This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo s80 не пали!!!
pliva написа:
nedko_gonev написа:
pliva написа:Сигурен ли си,че в резервоара има гориво? На един колега три дена сменявахме какво ли не,защото на диагностиката не излизаше никаква грешка,и като сипахме 5 литра бензин бръмна от раз! :mrgreen:
Има половин резервоар, дори сипах още 10 литра за по сигурно и пак същото
Ами тогава търси диагностика с VIDA и DiCE. Няма начин да не покаже къде е проблема.
Да ще търся с тези където ми препоръчвате...
Благодаря ви много
Цитирай
Thanks given by:
Здравейте все още няма палене на Волвото, нз дали може да е инпулсният датчик на коляновия вал... Моля помогнете
Цитирай
Thanks given by:
nedko_gonev написа:Здравейте все още няма палене на Волвото, нз дали може да е инпулсният датчик на коляновия вал... Моля помогнете
Закачва ли го на диагностика? Трябва да покаже!Тук само може да гадаем и да хвърляш пари на вятъра на принципа проба/грешка!
[Изображение: ab188268.gif]
Цитирай
Thanks given by:
Да закачах го и не показва грешка.. Много странна ситуация
Цитирай
Thanks given by:
Всички тук съветвате колегата да прави диагностика с ВИДА!
Хубаво, няма лошо.
Ами ако има не електронен, а механичен проблем.....
Колега, провери надлежно какво е състоянието на ангренажния ремък и ролките, вижте дали кол.вал и разпределителните валове за правилно синхронизирани. Ако всичко там е наред, след това проверете компресията на колата.
Не на последно място , диагностиката на електронните системи може да не отчете проблеми , създадени от допълнително монтирани устройства и от човешка намеса по-рано. Пример за това е аларма, която работи читаво, но имобилайзерът и не може да се деактивира....
Volvo 940 Estate 1994 D24TIC 122hp

Цитирай
Thanks given by:
Ок ще проверя всичко това дано намеря някакво решение...
Цитирай
Thanks given by:
За да не отварям друга тема и аз имам сходен проблем ,когато е студена колата при първо завъртане не пали или ако запали прекъсва 10- секунди / все едно работи на 2 цилиндъра/ и след това нещата се нормализират
S60 2.0 T
Цитирай
Thanks given by:
И аз имах подобен проблем,но като я паркирам пред гаража и колата е наклонена малко надолу и наляво и някоя сутрин не пали а върти силно и стабилно.Така преди няколко месеца така яко я задавих,че се бях замислил сериозно за датчика на Хол.Но при пускане надолу и си пали веднага.По контролното табло имах бензин за около 200 км. Сипах още десетина литра и на другия ден от същото място си запали.След известно време пак като намаля бензина пак не запали.Сега сипах пак и ще наблюдавам кога ще спре.Ако пак не иска като остане гориво за около 200 км. работата ще е ясна,не трябва да оставам с по малко гориво.
V70   2.4 - (2017-)
V40   2.0 - (2010-2017)
Цитирай
Thanks given by:
Ако резервоара е разделен на две може да не прехвърля от едната в другата част.
[Изображение: ab286014.gif]
[Изображение: ab286015.gif]
Цитирай
Thanks given by:
Сутринта от същото положение на колата запали веднага.Значи може да е разделен.
V70   2.4 - (2017-)
V40   2.0 - (2010-2017)
Цитирай
Thanks given by:

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)