The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
XC90 АСК инфо през VIDA

#1
Привет!
Има ли как през Vida да се разбере кога за последно и/или колко пъти е сменяно маслото на АСК? Става на въпрос за  XC90 3.2 2012 с 6 степенен автомат.
Или някакъв друг начин (освен по сервизна книжка ако е записано).
До колкото знам, при смяна на маслото се прави reset през Вида, т.е. силно се надявам някъде да пази такава статистика...

Благодаря!
Reply

#2
Ако е сменяно в оторизиран сервиз на Volvo може да се проследи какво е правено и кога.
Reply

#3
Забравих да спомена, че става на въпрос евентуално за внос от Канада, т.е МП няма да могат да кажат.
Настоящият собственик на въпросния автомобил не знае кога и дали е сменяно. Още не съм видял сервизната книжка, в Carfax до момента не съм виждал на нито една кола да пише смяна на ATF... И ако няма нищо писано в сервизната книжка, варианта ми е по компютър, ако данните ги има. То и смяната не е гаранция за АСК, но автомобила е на 250к км...
Reply

#4
TF-80SC има възможност за задаване на сервизен интервал, доколко може да се чете с ВИДА, трябва да пробвам на моето.
Ако не е сменяно маслото на кутията 250к км почти е сигурно, че кутията е за ремонт.
Ако внасяш кола от USA/Canada гледай да не е 2WD, че там се срещат такива модификации.
С този куц мотор, остава и да не е AWD....
Reply

#5
Да, един друг съфорумец ме светна, че там имат и 2WD на този мотор..
Благодаря за инфото.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)