The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ПОМОЩ за волво 460 1.9 tdi

#11
[quote="antoniys"]Здравейте имам волво 460 1.9 tdi

свали дебитомера след въздушния филтър и го почисти (малка четка с бензин),при мен беше такъв поблема цилия четец беше прашасал
Reply

#12
[quote="antoniys"]Здравейте имам волво 460 1.9 tdi

свали дебитомера след въздушния филтър и го почисти (малка четка с бензин),при мен беше такъв поблема цилия четец беше прашасал
Reply

#13
има един дизелджия който се занимава точно с помпи лукас. Невремето ходих при него и останах доволен. Намира се на тая уличка която минава зад зоологическата. Като идваш от хладилника има табелка "дизел".
50лв ми струваше цялата диагностика с центровка.
Ex: Volvo 440; 1.9 TDi, Ауди А4, :-|
[Image: a2_h14_22_7_1993_2_1a.gif]
Reply

#14
има един дизелджия който се занимава точно с помпи лукас. Невремето ходих при него и останах доволен. Намира се на тая уличка която минава зад зоологическата. Като идваш от хладилника има табелка "дизел".
50лв ми струваше цялата диагностика с центровка.
Ex: Volvo 440; 1.9 TDi, Ауди А4, :-|
[Image: a2_h14_22_7_1993_2_1a.gif]
Reply

#15
ходих вече при него и неможа да ми помогне но все пак благодаря, но отидох при друг който ми каза , че може да е от клапанчето за турбото на помпата и се оказа прав! мембранката беше залепнала и пускаше повече нафта ,,,,,, и оттам и проблемите
Reply

#16
ходих вече при него и неможа да ми помогне но все пак благодаря, но отидох при друг който ми каза , че може да е от клапанчето за турбото на помпата и се оказа прав! мембранката беше залепнала и пускаше повече нафта ,,,,,, и оттам и проблемите
Reply

#17
antoniys Wrote:ходих вече при него и неможа да ми помогне но все пак благодаря, но отидох при друг който ми каза , че може да е от клапанчето за турбото на помпата и се оказа прав! мембранката беше залепнала и пускаше повече нафта ,,,,,, и оттам и проблемите
Кой е майстора?

Тази мембрана прави така когато колата не е палена дълго време във времето. Ти си я подкарал и започват да се показват проблемите. Big Grin

Другия път не се шашкай толкова бързо като ти изникне проблем.
Просто трябва време за за се появи някой който е имал проблема и го е решил.
Затова сме тука, за да си помагаме.
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#18
antoniys Wrote:ходих вече при него и неможа да ми помогне но все пак благодаря, но отидох при друг който ми каза , че може да е от клапанчето за турбото на помпата и се оказа прав! мембранката беше залепнала и пускаше повече нафта ,,,,,, и оттам и проблемите
Кой е майстора?

Тази мембрана прави така когато колата не е палена дълго време във времето. Ти си я подкарал и започват да се показват проблемите. Big Grin

Другия път не се шашкай толкова бързо като ти изникне проблем.
Просто трябва време за за се появи някой който е имал проблема и го е решил.
Затова сме тука, за да си помагаме.
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#19
е мисля че за майстора ми помогнаха доста колеги от сайта но най вече човекът който пита ! БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ !
Reply

#20
е мисля че за майстора ми помогнаха доста колеги от сайта но най вече човекът който пита ! БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ !
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)