The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Плочка или щуцер за карбуратор?

#11
kiril Wrote:Двигателя е В18КР 1721см3 двигател рено и с горна плочка в самия филтър

по принцип за карбуратор е препоръчително да се сложи плочка/горна/.
Имаше статия по въпроса на МЕИ Варна, та се сещам, че смесообразуването е по-добро и ефекта е по-добър/горене, разход и т.н./
Reply

#12
kiril Wrote:Двигателя е В18КР 1721см3 двигател рено и с горна плочка в самия филтър

по принцип за карбуратор е препоръчително да се сложи плочка/горна/.
Имаше статия по въпроса на МЕИ Варна, та се сещам, че смесообразуването е по-добро и ефекта е по-добър/горене, разход и т.н./
Reply

#13
Въпреки че е минало доста време от послидния коментар бих искал да обясня
когато скоростта но въздушния поток е ниска нопример ниски обороти поради триенето
на потока в стенитесе получава завихряне и съответно забавяне на потока по стените
при увеличаване на скоростта на потока вихрите стават по-големи и скоростта още намалява
идва момент в който потока по стените спира да се движи
а при още по-голяма скорост потока по стените тръгва в обратна посока
цитирам изследване на руснаците
от там и извовите
подаване на горивото по средата но потока
плочката храни нормално в ниските обороти и е не ефективна при по-високи обороти
ако настроиш плочката да храни на високи тогава сместта става богата на ниски
за това са тези приоми от майстори и не чак до там да накарат изпарителя да храни добре и на високи обороти
кеде успешно къде не
единствения начин да се оброзува добра горивна смес е да се подава горивото от щуцер тръбичка
дори и маркуч ще свърши работо насочен подходящо

Ами това е
460 1.8 моно 1994 година с газ и на всичкото отгоре и върви
850 2.5 бензин газ
Reply

#14
Значи пробвал съм ги и двата начина на един и същ автомобил Volvo340.
С щуцер автомобила върви и регира много по-добре.
Reply

#15
Затова говоря
460 1.8 моно 1994 година с газ и на всичкото отгоре и върви
850 2.5 бензин газ
Reply

#16
Имах щастието да управлявам 460-ка (около 5 години Big Grin ) и беше със заводска газ и познайте-беше с плочка. Никога по никакъв случай не съм имал ядове с газта.
Reply

#17
NASKO1973 Wrote:Имах щастието да управлявам 460-ка (около 5 години Big Grin ) и беше със заводска газ и познайте-беше с плочка. Никога по никакъв случай не съм имал ядове с газта.

Дай малко инфо може и снимка че нещо ме заинтригува
460 1.8 моно 1994 година с газ и на всичкото отгоре и върви
850 2.5 бензин газ
Reply

#18
Ами аз малко я продадох, преди година и нещо, но беше с 1,7 двигател, карбуратор и плочка. Като изключим платната на изпарителя, които бяха остаряли и трябваше да се сменят никакви други намеси по газовата не съм правил. Беше внос от Холандия.
Reply

#19
абе то докато няма ядове сас заводската газова и като и стане нешто никой неще да я погледне или ако я пипне я разваля повече Sad моята вече е без стъпков мотор :?
Reply

#20
А конкретно за темата аз имах във главата един проект да се съчетаят и плочка и щуцер. Значи мислех да хвана дебита на газта преди стъпковия мотор(или кранчето) който определя дебита на газ, и със 4 разклонения да разпробия отвори на колекторните траби и от там да подам гориво. Но в момента не ми се занимава. Ако някой има подобна идея бих се радвал да я чуя(прочета)! А между другото молбата ми е към модераторитена форума понеже когато имам проблем със газовата ми уредба колегата Мерк беше писал доста пълзотворни постове. Да ги добавим като допълнителна имформация във раздела ГАЗ защото са във общия раздел :mrgreen: . Мерси предварително
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)