята и бъди обективен! Всички тук харесваме и обичаме любимата марка Волво, ама не е зле и кривиците да си кажем, нали?!
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply

#17
Замисли се обаче, дали да си премиум е само сигурност?

- Не е. Има и други неща. Волво преум марка.... може би, аз не мисля така. Затова твърдя че е и скъпа, но и добре направена.

Дали потребителите гледат само това?
Едно от последните неща за потребителите е сигурността. Това което виждам, заявяване на статус е по-напред.

И ако е така, защо Волво не продава над 2 млн. автомобила годишно?!
Може би некачествени, може би да има дисплей в средата е по-важно? Според мен две причини Волво са скъпи, а и нямат вероятно капацитет за по-голямо производство.

Ето едно сравнение, за мен като собственик на две волва е чест да бъда сравняван с такава кола:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VpksTQBOpAY[/youtube]
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#18
che4ef Wrote:Замисли се обаче, дали да си премиум е само сигурност?

- Не е. Има и други неща. Волво преум марка.... може би, аз не мисля така. Затова твърдя че е и скъпа, но и добре направена.

Дали потребителите гледат само това?
Едно от последните неща за потребителите е сигурността. Това което виждам, заявяване на статус е по-напред.

И ако е така, защо Волво не продава над 2 млн. автомобила годишно?!
Може би некачествени, може би да има дисплей в средата е по-важно? Според мен две причини Волво са скъпи, а и нямат вероятно капацитет за по-голямо производство.

Ето едно сравнение, за мен като собственик на две волва е чест да бъда сравняван с такава кола:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VpksTQBOpAY[/youtube]
Колега, Волво, а и много други автомобилни марки са били направени добре. Тук уловката е минало свършено време. Днешните автомобили, вкл. и любимата ни марка са направени, така че да влизат в сервиза честичко. Това е истината. Знам, че по принцип ти друго влагаш под направено добре, но се замисли, колко хора влагат същото!

Далеч не е само сигурност и статус да си премиум. Много повече се иска да си премиум.

С колкото и колеги да съм си говорил, Волво си има кофти (пенсионерски) имидж сред хората до 45-50 години - тези, които по принцип купуват най-много. Търсят нещо с по-модерен външен вид(Ауди да речем), или пък по-тежкарски(Мерцедес, Ягуар), или по-спортен( БМВ, Ауди). Доста определят Волво, като скучни коли, което може би е най-вярно от гледна точка на един по-млад човек. Къде ще сравниш Волво с една РС на Ауди или АМГ на Мерцедес, а какво ли пък остава с някое БМВ М. Ми те го схрускват за закуска. Дано поне новото купе Полстар 1 е нещо по-сериозно и по-конкурентно, че онези вече взеха модели с по над 700 коня да изкарват.

Ето сега пишеш за дисплеи и какво ли още не. Ами кои им е виновен на Волво, че в този таблет са сложили почти всичко да контролира, а той се бъгва и дори изключва. Ясно е, че целта в дългосрочен план е този таблет да се счупи, след което потребителите, да си дадат лептата(вероятно 4 цифрена) за поправката му.Хем компанията доволна, хем сервиза доволен.Така де, работа ще има за всички.Както правят вече всички други авт. компании!

И капацитет за производство ще има, стига да могат да ги продадат.Иначе ще стане, като в България по времето на комунизма - произвеждаха като луди, а нямаше кой да купува!

Виж и при електрическите модели как е! Едните вече продават на пазара, а при Волво всичко е в бъдеще време. ЩЕ,ЩЕ,ЩЕ. Откога са го запускали това електрическо Волво. Аха да е 2015-а, после стана 2017-а, последно 2019-а. Ама и тогава може за пореден път да се появи ЩЕ - и ще бъде поредното! А БМВ 2 модела продават и 3-ти скоро ще пуснат. Даже Фауве пуснаха е-ГоУф, докато Волво си ЩЕ-кат. И така губят клиенти, не са популярни сред по-младите, които търсят такива автомобили.

А за офроуд "сравнението", единственото показателно беше, че някакво мицубиши теглеше Волво на буксир. Оправдание винаги ще се намери.
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply

#19
Quote:Колега, Волво, а и много други автомобилни марки са били направени добре. Тук уловката е минало свършено време. Днешните автомобили, вкл. и любимата ни марка са направени, така че да влизат в сервиза честичко. Това е истината. Знам, че по принцип ти друго влагаш под направено добре, но се замисли, колко хора влагат същото!

Абсолутно си е така. Тука спор няма. Новите коли са един модерен франкенщайн. Няма идентичност или е много трудно да се постигне. Една от причините Волво да направят емблемата голяма. Те го наричат DNA (Dynamic Name Approach). В нашето съвремие, където всеки си е изградил някакъв образ се държи здраво за него. За Волво е сигурността. Аз твърдя че и надежност. Кусури много. Едно от нещата които няма да простя и като собственик на Волво е че не запазиха линията на интериорния дизайн която имаха в 850. Голяма грешка, но времената за компанията бяха Форд. Волво, и за това ги харесвам, са консервативна компания. Те не слагат най-новите неща в колата, освен ако не е за сигурност, но принципно то си е тяхна разработка. Затова твърдя че Волво не са премиум. Откъм сигурност са, но откъм други неща са назад. Разбирам че качеството никой не го интересува.
На новите дисплея се бъгвал? Ще поразпитам. Интересно е това, при условие че нещата са направени много просто там.

