The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Съвет за покупка на S80 T6

#1
Здравейте,
от много време искам да си закупя Волво. Не знам защо, но много ми харесват въпреки, че моите приятели казаха, че съм луд. Има възможност да ми докарат от Швейцария S80 T6 272k.c turbo 2005г за доста прилични пари, та въпросите са ми:
1. Двигателя ОК ли е и може ли да се газифицира.
2. Скоростната кутия е автомат - чупят ли се ?
3. Колко е реалния разход на гориво, че на статистиките в нета им нямам доверие.
4. Наистина ли има толкова проблеми с предница и износване на дискове. 

Благодаря на всички предварително!
Reply

#2
Мерси колега. Тази статия съм я чел и точно за това исках да почерпя информация от извора. Написаното в нея не отговаря на половината ми въпроси, но все пак благодарско за бързата реакция. Wink
Reply

#3
Поред на номерата и въпросите ти:
1. Двигателя е ОК и се газифицира без проблем, а като недостатък може да се отбележи, че турбините са две
2. Скоростната кутия е "Geartronic" - стара 4 степенна GM4T65EG, която се слави като доста проблемна
3. Реалният разход е това за S80 - https://www.spritmonitor.de/en/overview/...owerunit=2 и това за ХС90 със същият двигател и скоростна кутия за още статистика - http://tiny.cc/01bk3y  +   https://www.spritmonitor.de/en/overview/...owerunit=2
4. За предницата не знам, а за дисковете си е въпрос на стил шофиране...

Швейцарците са хора с пари и ако колата е добре поддържана и обслужвана редовно откъм двигател и автомат, то S80 си е кола с главно "К", а ако и парите на Т6-цата са ниски спрямо пазара, то може и да си начешеш крастата с нещо което върви прилично добре...успех Wink
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Image: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Reply

#4
Благодаря много за изчерпателния отговор. Опасенията ми за автомата се оказаха верни май ще пропусна. Ще се насоча както първоначално към V50/S40  поне разходите ще са по-малки. Иначе колата изглеждаше доста прилична, но като се замисля за скоростите и тия турбини ще се вкарам в голям филм.

Още веднъж благодаря за насоките. Angel
Reply

#5
Ако се насочиш към S40/V50 и може да ти намерят от Швейцария едно рядко бижу Т5 с AWD също си е екстра. Руснаците в youtube имат доста ревюта за модела и казват, че въпреки общата платформа с Ford Focus с Mazda 3 си е много по-премиум модел и като изработка и като надежност, а T5 мотора си е шведски и много надежден...
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Image: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)