This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo S40 1.6d - казанче за DPF
Здравейте, колеги!
Аз от скоро съм нов във форума с моето Volvo S40 1.6d 2009г. Много яка количка, както и изненадващо хубаво и пъргаво за конете си двигателче. Вози меко като облаче и е като спортист в завоите. Обаче наскоро забелязахме всяка сутрин, като я изкарвам от гаража отзад под багажника е понакапвало малко масло. Бях сигурен, че е нещо свързано с дпф-а и така и се оказа, като я заведохме да я вдигнат. Оказва се, че казанчето, което съдържало добавки за дпф-а е било леко пукнато и му е дошло времето и трябва да се смени, но цената за ново казанче... 2000 лв. За 4-6 стени метал + помпичка. Айде хубаво, помпичката може да допринася за цената, но чак толкова. 
Затова питам, ако някой от вас е имал същия проблем с това, моля да сподели как се е справил с него. Аз съм от Лом и я занесохме в сервиза в Монтана City Kit и те казаха, че може да пробват да го затапят. Като цяло сме доволни от хората, бая са ни оправяли на нашите V40-ката, но с дпф-ите е чувствителна работа и искам да ви попитам за всеки случай, че да можем да вземем правилното решение какво да правим.
Цитирай
Thanks given by:
Не е добре да се елиминира казанчето с адитив. Без него няма да може да регенерира ДПФ-а и ще се наложи след време да го премахнеш и него. Може да намериш втора употреба, лошото е, че и то ще е в подобно състояние и не се знае колко ще изкара. Иначе в  Ибей се появяват оферти по 200-300 $.
Цитирай
Thanks given by:
(08-04-2022, 06:44 AM)galingrudev написа: Не е добре да се елиминира казанчето с адитив. Без него няма да може да регенерира ДПФ-а и ще се наложи след време да го премахнеш и него. Може да намериш втора употреба, лошото е, че и то ще е в подобно състояние и не се знае колко ще изкара. Иначе в  Ибей се появяват оферти по 200-300 $.

Много благодаря за отговора! А може ли да кажете какво трябва да напиша в ebay, че да излезе частта? Английският ми е добре, но с тази терминология не съм много запознат хр
Цитирай
Thanks given by:
Не може ли да се ремонтира(завари, запои, залепи)?
ex XC90
Цитирай
Thanks given by:
(08-04-2022, 01:21 PM)SilverLining187 написа: Много благодаря за отговора! А може ли да кажете какво трябва да напиша в ebay, че да излезе частта? Английският ми е добре, но с тази терминология не съм много запознат хр

Volvo additive tank.
Цената на новите е 500-600 евро.
Но има обяви за възстановени и подсилени на половин цена, като тази обява:
https://www.ebay.com/itm/115484379123?ha...SwX2xezoih
Даже човека предлага изкупуване на повредения за 50 евро.
P.S. Сега погледнах, че и в МотоПфое цената е 1100 лв.
Цитирай
Thanks given by:

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)