The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Поставяне на климатик на Волво 440?

#1
Колата е 1992г, 1.7 дв-л.Може ли да се сложи, колко евентуално ще струва това удоволствие/чаркове+майстор/, къде в София се занимават с климатици? Или направо да мисля за ъпгрейд към Волво с климатик? :roll:
Reply

#2
Знам че има такова нещо на кръстовището за аерогарата.
Цени - от 1700 до 2000лв.
Това е доколкото си спомням от Дира.
За по новите модееееели - цифрите са повече - Доста.
Може и да има и по ефтин вариант.
Намери си втора употреба всичките елементи - и пак там може да ти я гложат. Вече за доста по малко пари!
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#3
biseroni Wrote:Колата е 1992г, 1.7 дв-л.Може ли да се сложи, колко евентуално ще струва това удоволствие/чаркове+майстор/, къде в София се занимават с климатици? Или направо да мисля за ъпгрейд към Волво с климатик? :roll:
това което знам е че на моята (с климатик) помпата за климатика е на мястото на помпата на хидравликата на другите модели. а пък помпата ми за хидравликата е електро и е забутана на майната си. не знам как ще го решиш това
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall
Reply

#4
Ace Wrote:
biseroni Wrote:Колата е 1992г, 1.7 дв-л.Може ли да се сложи, колко евентуално ще струва това удоволствие/чаркове+майстор/, къде в София се занимават с климатици? Или направо да мисля за ъпгрейд към Волво с климатик? :roll:
това което знам е че на моята (с климатик) помпата за климатика е на мястото на помпата на хидравликата на другите модели. а пък помпата ми за хидравликата е електро и е забутана на майната си. не знам как ще го решиш това

При теб е по различно разположението като цяло на двигателя(95г+ и дизел),на наще няма проблеми,до колкото помня помпата за хидравликата си е на мястото и отдолу е компресора.И аз съм мислил за климатик,но май идва много скъпо та се отказах.
Orion - High Performance Car Audio
Reply

#5
Kespanok 460 Wrote:
Ace Wrote:
biseroni Wrote:Колата е 1992г, 1.7 дв-л.Може ли да се сложи, колко евентуално ще струва това удоволствие/чаркове+майстор/, къде в София се занимават с климатици? Или направо да мисля за ъпгрейд към Волво с климатик? :roll:
това което знам е че на моята (с климатик) помпата за климатика е на мястото на помпата на хидравликата на другите модели. а пък помпата ми за хидравликата е електро и е забутана на майната си. не знам как ще го решиш това

При теб е по различно разположението като цяло на двигателя(95г+ и дизел),на наще няма проблеми,до колкото помня помпата за хидравликата си е на мястото и отдолу е компресора.И аз съм мислил за климатик,но май идва много скъпо та се отказах.

Хидравлечната помпа е ел. само на дизела, но и на 1,7i е изнесена горе високо на едни планки а на нейно място е компресора, помпата е същата но захващането и е друго. Що се отнася до допълнителен монтаж на клима най-добре да е втора употреба от същия модел защото иначе ще ти избушат въздуховодите на парното за да сложат вътрешния изпарител и ще имаш ядове.
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
------------------------
Volvo S60 D5 - 2003, 163hp/4000, 347Nm/1750 & Volvo S40 1.6D - 2006, 110hp/4000, 245-280Nm/1750 & Volvo 460 1.9TDi - 1996, 90hp/4500 180Nm/2200 & Volvo 460 GLE - 1994, 1721cc. - 106hp
Reply

#6
biseroni Wrote:Колата е 1992г, 1.7 дв-л.Може ли да се сложи, колко евентуално ще струва това удоволствие/чаркове+майстор/, къде в София се занимават с климатици? Или направо да мисля за ъпгрейд към Волво с климатик? :roll:
Има еднин сервиз (монтажница) близо до КАТ - от големия булевард (забравих му името) влизаш в пряката за КАТ (срещу бензиностанцията на Лукойл) и след около 10 метра на първото възможно място завиваш на дясно. Влиза се в голям двор.
Там ще ти свършат работа.
Reply

#7
Върти ми се в главата цена от порядъка на 500 лв. климатик + 100 лв. поставяне.Това беше преди около 2 години и става дума за Плевен.За нов климатик даже и не мисля - цената само на радиатора е 500лв.
Един познат си взе клима втора употреба за Вектра-та и бра големи ядове докато я монтира и приведе в работещо състояние.
Другото дразнещо при мен е, че бащата на жена ми има 460 със същия мотор и не стига, че го взе по - евтино, беше по - ново с 8-9 месеца, а има и климатик. Но е решил да го маха в скоро време и се чудя дали да не го купя от него, пък да продам моето.
Reply

#8
biseroni Wrote:Другото дразнещо при мен е, че бащата на жена ми има 460 със същия мотор и не стига, че го взе по - евтино, беше по - ново с 8-9 месеца, а има и климатик. Но е решил да го маха в скоро време и се чудя дали да не го купя от него, пък да продам моето.

Не знам при това положение защо изобщо мислиш за други вариянти. Вярно че и аз обичам да влизам в приключения и да се ровя в колите, но въпроса тук е в това, че няма начин да накараш допълнително поставен климатик да работи като фабричен, винаги ще ти бягат оборотите и други разни такива дразнещи дреболии.
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
------------------------
Volvo S60 D5 - 2003, 163hp/4000, 347Nm/1750 & Volvo S40 1.6D - 2006, 110hp/4000, 245-280Nm/1750 & Volvo 460 1.9TDi - 1996, 90hp/4500 180Nm/2200 & Volvo 460 GLE - 1994, 1721cc. - 106hp
Reply

#9
и аз сам сагласен това изли6ни расходи за екстри не си струва пак и не виждам кои знае каква разлика с климатик или не моята винаги е же6ко :oops: пък ако толкоз си мераклия за климатик продаи твоята или я даи на женати пък ти си вземи друга :lol: така вси4ки са доволни Big Grin
Reply

#10
ааааааааааааа не е така. с климатик е съвсем друго нещо. при теб ако е жега значи нещо не му е наред, я се е зацапал, я фреон няма. провери го
We like it hard, we like it fast
We got the biggest amps, man they blast
True metal people wanna rock not pose
Wearin' jeans and leather, not cracker jack clothes
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)