The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Покупка на xc90 3,2 бензин

#91
(07-24-2020, 07:32 PM)sashua Wrote:
(07-24-2020, 06:19 PM)zorba Wrote: На мен ще ми е интересно какво ще е парното когато стане студено, но за това има време.
Нищо няма да му има на парното, понякога е най-удобно да се вземе вода от там, единственото, което се случва е да преминава през изпарителя.
Не е все едно, паралелно и успоредно на парното.
ex XC90
Reply

#92
Заради спора минах през два други сервиза да намерят кусур на колегата си. Свързано е както трябва,маркучите и редуктора събират 500мл повече течност - не би променило загряването на системата. Днес карах  до морето и съм много доволен от разхода и ускорението при изпреварвания. 10.8л. газ по колонка, х 0.85ст - 9.18лв за 100км. До Бургас за 32лв. 5човека,климатик и много багаж. Аз съм доволен. Колкото и да е лош монтажа за някой.


Attached Files Thumbnail(s)
           
Volvo XC90 3.2 
Reply

#93
Не се тормози изобщо, и да има нещо все се оправя, при газта е лесно, или ще замирише или при определено натоварване ще има разлика бензин/газ, все неща които се усещат.

Аз се вкарах в доста по-големи филми с V8, тая електрическа помпа на бензина изглежда, че влиза в аварийни режими като се кара на газ определено време, контролира се от модул под задните седалки, че по ток от компа на двигателя, абе... тряяше да се мисли как да се връща горивото от рейката в резервоара по време на газ като спрат бензиновите инжектори, за да се заблуди компа, че всичко е наред, та сега побългаряването се състои от едни бензинови клапани, маркучи, че през отдушници на резервоара, ебало си е майката, утре ще се слага и реле за време и ще мога да изкоментирам резултата, ако някой го вълнува. Изглежда, че в бързината действително съм се заблудил и е нужен емулатор за налягане, или измислица подобна на тая, която съм предприел да извърша.
Reply

#94
Не се дразни колега Kriss, важното е да работи газовото без проблемно и разхода да е разумен, при теб е даже и перфектен. Заради филма на колегата Sashua питах дали при теб има слаган емулатор за налягането на горивото.Да те питам още две неща; тия газовите инжектори не пречатли на пластнасовия кабак да си е на мястото? И , гледам, че и ти си със зелен антифриз, с какъв антифриз допълни системата заради допълнителните маркучи и изпарителя? Пак зален или някакъв друг -нарка, име , нещо за ориентир?
Reply

#95
Заради инжекторите капака се  държи само на един тампон,но не е проблем. Антифриза е обновен при обслужването и сега само долях вода.За емулатор нямам представа,не съм питал подробности.
Volvo XC90 3.2 
Reply

#96
(07-28-2020, 05:30 PM)ИванВас Wrote: Не се дразни колега Kriss, важното е да работи газовото без проблемно и разхода да е разумен, при теб е даже и перфектен. Заради филма на колегата Sashua питах дали при теб има слаган емулатор за налягането на горивото.Да те питам още две неща; тия газовите инжектори не пречатли на пластнасовия кабак да си е на мястото? И , гледам, че и ти си със зелен антифриз, с какъв антифриз допълни системата заради допълнителните маркучи и изпарителя? Пак зален или някакъв друг -нарка, име , нещо за ориентир?
Ако искаш да ти снимам моята - инжекторите не пречат на капака, но е БРС и в техният сервиз я слагаха?
Вземи си оригинален за Волво, не е скъп, а и е концентрат. Ще те излъжа ама 25-30 лв. беше в МП литъра.
Може и вода да долееш стига да не се разреди много.
ex XC90
Reply

#97
Ако не те затруднева направи няколко снимки и на твоето газово, да видя кое как е направено, от къде и как е взета водата за изпарителя. от къде е вакуума.как са сложени инжекторите. Щр ми от полза и някоя снимка на бутилката. Благодяра предварително.
Reply

#98
Здравейте колеги от няколко месеца съм с VOLVO XC90 3.2 243hp.Сложих газово, но имам проблем с трупане на грешки,трябва емулатор за налягането на реала.някой може ли да сподели дали е слагал емулатор и какъв. Защото пробвах със STAG PFE-A има го описан модела но неможе да се получи нещо , до колкото прочетох на всякъде пише че го слагат на 238hp.
Volvo S80 2.5TDI 140 hp 1999 (брак)
Volvo V70 D5 185 hp 2008
Volvo XC90 3.2 243hp 2011
Reply

#99
(09-14-2020, 03:51 PM)Bliznak Wrote: Здравейте колеги от няколко месеца съм с VOLVO XC90 3.2 243hp.Сложих газово, но имам проблем с трупане на грешки,трябва емулатор за налягането на реала.някой може ли да сподели дали е слагал емулатор и какъв. Защото пробвах със STAG PFE-A има го описан модела но неможе да се получи нещо , до колкото прочетох на всякъде пише че го слагат на 238hp.
Позаинтересувай се кво представлява fuel return line, реализирането е малко шит, но общо взето от рейла горивото тряя ходи обратно в резервоара по време на газ, а на бензин тряя да затваряш веригата и да си остава там. Аз съм така на V8, от тогава проблеми нямам, изобщо не се занимавах да пробвам емулатори. Трябва ти бензинов клапан, маркуч неразпадащ се от гориво, който да ходи в резервоара, и реле да казва кога да отваря и затваря тоя клапан.
Reply

(01-27-2020, 06:20 PM)xdsupdx Wrote: Двигателя на Волвото няма нужда от нищо.
Само хубаво масло Castrol 0W-40 пълен синтетик, на 10000км - не повече.
Но на автоматика му трябва смяна на маслото - около 500лв във Волво иначе се скапва.
Повредата която се случва на тези скорости не е механична а е във плочата за управление със релетата.
Също така трябва да се смени задължително филтъра и маслото на HALDEX - кутията за управление на 4X4 AWD.
И задължително маслото на разпределителната кутия от скоростната кутия към кардана.
Там има верига и разни други неща които се износват и ремонта е скъп.
На диференциала може и да не го сменяш.
Общо взето това се прави на едно AWD Волво като го купиш втора употреба и не знаеш на колко километра.
Същото се прави и ако си го взел чисто ново!!!

Първо здравейте колеги, Аз от една седмица съм собственик на 2008 xc90 3.2 AWD. Колата е внос от САЩ на почти 52000 километра. Километрите не са много но всички масла са на 14 години затова съм решил да сменям всичко наред. Относно написаното от колегата искам да попитам за маслото на скоростната кутия. Видях в темата, че колегите представят цена на мслато от около 120-130 лв за 4 литра. та въпроса ми е във Волво смяната за 500лв само на маслото на кутията ли е или на всички масла ?
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)