The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Преден капак xc90

#1
Здравейте,
Открих същата тема, но търсачката не работи, а през Гугъл ме вкарва разлогнат във форума, без да мога се логна отново, за да пиша в нея...
[Image: angel.png]

По същество, предният капак не се отваря. Първичното отваряне с ръчката от купето си работи чудесно, но вторичното с палчето под капака не работи... Опитах да дръпна палеца колкото мога, докато не опре в ламарините, но не е достатъчно.
Въпрос 1: Как да го отворя?, трябва да долея течност за чистачките, а следващото обслужване е след 7 месеца  Big Grin
Въпрос 2: Вътрешната ръчка и външния палец с едно жило ли работят и ли са отделни механизми?
Въпрос 3: Кой беше бушонът или по какво да го позная, който отговаря за дюзите на фаровете?

Благодаря  Cool
Reply

#2
Хмм, не знам как е при XC90, но имах подобна грижа с моето XO60. При издърпване на лосъчето в купето капакът се отключва, но не може да се доотключи и отвори с външното лостче. С помощта на приятел за отворих отвътре, той отвън. След като отворихме капака промихме механизмите на ключалките (на XC60 са две, а външното палче се намира над десния фар, а не по средата). Накрая развих гуменият тампон от дясната страна. Това гумено тампонче служи зададе ниво на "потъване" на капака при затваряне. Дано успя да схванеш какво имам предвид, че не го написах много ясно.
След тази интервенция всичко все още е наред.

В тази тема https://www.swedespeed.com/threads/hood-...ue.627705/ има снимка на тези тампони.

Успех Smile
[Image: volvo-xc-60-r-design-d5-awd_medium.png][Image: citroen-c3-picasso_medium.png]
[Image: opel-movano-3500_medium.png]
Reply

#3
(12-11-2021, 04:02 PM)volvolover Wrote: Здравейте,
Открих същата тема, но търсачката не работи, а през Гугъл ме вкарва разлогнат във форума, без да мога се логна отново, за да пиша в нея...
[Image: angel.png]

По същество, предният капак не се отваря. Първичното отваряне с ръчката от купето си работи чудесно, но вторичното с палчето под капака не работи... Опитах да дръпна палеца колкото мога, докато не опре в ламарините, но не е достатъчно.
Въпрос 1: Как да го отворя?, трябва да долея течност за чистачките, а следващото обслужване е след 7 месеца  Big Grin
Въпрос 2: Вътрешната ръчка и външния палец с едно жило ли работят и ли са отделни механизми?
Въпрос 3: Кой беше бушонът или по какво да го позная, който отговаря за дюзите на фаровете?

Благодаря  Cool

1.  Трудно, отделен механизъм е, вероятно е блокирало и пластмасата се огъва. 
2.  Отделен механизъм е. 
3.  Предпазителя за помпата за измиване на фаровете се намира при мотора. Кутията до въздушния филтър. За съжаление, ако не ти работят пръскалата за фаровете, обикновенно причината е в помпата. 
   
Reply

#4
Благодаря,
ще опитам да пръскам с WD40 около палеца.
Относно помпата - не е блокирала, просто искам да ги изключа, защото много цапат, а цялата течност заминава за нула време. Колата редовно минава автомивка и не се задържа мръсотия по фаровете...

NuclearWinter, опасявам се, че проблемът при мен е друг :/ Утре на светло ще се боря.
Reply

#5
след като отключиш отвътре с жилото, натисни капака 5 мм надолу, притисни хубаво лоста в посока към фара и докато го притискаш чак тогава го бутай нагоре за да освободи закопчалката - така се получава при мен защото лоста за отваряне е малко крив...

Sent from my mobile device using Tapatalk
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Image: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Reply

#6
Благодаря за помощта,
Успях да го отворя с доста ръчкане и точно към фара поддаде, явно е замръзнала смазочната грес и трябва да го смажа наново. Доста дълго рамо има палчето и се суче, когато заяде механизъма Sad Снощи нямаше никакви признаци за успешно отваряне...
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)