The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Мнение и препоръка за конкретна обява

#1
Здравейите! 

Нов съм тук, а и като цяло не разбирам особено много от автомобили. (моля да ми простите)
Наскоро се сдобих с второ дете и мястото в автомобила започна да става проблем.

Та на въпроса! 

Спрях се на модел хц60 като вариант, който би задоволил семейните ни нужди.
Не обичам да карам малолитражки и дизели и за това търся 3.0Т мотор или по известен като Т6.

Харесах две обяви. Едната е от доста време и се зачудих дали някой е ходил да я гледа и да сподели мнение? https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?ac...ink=ox6fqi
На снимки и като екстри изглежа супер. Притесняват ме километрите. 230к на километраж. При евентуална покупка на този екземпляр какво може да се очаква?
Някъде срещнах отзиви, че 250-300К км. пукали глави? Това вярно ли е? Кутията е ясно, че ще се прави в най-скоро време. Мисля че този автомобил 100% става на газ, защото е с многоточково впръскване (поправете ме ако бъркам).


Ето я и втората обява: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?ac...ink=ox6fqi

Тази е по-нова. От телефония разговор разбрах, че е 3.0Т. Но на въпроса дали е 6 или 8 степенен автомат не получих отговор нито дали е с директно или многоточково впръскване. Възможно ли е и дали слагат 8 степенна кутия на XC60? По бедна е от към екстри но пък и километрите са и на половина. 
Също дали става на газ или не? 

Като цяло търся съвет, разбира се и мнения по тази тема от хора които имат небоходимите познания и опит с тези двигатели и кутии. 
Съжалявам за нахвърляните въпроси, ще се опитам да обобщя:

Какви са основните разлики между двата автомобила? (като механиха, двигател и трансмисия)

От какво значение са 230К км. за този мотор? (Голям мотор, голям ресурс или бъркам) 

За сега това се сещам, ако изникне още нещо ще допълня.

Благодаря предварително на всички отзовали се! 

Поздарави,
Марио
Reply

#2
Аз бих предпочел по новата.
Има XC60 с 8 степенната кутия, но тази дали е от тях единствения начин да се разбере е по VIN номера.
Reply

#3
По VIN-а можеш да разбереш и какво се е случвало с колата в щатите(плаща се естествено).
Първата обява вече не е налична.
ex XC90
Reply

#4
Благодаря ви!

Да и аз клоня към по новата.
Най-вероятно ще ходя утре на оглед.
Може би друго важно което не попитах е дали има разлика в частите за Европа и Щатите?
За крушки и някакви дребни неща знам, но дали има нещо шокиращо?

Поздрави,
Марио
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)