This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo V50 2.0d 2008 придърпва
Здравейте, от скоро колата леко на моменти едва осезаемо придърпва и създава лека вибрация на място на свободна и при движение с около 1800 до 2000 оборота, най-осезаемо го прави на пета скорост. Колата е с ръчна скоростна кутия. Пали без проблем, даже ми се струва, че сутрин въпросното придърпване го няма, появява се когато загрее. Не губи мощност, няма промяна в разхода на гориво. ДПФ е премахнат преди 2 години. Някаква идея каква може да бъде причината?
Volvo V50 2.0D 2008
Цитирай
Thanks given by:
Здравей, колега аз имам същия проблем, боря се с него вече повече от година. Проблема може да се реши или много бързо или много дълго да го търсиш, като цяло може да има много причини за проблема. Започни например с диагностика с VIDA DICE след това със смяна на нафтов филтър, провери си вакумните маркучи да нямаш някой протрит/скъсан, провери дали работят коректно клапаните управляващи вакумите, общо са 3 на брой. Провери дали ти работят коректно Актуатора ( управлява турбото чрез вакум ) и датчика който е прикрепен за него. Възможно е да е от клапана за високо налягане който е на самата помпа ( нафтовата) за високо налягане. Също така може да е лоша връзка на кабелите на всички тези клапани който ти изброих, можеш да си вземеш електроконтактен спрей и да ги почистиш и напръскаш всички букси, не е изключено да имаш прекъснат кабел който да прави хлабава връзка. Преди седмица сменях филтъра на купето и видях, че на пиновете на буксата на педала беше започнало да се образува оксидация почистих я и напръсках със спрей. Така, че проблема може да се крие на всякъде и може да го откриеш от раз или да го търсиш дълго време. Успех!!!
Цитирай
Thanks given by:
Благодаря за отговора! Днес ходих на диагностика и излезе грешка C3010. Сега ще търся повече информация относно грешката, за да намеря и решение. Моля ако някой от форума има представа за какво става въпрос да помогне.
Volvo V50 2.0D 2008
Цитирай
Thanks given by:
имах същия проблем с придърпването около 1800 оборота оправи се след смяна на подгряващи свещи имаше една изгоряла ,те работели и след като запали поне това ми каза майстора
Цитирай
Thanks given by:
Здравейте,имам същия проблем все едно някой те дръпва леко назад и те пуска,1.6дизел е мотора,за сега сто проверил всички клапани които управляват турбото обаче нищо.Наистина ли може да е от някоя свещ каква връзка има тя с вървежа на колата,нали служи само за добро за запалване зимата.
Цитирай
Thanks given by:
Здравейте,имам същия проблем меду 1500-1800 оборота колата забива и след това се оправя приемам идеи
Цитирай
Thanks given by:

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)