The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
капаче за пръскачки

#1
Здравейте колеги, появи ми се следният проблем, както си карах, пръскачките за предното стъкло спряха да работят. Оказа се, че капачето отдолу на едната пръскачка е паднало и при желание да си изчистя стъклото, течността се излива отдолу, при двигателя. Потърсих такова капаче в два различни магазина за автомчасти - в единия ме гледаха все едно им говоря на китайски, а в другия, след проверка, ми казаха, че такова нещо няма от къде да се поръча и трябвало да "дебна" по автоморгите. Тъй като колата е 2007 (c30, 1,6D) не вярвам да ги има много по моргите. Прилагам снимки на двете пръскачки отдолу, за да се види точно какво липсва на едната. Ако някой от вас е имал такъв проблем или има предложения за решението му (разлучното от да го намотам с изолирбанд Smile ), ще съм ви много благодарен!

Желая на всички хубав ден!


Attached Files Thumbnail(s)
       
Reply

#2
Нещо подобно не би ли свършило работа:

[Image: 5288da18dfc9.jpg]
Reply

#3
Не знам, по-скоро не...Ако ще пробвам нещо различно от капачето, което липсва, ще трябва да премеря диаметъра на отвора. Тогава идва въпроса как се стеснява навътре. Резервният ми план е да изрежа нещо гумено в такава форма и да го облепя с изолирбанд.
Reply

#4
Това не е ли обикновен тройник? Защо ще се мъчиш да правиш тапа, такива тройници има с различни диаметри в магазините за аквариумни принадлежности. Още повече че този е спукан!
Reply

#5
Не го бях погледнал така, фокусирах се върху липсващата част. Smile Благодаря за идеята! Ще видя какво мога да намеря да сменя целия тройник.
Reply

#6
Това освен тройник е и невъзвратен клапан , можеш да си поръчаш от мотопфое или да си намериш в някоя морга не е задължително да е от С30.
VOLVO 244 GL D24 TIC(ЧЕРНИЯ ОБЛАК)
VOLVO V70 AWD B5244T3
Reply

#7
Трипътен и двупътен клапан. В магазини за автоаксесоари се продават за стотинки.
В Мото Пфое в момента няма. Във Варна се продава в магазин Гарван, дали имам във вашият град не знам, но всеки от този тип би го имал, само капаче няма да намериш.
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#8
И да намери капаче, сигурно е имало пружинка и още нещо, което е изпаднало.
Reply

#9
Здравейте, благодаря за помощта. Не е капаче, а клапан, както обясни единият колега по-горе. Реших проблема с тройник за фиат (или друга италианска, не запомних). Не е Т-образен, а У-образен и рамената са малко по-дебели от оригинала, но свърши работа.


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)