The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
светлини на таблото

#1
Здравейте колеги, колата е v40, 1,8 122 кс, въпросът ми е следния: Светлините на таблото постоянно светят, независимо дали са включени габарити или къси светлини. Щом завъртя ключа да запаля и светва таблото. Как е при вас, някой имал ли е подобен проблем?
        Другият ми въпрос е, че понякога не ми се изключва климатика - това го забелязах лятото, не всеки път, но при по-дълги пътувания, като се опитам да го изключа и не се задейства. Преди 2-3 дни както се движи колата на парно се включи и също отказа да се изключи, след като я изгасих и запалих отново всичко бе ок.
        Ще съм благодарен на всеки съвет и споделен опит.
Reply

#2
Здравей, колега!
Имах Волво 440, 1992г., таблото светваше щом дам на контакт и светеше постоянно. Няма значение дали съм на габарит, къси или дълги, или ключа на 0.При" 0" светеха къси светлини!Палеше се колата при включена светлина!Така я купих, и аз се чудих тогава. Мисля, че е фабрично направено, колата бе холандско производство!
Reply

#3
(12-07-2021, 01:24 PM)sviliv Wrote: Здравейте колеги, колата е v40, 1,8 122 кс, въпросът ми е следния: Светлините на таблото постоянно светят, независимо дали са включени габарити или къси светлини. Щом завъртя ключа да запаля и светва таблото. Как е при вас, някой имал ли е подобен проблем?
        Другият ми въпрос е, че понякога не ми се изключва климатика - това го забелязах лятото, не всеки път, но при по-дълги пътувания, като се опитам да го изключа и не се задейства. Преди 2-3 дни както се движи колата на парно се включи и също отказа да се изключи, след като я изгасих и запалих отново всичко бе ок.
        Ще съм благодарен на всеки съвет и споделен опит.

Подсветката на таблото не зависи от това дали ключа е на контакт или не. Има датчик за светлина който го контролира - намира се на предната дясна тонколона върху таблото - подобен е на половин топче. И е нормално да ти светят постоянно, това не е повод за притеснение.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)