This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
XC90 АСК инфо през VIDA
Привет!
Има ли как през Vida да се разбере кога за последно и/или колко пъти е сменяно маслото на АСК? Става на въпрос за  XC90 3.2 2012 с 6 степенен автомат.
Или някакъв друг начин (освен по сервизна книжка ако е записано).
До колкото знам, при смяна на маслото се прави reset през Вида, т.е. силно се надявам някъде да пази такава статистика...

Благодаря!
Цитирай
Thanks given by:
Ако е сменяно в оторизиран сервиз на Volvo може да се проследи какво е правено и кога.
Цитирай
Thanks given by:
Забравих да спомена, че става на въпрос евентуално за внос от Канада, т.е МП няма да могат да кажат.
Настоящият собственик на въпросния автомобил не знае кога и дали е сменяно. Още не съм видял сервизната книжка, в Carfax до момента не съм виждал на нито една кола да пише смяна на ATF... И ако няма нищо писано в сервизната книжка, варианта ми е по компютър, ако данните ги има. То и смяната не е гаранция за АСК, но автомобила е на 250к км...
Цитирай
Thanks given by:
TF-80SC има възможност за задаване на сервизен интервал, доколко може да се чете с ВИДА, трябва да пробвам на моето.
Ако не е сменяно маслото на кутията 250к км почти е сигурно, че кутията е за ремонт.
Ако внасяш кола от USA/Canada гледай да не е 2WD, че там се срещат такива модификации.
С този куц мотор, остава и да не е AWD....
Цитирай
Thanks given by:
Да, един друг съфорумец ме светна, че там имат и 2WD на този мотор..
Благодаря за инфото.
Цитирай
Thanks given by:

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)