The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Покупка на xc90 3,2 бензин

Това 52 в мили или километри е? Питам защото там се кара доста, а и разстоянията не са малки. Аз например взех кола от там на 3,5 год. и на 140К.
В МП смяната обикновено е с 12 литра и цената е около 600 лв. по спомен(вече може и да е повече).
Нали знаеш, че по ВИН-а можеш да и провериш историята в щатите.
Ако нямаш представа какво е правено се препоръчва да започнеш с 4 л. - има достатъчно клипове в тубата.
В щатите сменят по-често маслото на дв. и май не ползват много 0W30 каквото е за този двигател.
ex XC90
Reply

Photo 
(04-18-2022, 09:50 PM)zorba Wrote: Това 52 в мили или километри е? Питам защото там се кара доста, а и разстоянията не са малки. Аз например взех кола от там на 3,5 год. и на 140К.
В МП смяната обикновено е с 12 литра и цената е около 600 лв. по спомен(вече може и да е повече).
Нали знаеш, че по ВИН-а можеш да и провериш историята в щатите.
Ако нямаш представа какво е правено се препоръчва да започнеш с 4 л. - има достатъчно клипове в тубата.
В щатите сменят по-често маслото на дв. и май не ползват много 0W30 каквото е за този двигател.

Колата е напуснала Щатите 2020г. На 27000 мили, тук е била при Ники от София забравих фирмата и е обърната от Us настройки към Eu. Сигурен съм за километрите, била е ползвана за вилата на старите собственици само когато си отидат там. Собственика тук си е докарал от там няколко автомобила все на малко мили/километри. Когато гледах репорта от карфакса ми направи впечатление че маслото е сменяно редовно без значение дали е карано или не, освен маслото е имало смяна на гуми, проверка на пръскачките за предното стъкло и няколко пъти body lubricated.Баща ми е автомонтьор, но няма никакъв опит с Волво, затова разпитвам тук който си е патил. Сега за двигателя ще сложа Fuchs, но мисля, че не е 0w30, а 5w30 или 5w40. Такова му били давали по каталог. За кутията все още не знам какво ще поръчаме. Скоростите превключват много добре, не се усеща кога ги сменя и се притеснявам да не объркаме нещо с някакво друго масло. Май ще поръчвам от МП. Ще слагам и газова уредба Stag, тук намерих доста инфо и мисля, че ще се справим. Няма да е първата която баща ми ще монтира на голям двигател. Притеснява ме само бутилката защото най ниската която предлагат е 18см и мисля че ще виси доста. Притеснява ме и това с трупането на грешки и емилатори и системи за връщане на гориво. От това което видях останах с впечатление, че не всеки има такива проблеми.
Reply

Карах такава осем години с газово на БРЦ и не съм имал проблеми освен че светваше чека от време на време. След първото ми ходене да Гърция смених бутилката с по-голяма(по островите газ станциите не са много). За кутията почни с 4 л. хем ще видиш как е на цвят маслото.
Маслото за този дв. е 0W30, но с какво ще караш си избираш ти.
ex XC90
Reply

Какъв е максималния размер бутилка, който може да се сложи на мястото на резервната гума при варианта с двигател B6324S5 (243 кс) ? Не вярвам да е различно купето/мястото
в сравнение с другите варианти (двигатели), но все пак информативно давам и двигателя. Текущо карам автомобил, който гори еквивалентно на описаните разходи градско (~20 газ+2 бензин) и е с кръгла (тороидална) бутилка на мястото на резервната гума събираща ~56 литра. Говоря за реално събираща газ, не обема на бутилката. Та ме интересува дали може да се сложи такава. Също ако е 7 местна, отдолу на багажника какъв е максималния размер?

Сложна ли е процедурата и колко евентуално струва подмяната на софтуер и каквото е още нужно, ако колата е внесена от щатите?
Reply

(06-26-2023, 09:51 PM)pavels Wrote: Какъв е максималния размер бутилка, който може да се сложи на мястото на резервната гума при варианта с двигател B6324S5 (243 кс) ? Не вярвам да е различно купето/мястото
в сравнение с другите варианти (двигатели), но все пак информативно давам и двигателя. Текущо карам автомобил, който гори еквивалентно на описаните разходи градско (~20 газ+2 бензин) и е с кръгла (тороидална) бутилка на мястото на резервната гума събираща ~56 литра. Говоря за реално събираща газ, не обема на бутилката. Та ме интересува дали може да се сложи такава. Също ако е 7 местна, отдолу на багажника какъв е максималния размер?

Сложна ли е процедурата и колко евентуално струва подмяната на софтуер и каквото е още нужно, ако колата е внесена от щатите?
Бутилката която се слага на мястото на резервната гума е с точни размери, можеш да си играеш само с височината.
До колкото си спомням беше 63л. и 7 местно беше.
ex XC90
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)