This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Волво 850 не загрява.
Зравеите,имам странен проблем с колата модел 850 2.0 95г.От около 2 години не загрява до нормална температура ,или ако загрее  ,е за кратък период и след това пак се охлажда.Смених термостата с нов  преди  около 2г. за модела ,на 91градуса.Отново същото, смених го на скоро но няма подобрение.Колата я имам от 10г.Когато я взех имаше подобен проблем,не загряваше когато стана по хладно есента,смених термостата и всичко беше наред към 8г.Даите съветкакво да правя?Да търся ли трети термостат примерно от МП ,поне да знам че е истински.Може ли да е нещо друго?Имам и друго Волво C70,2001г,мога да пробвам да ги развъртя термостатите.
Цитирай
Thanks given by:
И при мен го има този ефект. След смяната на първия термостат, с който си държеше 89-92 градуса, започна да държи 80-84. След това съм сменял два пъти термостата(последния от МП) - без промяна. Започвам да си мисля, че може разликата да е следствие от термодатчика, отчитащ температурата и се каня да го сменям, ама колата си върви нормално и си я карам така над 10 г.
Volvo V40 2.0, 140 h.p. 1996, ГИ PowerJet
Цитирай
Thanks given by:
Да си призная и при моето 850 е подобен проблема. но си мислих че е от допълнително поставеното метан газово. следя темата откъде ще изкочи заека.
Човек е толкова голям колкото големи са и мечтите му !
Не е важно колко години си живял а колко са били моментите когато ти е спирал дъха !
Цитирай
Thanks given by:
Взех още един термостат,berh,и моята кола е с газова,слагана преди 10 г,горе долу по това време смених и за първи път термостат,защото доиде есента.От тогава 8 г не съм имал имал проблеми.Сега и парното не топли както трябва,а и двата радиатора съм ги сменял.Ще видя кога ще сменя термостата ,че колата е на село,и ще докладвам.
Цитирай
Thanks given by:

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)