The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VOLVO V70 II 2.5TDI

#1
Здравейте колеги,
Предварително се извинявам, тъй като най - вероятно има доста изписано по тази тема.
Интересува ме мнения за VOLVO v70 второто поколение, разход, вървеж, поддръжка, говорим за мотора 2,5 ТДИ, който е 140 к.с, тъй като гледам, че са малко по евтини от д5 163 :lol: :lol: , също така ако може да ми кажете мнение и за д5 163 к.с, на него каква му е поддръжката, по - скъпа ли е, по - здрав ли е , разход и т.н.
Много ви благодаря предварително, дано някой обърне внимание на тази статия Big Grin !
Хубав ден на всички ! Smile Smile
Reply

#2
gabriel93 Wrote:Здравейте колеги,
Предварително се извинявам, тъй като най - вероятно има доста изписано по тази тема.
Интересува ме мнения за VOLVO v70 второто поколение, разход, вървеж, поддръжка, говорим за мотора 2,5 ТДИ, който е 140 к.с, тъй като гледам, че са малко по евтини от д5 163 :lol: :lol: , също така ако може да ми кажете мнение и за д5 163 к.с, на него каква му е поддръжката, по - скъпа ли е, по - здрав ли е , разход и т.н.
Много ви благодаря предварително, дано някой обърне внимание на тази статия Big Grin !
Хубав ден на всички ! Smile Smile

2.5 TDI e на ауди... Като вървеж... Дизелова трагедия, имайки в предвид, че на това купе 140hp са му малко. Като поддръжка според мен едва ли има разлика.

По големия проблем според мен би било възрастта на колата и цялостната и амортизация. Според описанието, което давате едва ли ще автомобил, който не е навършил пълнолетие...
Reply

#3
Tisho Wrote:
gabriel93 Wrote:Здравейте колеги,
Предварително се извинявам, тъй като най - вероятно има доста изписано по тази тема.
Интересува ме мнения за VOLVO v70 второто поколение, разход, вървеж, поддръжка, говорим за мотора 2,5 ТДИ, който е 140 к.с, тъй като гледам, че са малко по евтини от д5 163 :lol: :lol: , също така ако може да ми кажете мнение и за д5 163 к.с, на него каква му е поддръжката, по - скъпа ли е, по - здрав ли е , разход и т.н.
Много ви благодаря предварително, дано някой обърне внимание на тази статия Big Grin !
Хубав ден на всички ! Smile Smile

2.5 TDI e на ауди... Като вървеж... Дизелова трагедия, имайки в предвид, че на това купе 140hp са му малко. Като поддръжка според мен едва ли има разлика.

По големия проблем според мен би било възрастта на колата и цялостната и амортизация. Според описанието, което давате едва ли ще автомобил, който не е навършил пълнолетие...


Здравей колега,
Разбирам мисълта ти, ясно ми е, че тези коли не са първа младост, но пък много ми харесват. Баща ми има ХС90 Д5 185 кс и е доста здраво, найстина. Та точно това ми дава мотив да избера Д5 163 вместо 2.5 ТДИ 140 кс, но доколкото разбирам на Д5 е малко по скъпа поддръжката, дават го по икономичен и по пъргав.. Има ли нещо вярно ? :roll:
Благодаря и хубав ден!
Reply

#4
Тишо !
Не си особено прав!
В частта за дизеловата трагедия при 2,5 TDI !
Имам личен опит, имах 850 комби с този мотор, и колата вървеше и можеше да направи чудеса на пътя, освен това на автопилот с 90 км/ч съм и докарвал разход от 4.6 л/100 !
Между 850 и V70 , било първа или втора генерация по отношения на мотора има козметични промени.
Много корав мотор, между другото , при правилна експлоатация !

Що се отнася до D5 той е по-пъргав , но икономичността е съизмерима с 2,5 tdi !
При D5 ремонтите за жалост и обслужването са малко по-скъпи , но ако се намерят читави екземпляри и от двата мотора трябва да се поставят допълнителни критерии за да се вземе решение кой от двата е подходящ !
Volvo 940 Estate 1994 D24TIC 122hp
Reply

#5
mevdo Wrote:Тишо !
Не си особено прав!
В частта за дизеловата трагедия при 2,5 TDI !
Имам личен опит, имах 850 комби с този мотор, и колата вървеше и можеше да направи чудеса на пътя, освен това на автопилот с 90 км/ч съм и докарвал разход от 4.6 л/100 !
Между 850 и V70 , било първа или втора генерация по отношения на мотора има козметични промени.
Много корав мотор, между другото , при правилна експлоатация !

Що се отнася до D5 той е по-пъргав , но икономичността е съизмерима с 2,5 tdi !
При D5 ремонтите за жалост и обслужването са малко по-скъпи , но ако се намерят читави екземпляри и от двата мотора трябва да се поставят допълнителни критерии за да се вземе решение кой от двата е подходящ !

Покрепям. Първа генерация В70 с 2.5тди си дърпа доста прилично, харчи малко, върви с какъвто и пикоч му сипеш - просто няма такова животно. Big Grin
Въпреки това аз бих избрал по-новото с Д5.
VOLVO XC90 D5 200hp
VOLVO XC90 D5 185hp
VOLVO XC60 D5 205hp
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)