The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Няколко въпроса за новото ми V50

#1
Здравейте,
Сдобих се с Volvo V50 2.0d 2004. Имам няколко въпроса относно разни дреболийки:
1. С биксенон съм и като изгася колата изгасят и фаровете. Може ли да си оставям врътката във включено положение и един вид да са ми авоматични светлините? Имат ли консумация ксноните, когато колата не работи?
2. Пробвах чистачките в автокъщата и работеха. Вчера я взех регистрирана реших да пробвам помпичката (не я бях пробвал), работи, но чистачките не работеха изобщо в никакъв режим. Днес работят! Може би след "рестарт" на колата са тръгнали. Някой да е имал подобен проблем? Да очаквам ли спиране отново?
3. След като заключа колата, може би след около 30 секунди, се чува второ щракване като заключване, трепват лостчетата на вратите, но промяна в състоянието няма, т.е. остават си заключени. Какво всъщност прави при второто щракване?
Благодаря предварително на отзовалите се!
Reply

#2
huz9010 Wrote:Здравейте,
Сдобих се с Volvo V50 2.0d 2004. Имам няколко въпроса относно разни дреболийки:
1. С биксенон съм и като изгася колата изгасят и фаровете. Може ли да си оставям врътката във включено положение и един вид да са ми авоматични светлините? Имат ли консумация ксноните, когато колата не работи?
2. Пробвах чистачките в автокъщата и работеха. Вчера я взех регистрирана реших да пробвам помпичката (не я бях пробвал), работи, но чистачките не работеха изобщо в никакъв режим. Днес работят! Може би след "рестарт" на колата са тръгнали. Някой да е имал подобен проблем? Да очаквам ли спиране отново?
3. След като заключа колата, може би след около 30 секунди, се чува второ щракване като заключване, трепват лостчетата на вратите, но промяна в състоянието няма, т.е. остават си заключени. Какво всъщност прави при второто щракване?
Благодаря предварително на отзовалите се!


1. Може. Но има един проблем. След време свикваш и ако някой е изключил фаровете(в сервиз например) или ако седнеш в друг автомобил риска да ти напишат фиш за без фарове е доста сериозен...
2. Труден въпрос, но по принцип едно нещо като е започнало да прави проблеми то накрая спира да работи. Smile
3. Deadlocks. Накратко като сработи вратите не могат да бъдат отворени от вътре. Идеята е при счупване на стъкло от крадци да не могат да отворят вратите.
Reply

#3
Много благодаря за отговорите. А плейърите на тези коли имат ли код, който трябва да се въвежда след изключване на акумулатор?
Reply

#4
Здравей колега,
Честита придобивка, пожелавам ти много безаварийни километри. Проблема с чистачките при мен се е случвал само веднъж, преди около две години, след рестарт (10 минути поне изгасена, без ключ и т.н.) всичко се оправи и повече не съм имал този проблем. Няма да ти иска код, но все пак си има методика на изключване и включване на акумулатора, която е по-добре да спазиш.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)