The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Дилема смяна масло скоростна кутия автомат

#1
Здравейте колеги,

предстои ми покупка на XC60, което е на уж реални 250к.км искам задължително да сменя маслото в кутията. Как е по-добре според вас - да го сменя с машина в някой доверен сервиз или чрез пробките отдолу на кутията и да го "освежа", акто източа около 3 литра ( по данни от нета събира 7 литра), да долея пак до 7, да раздвижа автомата на място за по 10 секунди, да отвия двете пробки да източа всичкото и да налея нови 7литра? И да следвам този пич от клипа:
https://www.youtube.com/watch?v=aBOmjubCH3g&t=45s
Като ще си купя 2 нови пробки с уплътнителните пръстени единия гумен, другия метална шайба, която е за долната голямата пробка.
Колата е 2011, D3 163 коня, кутията по вин е аисин, само на предно, ако има значение.
Също така какво масло ще ми препоръчате, като марка и колко литри да купя, ако не я карам на машинна смяна. Мисля да взема 2*7=14 литра.
Освен, че при смяната колата трябва да е нивелирана, да е загряла маслото до 60 градуса, и после след, като го сменя трябва да се ресетне с ВИДА, има ли нещо друго специфично за което да внимавам.

Или да се обадя в Мото Пфое и да ги питам за оферта, като се надявам, че те свършат работата най-добре и отговорно.
Говоря за някой от клоновете на Велико Търново, Габрово или Плевен.
Reply

#2
Привет, колега!

На моето XC60 само освежавам маслото с подмяна на 4 литра. Купих го на 243к километри, реални. До първата смяна не знаех какво ще източа. Оказа се, че това масло, което източих, на цвят и консистенция беше като новото, т.е. бистро и със свеж розов цвят. Това освежаване го правя на 30-40 000 км пробег. Маслото е Aisin ATF6+ SE.

Успех!
[Image: volvo-xc-60-r-design-d5-awd_medium.png][Image: citroen-c3-picasso_medium.png]
[Image: opel-movano-3500_medium.png]
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)