The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
6-ст. ръчна или 5-ст. автоматична скоростна кутия за V70 D5

#21
Здравейте, спрял съм се на тази обява https://www.auto.bg/obiava/45185307/volv...-i-schweiz и моля за съдействие! 

Въпросите са ми (тъпи, но не съм имал Волво):
1. Колко степенна е тази кутия?
2. Какво мислите за колата като цяло?
3. Какво да гледам и къде да се завирам?
4. Градско разхода ще е 12-13 градско предполагам, а извън градско?
5. Къде да я проверя по VIN?

Идвам, така да се каже, от VAG групата и съм се наиграл с разпределителни валове, турбини, DSGта и всякакви досадни германски недомислици! Минах набързо през една Тойта( да, тази с дюзите, ха ха) и мисля да се насоча към щведското качество! Всеки съвет ще ми е от полза, благодаря предварително!  Shy


Ей, май не е за тук тази тема! Ако е така, моля преместете я!
[b]Действието без знание е фатално. Знанието без действие е безполезно. – Мери Биърд[/b]
Reply

#22
Sad 
(04-25-2023, 01:52 PM)jery69111 Wrote: Здравейте, спрял съм се на тази обява https://www.auto.bg/obiava/45185307/volv...-i-schweiz и моля за съдействие! 

Въпросите са ми (тъпи, но не съм имал Волво):
1. Колко степенна е тази кутия?
2. Какво мислите за колата като цяло?
3. Какво да гледам и къде да се завирам?
4. Градско разхода ще е 12-13 градско предполагам, а извън градско?
5. Къде да я проверя по VIN?

Идвам, така да се каже, от VAG групата и съм се наиграл с разпределителни валове, турбини, DSGта и всякакви досадни германски недомислици! Минах набързо през една Тойта( да, тази с дюзите, ха ха) и мисля да се насоча към щведското качество! Всеки съвет ще ми е от полза, благодаря предварително!  Shy


Ей, май не е за тук тази тема! Ако е така, моля преместете я!
1. 5 степенна, като е добре да сменяш маслото на всеки 60-80 000 км пробег.

2. Карах такава с абсолютно същия двигател и скоростна кутия, но моята беше по-дърта с 3 години.

Колата си е Форд като качество, пък и на много от частите и детайлите пише Fo Mo Co(Ford Motor Company). Купих я на 5 години(64 00 км) и я карах точно 10 години.
Бях си играл да смятам колко общо ми е струвала колата за първите 5 години от момента на покупката, до навършването на тези 5 години и сумата беше нещо от сорта на 44 500(кан. долара), като в това се включва всичко, ама наистина всичко, което можеш да си представиш, вкл. бензин, козметика, сервизно облужване, цена на закупуване, застраховки, гуми, джанти и т.н.
Естествено цените в България, с изкл. на горивото, ще са в пъти по-ниски. Освен това си зависи и колко я караш. Аз навъртях 160 000 км или по 16 000 км на година. Нито много, нито малко.
Най-проблемни при мен бяха лагер-главините. Смених 5, като 3 или 4 бяха отпред. Смених амортисьорите отзад и отпред+пружините отпред. Смених клаксона, че едната свирка се беше развалила. Носачите отпред и двата, биалети отпред 2 пъти, отзад веднъж. Смених датчика за налягането на горивото(Fuel pressure sensor). Смениха гайки на компресора на климатика. 3 пъти ми замина датчика за външната температура(този, който е в страничното огледало от шоф. страна). Износваше вътрешната част на задните гуми, защото ъгъла на атака не е като хората, но това в България съм чел, че го коригират добре, за разлика от тукашните сервизи, които си карат по изискванията на Волво. Смених и рейка и сложих рециклирана(в сервиз на Волво). По спомен изкара към 5 години и така я продадох. Смених и два маншона(или както там се казва гуменото уплътнение) отпред. Смених двете крушки на късите светлини на фаровете и една габаритна светлина отзад.
Ами май това е, което си спомням, но все пак колата я карах до преди 3 години, та съм позабравил.
Много я харесвах, та затова я и държах толкова дълго, но сега, ако трябваше да я купувам бих си взел тази на която си се спрял ти - фейслифта. Доста от болестите са оправени. Имах колега, който почти нищо не беше пипал по неговата!
Удобна малка кола, ставаща за дълги пътувания. 2 пъти обиколих Канада с нея, като втория път бяхме четирима възрастни и дете на 9 години. Седалки на мен ми бяха страшно удобни. По-удобни от на сегашното ми Волво от подписа, които ми идват доста по-широки и плувам в тях, макар да съм пухкав. Подлакътниците на вратите също бяха на по-удобна позиция, отколкото на сегашната кола. Воланът също ми беше по-удобен от на сегашната(сега ми седи по-отвесно, което не ми се нрави). Но пък возията е по-твърдичка от сегашната ми кола. Аз принципно обичам и мека возия де. Откакто се качих на Ситроен с хидро-пневматично окачване преди много години, всички останали коли ми возят твърдо Undecided Багажникът е добре като обем, но мнооого по-малък от на V70.
Най-много се притеснявах за автоматика, но за тези 160 000 км не ми даде никакви ядове, а и аз на 2 пъти сменях маслото в АСК. Двигателят е добър, но след 2 препълвания с масло в офиц. дилър на марката моят започна да пийва 1,5-2 л. масълце на 12 000 км. А и е атмосферен или скучен на фона на двигателите с турбо.
3. Написано в кръга на шегата - гледай 18-20 годишни мадами, а къде да се завираш оставям на въображението ти Smile
Иначе личното ми мение е да гледаш да свалиш цената с колкото се може повече! Смятам, че цената на колата е МАЛОУМНА, но то сега такава е ситуацията навсякъде, та ако не можеш да изчакаш, нямаш голям избор. Пък и в България цените на колите на старо винаги са граничели с безумието. Сега просто минаха едно ниво нагоре. Все пак става дума за 15(!) годишна кола.

4. Градско ми е давала 12-13л/100км само зимата, като е стигала епизодично и до 17/100, но при температури около и под -20 градуса. Обичайно беше 10,5-11л/100км. Трябва обаче да се има предвид и, че в С. Америка градското е много по-различно от това в Европа. Извънградско(тук ограниченията по магистрала са 100-110 км/ч) ми даваше 7-7,5 средно на 100 км.

5. За България не знам, но в интернет за без парЕ намерих това:
https://vincheck.info/check/report-summa...2582426686

Успех с покупката, колега.
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply

#23
Сърдечно благодаря колега, много изчерпателен и коректен отговор. И аз най много се притеснявам за автомата, особенно сега като ми сподели, че е 5 степенна. Минавам по 6-7 000 км на година и май ще се ориентирам към дизел или към най свежото на което попадна!
Прав си, че цените на употребяваните коли тук са безумни, но в безумна държава живеем...

Поздрави и пак благодаря!
[b]Действието без знание е фатално. Знанието без действие е безполезно. – Мери Биърд[/b]
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)