The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
въпрос относно XC 60

#21
Никой ли не кара бензиново XC60 да каже впечатления .... ? Или просто няма проблеми и хората не пишат Smile
Reply

#22
(11-21-2019, 08:39 AM)nmladenov Wrote: Никой ли не кара бензиново XC60 да каже впечатления .... ? Или просто няма проблеми и хората не пишат Smile

Малко са бензиновите, аз знам само за една Т6.
Reply

#23
не знам дали тазе газова уредба с течна фаза е добра,мен лично ме дразни това наливане на масло ,аз бих предпочел тези модели със впръскване на бензин през определен период от време за охлаждане и смазване на дюзите,поне на предишните ми коли бях със такава и съм доста доволен!
Reply

#24
(11-30-2019, 02:54 PM)atanasbakalov Wrote: не знам дали тазе газова уредба с течна фаза е добра,мен лично ме дразни това наливане на масло ,аз бих предпочел тези модели със впръскване на бензин през определен период от време за охлаждане и смазване на дюзите,поне на предишните ми коли бях със такава и съм доста доволен!

При течната фаза газта се впръсква както бензина и няма никаква нужда от охлаждане.
ex XC90
Reply

#25
(11-07-2019, 01:05 PM)nmladenov Wrote: Здравейте колеги!

За да не отварям нова тема пиша тук. В момента карам Honda CRV III генерация 2.0 бензин ръчка и сложих газ разбира се. Много удобен и надежден автомобил, но искам автоматик и досега имах само турбо-дизели и тази ми е леко .... мудна (да не кажа много) Понякога страшно се изнервям. С половинката видяхме едно XC60 в автокъща и направо се влюбихме - нищо общо с хондата - направо клас нагоре. И започнах да ровя и търся инфо. Ясно е че масово са дизел, но не искам да се връщам пак там. Много търсих, но много малко информация има за 3.0Т и 3.2 моторите. Та на въпросите:
С верига или ремък са? Харчат ли масло? Четох в американски форуми че определена серия са имали проблем с маслото и са сменяли дори двигатели по гаранция. До колкото разбрах и двата стават на газ (то вече и директното стават - въпрос на пари е) Какво друго се разваля в тази кола - халдекса как е?  Кутията е японска и ако е гледана е ок. Оглеждам коли извън България, бензинките са карани малко (поне в обявите) защото харчат бая. Някой знае ли каква бутилка се хваща на мястото на гумата - гледах че е под наклон леко под кората и дали ще е достатъчно. На ЦРВто имам 63 литра (реално 50) и минавам 450 км. Не обичам бутилки зад седалката защото си губи смисъла.
Наясно съм с турбомоторите и проблемите с тях. 3.2 как е като надеждност? 243 к.с 320 Нм със сигурност ще е по добре от 2.0 150 коня 190 нм. Не търся мощност а момент в ниските.

Благодаря предварително!
Трудно се добива инфо за тези двигатели :-) И аз съм в процес на търсене :-)
Reply

#26
Ето от първа ръка 19 потребителски мнения: https://www.edmunds.com/volvo/xc60/2013/review/
[Image: volvo-xc-60-r-design-d5-awd_medium.png][Image: citroen-c3-picasso_medium.png]
[Image: opel-movano-3500_medium.png]
Reply

#27
Здравейте група, на скоро си закупих хс60 , автомобила ми харесва много след 15 години шофиране на пежо 407 !
Имам няколко въпроса на които никъде не намирам отговор.......отпред  има 2 броя вертикални светлини, които не намирам от къде да ги включа, щека за нивото на двигателното масло и от къде мога да следя температурата на охладителната течност на двигателя!
Благодаря предварително за поясненията, които се надявам да получа!
Безаварийно каране на всички!
Reply

#28
Здравей!
Двете вертикални светлини са DLR, т.е. дневни светлини. Тях ги включваш от "врътката" за фаровете, позиция преди късите светлини. Аз карам на къси винаги (т.е "врътката" винаги е в положение къси, защото след като спря двигателя тези светлини угастват). Иначе при включени DLR, след като спреш двигателя, то светлитите (предни и задни) остават да светят като паркинг-светлини.

Щеката за нивото на маслото в двигателя е дълга не-повече от 10 см и се намира ниско долу, търси жълт О-пръстен и го издърпай.

Няма показание за темпертурата на охладителната течност. Аз ползвам OBDII ELM-327 блутут траснсмитер и следя показанията на телефона.

П.П. ЧЕстита придобивка!
[Image: volvo-xc-60-r-design-d5-awd_medium.png][Image: citroen-c3-picasso_medium.png]
[Image: opel-movano-3500_medium.png]
Reply

#29
(01-14-2021, 07:44 PM)NuclearWinter Wrote: Щеката за нивото на маслото в двигателя е дълга не-повече от 10 см и се намира ниско долу, търси жълт О-пръстен и го издърпай.

А има ли значение за щеката дали двигателя е дизел или бензин ? И още нещо дали има и значение кога е произведен автомобила понеже този модел се произвежда вече над 10 години?
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#30
(01-14-2021, 02:19 PM)Иван Русанов Wrote: Здравейте група, на скоро си закупих хс60 , автомобила ми харесва много след 15 години шофиране на пежо 407 !
Имам няколко въпроса на които никъде не намирам отговор.......отпред  има 2 броя вертикални светлини, които не намирам от къде да ги включа, щека за нивото на двигателното масло и от къде мога да следя температурата на охладителната течност на двигателя!
Благодаря предварително за поясненията, които се надявам да получа!
Безаварийно каране на всички!

Коя година е колата? 
Ако двете вертикални светлини са до фаровете - това не са дневни светлини. 
Ако са долу на бронята - са дневни светлини.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)