This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Въпроси относно S60
Здравейте колеги,
вече официално мога да ползвам тази думичка, тъй като от 2 дни съм горд собственик на Volvo S60, 2.4, 2005г. Първите ми впечатления от колата са с една дума - УАУ. Няма такава комфортна возия, определено постигнах една цел, която си бях поставил от много време. 
И въпреки че предишния собственик е бил изключително отговорен и сериозен в поддръжката си към колата, за което свидетелстват фактури за обслужване и покупка на части, аз съм решил да подходя като при покупката на кола нов внос, а именно да си я обслужа - ангренажен комплект, масло, маслен филтър, въздушен филтър, антифриз. Част от тези артикули според документите са подменени преди около 20 000 километра, но предпочитам да ми е спокойна главата. Единствено няма да бързам с подмяната на маслото на АСК, тъй като има фактура от подмяната му в Джемини преди по-малко от 20 000 километра. Та, към детайлите:

Комплект ангренажен ремък - спрял съм се на Contitech, като в него си е и водната помпа ТУК . Разбира се приемам препоръки, в случай че изборът ми не е добър.
Масло - до момента предишният собственик е слагал Mobil 5w30. Мисля да продължа да използвам същото масло.
Маслен филтър - тук приемам предложения относно производител. Не съм много наясно кои са добри и кои не. На старата си кола съм слагал предимно Champion.
Въздушен филтър - също приемам предложения за производител. Тук хептен не съм убеден кои са добри и кои не.
Антифриз - тъй като не съм сигурен какъв е в момента, мисля да взема една спринцовка и да изтегля малко, за да добия представа за цвета. При смяната на ангренажа така или иначе се източва, ще се възползвам и ще си го сменя целият.

Единственото нещо, което не ми харесва до момента е липсата на възможност за CD изпълнение в аудиото на колата - HU-450. Съществува ли някакъв вариант да се добави въпросната функция или подобна(AUX, USB) посредством някакъв преход или по друг начин?

Сърдечно благодаря на всеки, който се включи в дискусията! Smile
Цитирай
Thanks given by:

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)