The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Питания за цени...

#1
Здравейте колеги.

Имам няколко питания, малко в стил "нероден Петко", ама пък казват, че от питане глава не боли.

Та върти ми се в главата да внеса моята кошница(тази в подписа) от Канада в България, главно заради безумията с цените на автомобилите напоследък. Говорих с един българин, който чап-пат прави това упражнение с внос от Канада в България и той ми каза, че цената ориетировъчно ще излезе около 5 000 лева(вкл. застраховка, транспорт, мито, ДДС, други такси по митница Варна, репатрак до София и техно тест).
Аз ги слагам 6, защото винаги нещо може да изникне непредвидено, а отделно ще се заплати годишен данък на колата (около 510 лева за 210 kW), регистрация в КАТ София - Град, винетка за годината, гражданска отговорност. Може и повече да е дори, но за тези пари в България, подобен модел и година и на подобни км (под 150 000 км е все още - 92 300 мили) е абсурд да намеря, освен ако не е с десен волан.

Обаче като 15 годишна барака, карана предимно в тежки атм. условия зимата във Вермонт и Квебек, по нея има стабилно количество ръжда. 3 от 4-те вежди, задната врата, единия праг има петно 1 см, както и покрива в един ъгъл до предното стъкло. Мога и снимки да направя, ако има нужда.

 - Та колко оринтировъчно излиза ремонта на ръжда за София и региона, направен както трябва - от изрязване на метала, през заваряване, китосване та до боядисване?
+/- 300 лв. да речем...

- колко излиза смяната на масло на АСК с последващото адаптиране на кутията?
- колко излиза смяната на маслото в двигателя и масления филтър?
- колко излиза смяната на вентилатора, който вкарва въздуха в купето (в С. Америка е често срещан пролем)?
- колко излиза смяна на комплект задни амортисьори, че имам съмнения че един от двата е заминал? Колата е с обикновено окачване.

По колата има и други неща за поправка, но те са по-дребни и не дотам наложителни.

Да се повторя, че питам за цени в София и региона.

Знам, че повечето хора са се пренесли по групи из Фейсбоклука, ама аз така и не видях смисъл в това нещо и си изтрих профила там отдавна.

Правя си проучване струва ли си да я внасям и колко в последствие би излязла, като базови неща за ремонт. Ако я продам тук за оптимистичните 5 500 - 6 000 долара, то в България за ~ 7 000 лв. не мисля, че бих намерил нещо подобно на Волво, като поколение, години, клас, задължително бензин(!) и особено километри.
А кола ще ми трябва, защото да е живот и здраве се очертава да прекарваме по 3-4 месеца всяко лято в България(поне в следващите 5-6 години) и ще я карам по 10-15 000 км на лято.

Разбира се всеки допълнителен съвет ще ми е добре дишъл.

Надявам се някой да откликне на питането ми и ви благодаря предварително.

Лек ден.
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply

#2
2017-та на ХС90 в МП смяна масло АСК ( 12 л.) + масло и филтър халдекс = 738,25 лв.
Масло дв. и филтри пак там - към 300-400 лв. (за 3.2 дв. 8 литра)
За другите неща не мога да дам инфо.
ex XC90
Reply

#3
Благодаря, Zorba.
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)