The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
XC60 дневни светлини

#1
Здравейте,

Наскоро си купих XC60 2009 година, D5, с всички екстри за модела, доколкото съм запознат. В упътвънето пише, че дневните светлини светят, когато ключът е на 0, но при мен не светят. Имам още две степени - паркинг светлини (светят малките LED светлини до фаровете) и къси светлини. В менюто нямам опции за дневни светлини. В упътвънето пише, че дневните светлини можело да се спрат в сервиз при желание на собственика. Може би това е направил предния собственик.

Как са вашите коли и как мога да ги накарам да проработят тези светлини?

Мерси!
Reply

#2
Попитайте тук колега : https://bg-bg.facebook.com/pages/categor...917069742/

Успех.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#3
(05-02-2020, 12:59 PM)bts Wrote: Здравейте,

Наскоро си купих XC60 2009 година, D5, с всички екстри за модела, доколкото съм запознат. В упътвънето пише, че дневните светлини светят, когато ключът е на 0, но при мен не светят. Имам още две степени - паркинг светлини (светят малките LED светлини до фаровете) и къси светлини. В менюто нямам опции за дневни светлини. В упътвънето пише, че дневните светлини можело да се спрат в сервиз при желание на собственика. Може би това е направил предния собственик.

Как са вашите коли и как мога да ги накарам да проработят тези светлини?

Мерси!
Моето е 2015 година , дневните светлини не светят когато е на автоматични, защото има слънце. Светят само ЛЕД светлините. КАто дадеш на къси би трябвало да ти светят постоянно късите. Дали съм те разбрал правилно)))
maora
from the land of the big white cloud.
Reply

#4
(05-02-2020, 12:59 PM)bts Wrote: Здравейте,

Наскоро си купих XC60 2009 година, D5, с всички екстри за модела, доколкото съм запознат. В упътвънето пише, че дневните светлини светят, когато ключът е на 0, но при мен не светят. Имам още две степени - паркинг светлини (светят малките LED светлини до фаровете) и къси светлини. В менюто нямам опции за дневни светлини. В упътвънето пише, че дневните светлини можело да се спрат в сервиз при желание на собственика. Може би това е направил предния собственик.

Как са вашите коли и как мога да ги накарам да проработят тези светлини?

Мерси!

Под дневни светлини в твоя случай се разбира да включи на къси, колата няма дневни светлини в смисъла в който ги търсиш. 
Това което е от вътрешната страна на фаровете е някаква декорация с неизяснено приложение. Доста колеги са ги преправили да светят като дневни светлини. 
Другия вариант е 
https://www.aliexpress.com/item/4000310721476.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.e5b7cf2f8B6RV4&algo_pvid=824ecfcc-64d9-432e-9425-fd421144a8a6&algo_expid=824ecfcc-64d9-432e-9425-fd421144a8a6-31&btsid=0ab6d67915887568257928432e553a&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

от китайците но, колко ще работи и колко добре е направено никой не може да каже.
Reply

#5
(05-05-2020, 01:49 PM)maora Wrote:
(05-02-2020, 12:59 PM)bts Wrote: Здравейте,

Наскоро си купих XC60 2009 година, D5, с всички екстри за модела, доколкото съм запознат. В упътвънето пише, че дневните светлини светят, когато ключът е на 0, но при мен не светят. Имам още две степени - паркинг светлини (светят малките LED светлини до фаровете) и къси светлини. В менюто нямам опции за дневни светлини. В упътвънето пише, че дневните светлини можело да се спрат в сервиз при желание на собственика. Може би това е направил предния собственик.

Как са вашите коли и как мога да ги накарам да проработят тези светлини?

Мерси!
Моето е 2015 година , дневните светлини не светят когато е на автоматични, защото има слънце. Светят само ЛЕД светлините. КАто дадеш на къси би трябвало да ти светят постоянно късите. Дали съм те разбрал правилно)))

Твоето има дневни светлини и те са в бронята в двата и края, а колегата с кола 2009-та няма.
Reply

#6
Thumbs Up 
Благодаря на отговорилите. В упътването https://ibb.co/C6KkJRy обаче пише, че на 0 позиция на ключа са Daytime running lights/no high beams. По-нататък пише, че Daytime running lights могат да се деактивират в сервиз. Най-добре ще е някой с XC60 от тази година да каже как е при него и дали да ходя да се занимавам със сервизи. @Tisho не съм фен на китайските допълнения към колите, предпочитам сток варианта. Мерси все пак.
Reply

#7
(05-15-2020, 08:08 PM)bts Wrote: Благодаря на отговорилите. В упътването https://ibb.co/C6KkJRy обаче пише, че на 0 позиция на ключа са Daytime running lights/no high beams. По-нататък пише, че Daytime running lights могат да се деактивират в сервиз. Най-добре ще е някой с XC60 от тази година да каже как е при него и дали да ходя да се занимавам със сервизи. @Tisho не съм фен на китайските допълнения към колите, предпочитам сток варианта. Мерси все пак.

Да, Daytime running lights в твоя случай е следното - при позиция II( позиция работещ мотор) на "контактния ключ" светят късите светлини. 
С VIDA става активирането и спирането на тази функция. Не всеки сервиз може да го направи. 
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)