Quote:С колкото и колеги да съм си говорил, Волво си има кофти (пенсионерски) имидж сред хората до 45-50 години - тези, които по принцип купуват най-много. Търсят нещо с по-модерен външен вид(Ауди да речем), или пък по-тежкарски(Мерцедес, Ягуар), или по-спортен( БМВ, Ауди). Доста определят Волво, като скучни коли, което може би е най-вярно от гледна точка на един по-млад човек. Къде ще сравниш Волво с една РС на Ауди или АМГ на Мерцедес, а какво ли пък остава с някое БМВ М. Ми те го схрускват за закуска. Дано поне новото купе Полстар 1 е нещо по-сериозно и по-конкурентно, че онези вече взеха модели с по над 700 коня да изкарват.

Нищо не мога да кажа по въпроса. Само знам че доста Волва виждам с млади хора и хора на средна възраст наоколо. Много хора харесват вида им. Аз не разбирам защо да са скучни. Който съм качил в ХС90 казва че му е готино и му харесва без да съм питал. Сигурно защото е винаги чисто вътре или хората разчупват леда.
ЕV, много млади хора нямат пари. Набутани са със заеми от учелището или са с лош кредит и не могат да си позволят кола по скъпа от голф или японска. Няма нищо лошо в това, но питай някой дали Волво е кофти кола. Всички казват че са хубави коли. Поговори с хората, виж каквото ще ти кажат. Във Ванкувър виждам доста ХС90 Т8 и Т6 от новите. Жената на един колега най-вероятно ще си купи ХС60 от 2015 на 14 000км за 42 000 долара и е Т5 от последните. Много хора харесват Волво, недей така.
Едно нещо ще ти кажа за Волво Канада - връзката им с клиента е под всякаква критика. Вземи една Хонда - много добър customer service. Волво са гола вода в сравнение с тях. Нещата обаче се променят. Ще видим. Една от причините хората да избягат от марката. Канадския пазар не им е приоритет и са ни зарязали малко, но нещата се променят както казах, в положителна посока. Нещата като гаранция, които предлагат в САЩ само можем да си мечтаем в Канада.

Ок, Ev, нямат още електричка, и Тесла още не произвеждат Модел 3. Ами това е положението. Няма да ги убие че изчакват. Типично в техен стил е това. За електрическите БМВта не искам даже да чета и да виждам. Много пари за какво - за теснотията вътре. Дизайна им е отвратителен. Само i8 ми харесва, ама цената....

Quote:А за офроуд "сравнението", единственото показателно беше, че някакво мицубиши теглеше Волво на буксир. Оправдание винаги ще се намери.
Е, то идеята на клипчето е да се види една семейна кола къде я слагат. Това трасе дори за камиони е тежко. Затова казвам че е чест. Те няма как да не ги теглят в някакъв момент. Има места където дори не минаха защото Волвото е много ниско.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#20
Quote:С колкото и колеги да съм си говорил, Волво си има кофти (пенсионерски) имидж сред хората до 45-50 години - тези, които по принцип купуват най-много. Търсят нещо с по-модерен външен вид(Ауди да речем), или пък по-тежкарски(Мерцедес, Ягуар), или по-спортен( БМВ, Ауди). Доста определят Волво, като скучни коли, което може би е най-вярно от гледна точка на един по-млад човек. Къде ще сравниш Волво с една РС на Ауди или АМГ на Мерцедес, а какво ли пък остава с някое БМВ М. Ми те го схрускват за закуска. Дано поне новото купе Полстар 1 е нещо по-сериозно и по-конкурентно, че онези вече взеха модели с по над 700 коня да изкарват.

Здравей Колега "Ev-V50",

не бих се съгласил,е ВОЛВО е с кофти (пенсионерски) имидж! Да може би в миналото е било така, но днес се забелязват все по-млади хора да избират тази марка!
Аз лично съм в долната "пред-пенсионерска" възраст, далеч от границата 45 и си избрах такава кола,защото ми харесва и бих предпочел да бъда различен от "масовката" в БГ където дори и да нямаш възможност(средства) - задължително трябва да караш AUDI, BMW или MERCEDES - все пак нали трябва да се гъзарее. За съжаление такава е нагласата в БГ и смятам,че доста хора(оф форума) биха ме подкрепили,а и доста отдавна бях прочел един такъв коментар тук - много му се зарадвах тогава ...

Може би със старите си модели ВОЛВО е било скучно, но днешните почти не отстъпват по нищо на т.н. Премиум Германски Сегмент - дори и "Auto-build" си го признават Wink . Има за догонване, но все пак .....

Вярно е,че един "чичак" или "стрина" на 50+ години би предпочел по-спокойна количка а не RS, AMG или M автомобил! Все пак понякога разумът надделява над егото Big Grin! За съжаление при младите в БГ почти не важи това правило и особено от големите градове където е въпрос на престиж да демонстрираш възможностите си :lol:

А относно качеството .... да, има за коментар, но миналата година имаше едно хубаво Европейско сравнение и ВОЛВО беше в Топ 5 като отстъпваше само на Японските марки .... все пак са говорили за произведени в Европа Волва,а не тези от САЩ! И аз лично смятам,че колегата "che4ef" добре се е изразил/изказал именно как се правят тези проучвания и сие .... Винаги ще има недоволни :lol: ..... не смятам,че и собствениците на Премиум Немски Сегмент са на 100% съгласни или доволни от техните автомобили Wink ....

Все пак нека се радваме на това което сме избрали,защото смятам,че повечето сме избрали Волво "със сърце и разум",а не за гъзареене :lol: ....
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)