This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
17" или 18" джанти XC90
По принцип аз винаги предпочитам по-малките размери от гледна точка на финансова икономия разбира се, иначе няма лъжа че големите джанти стоят по-красиво. Сега се чудя и аз да купя 17-ки джанти нови - стоманени и да кача на тях нови зимни гуми, понеже ще е по-лесно и бързо директно с джантите. Колебая се между Мишелин и Гудиър гуми. Като цена е ясно кое е по-скъпото, но се питам гудиъра дали гони като качество мишелина. Иначе гледам в този сайт предлагат вмомента атрактивни цени за гуми за зимата и като цяло смятам да купя от тях понеже други години съм ходил в сервизите им и нещата са били ОК.
Цитирай
Thanks given by:
(10-14-2020, 01:37 PM)hino написа: По принцип аз винаги предпочитам по-малките размери от гледна точка на финансова икономия разбира се, иначе няма лъжа че големите джанти стоят по-красиво. Сега се чудя и аз да купя 17-ки джанти нови - стоманени и да кача на тях нови зимни гуми, понеже ще е по-лесно и бързо директно с джантите. Колебая се между Мишелин и Гудиър гуми. Като цена е ясно кое е по-скъпото, но се питам гудиъра дали гони като качество мишелина. Иначе гледам в този сайт предлагат вмомента атрактивни цени за гуми за зимата и като цяло смятам да купя от тях понеже други години съм ходил в сервизите им и нещата са били ОК.
17" стоманени, не вярвам да намериш. А и не мисля че ще са по-здрави от алуминиевите.
[Изображение: ab286014.gif]
[Изображение: ab286015.gif]
Цитирай
Thanks given by:
Оригиналните размери са 17" зимни и 18" летни :-)
Цитирай
Thanks given by:
Оригиналният размер при мен си е 18" - и зиме и лете съм си със всесезонните гуми 235/60R18 Wink
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Изображение: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Цитирай
Thanks given by:
(10-20-2020, 05:15 PM)Nassor написа: Оригиналните размери са 17" зимни и 18" летни :-)

Демек, някога като са се купували тия коли от магазина, са ги продавали с два комплекта джанти? Мхм...
4.4.. there is no replacement for displacement!
Цитирай
Thanks given by:
20ки летни вози твърдо но много стабилно

17ки зимни като кораб и не  е устойчив в завои

Прикачени файлове Миниатюри

Цитирай
Thanks given by:
(10-20-2020, 05:15 PM)Nassor написа: Оригиналните размери са 17" зимни и 18" летни :-)

19" също е оригинален размер.
Цитирай
Thanks given by:
Ако не успея да намеря оригинални 17" XC джанти (за 90) други джанти стават ли или ще се счупят?
Намират се доста за френските (рено, пежо), за форт и ягуар, но едва ли са здрави като оригиналните, та се чудя има ли смисъл? Отделно някой са с още по-голям централен отвор и трябват втулки - с това съвсем не ми се занимава ...
Вие къде си сменяте гумите?
Цитирай
Thanks given by:
Купи си оригинални, от това по хубаво няма. Така ще си спестиш евентуални главоболия.
[Изображение: ab286199.gif]VOLVO XC90 4.4 V8
Цитирай
Thanks given by:
(09-11-2021, 01:32 AM)kamikadzzze написа: Ако не успея да намеря оригинални 17" XC джанти (за 90) други джанти стават ли или ще се счупят?
Намират се доста за френските (рено, пежо), за форт и ягуар, но едва ли са здрави като оригиналните, та се чудя има ли смисъл? Отделно някой са с още по-голям централен отвор и трябват втулки - с това съвсем не ми се занимава ...
Вие къде си сменяте гумите?
И аз като теб преди време минах от неоригинални към ОЕМ, че когато има втулки някои гумаджий не внимават и стават проблеми.

Продавам такива.
https://volvoclub-bg.com/forum/showthread.php?tid=26688
Цитирай
Thanks given by:

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)