The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo V70 срещу VW Passat

#1
Здравейте,
в момента карам Пасат '98 1.8 Т 150 к.с, но се замислям за V70 като следваща кола. Интересно ми е следното за тази шведска марка, но споделено от опит:

- кой двигател е по надежден от дизелите - този на Ауди 140 к.с. или по новия Д5
- кой двигател е по надежден от бензиновите за газификация - визирам 140, 170 или 200 к.с. с турбината
- V70 I или II генерация е по здрава
- какво е окачването
- сравнение разходи за части V70 и Пасат
Reply

#2
Здравей колега,ще се опитам да отговоря на всичките ти въпроси.
Сравнение между PASSAT и V70 не може да има.V70 има по-голям комфорт, по-голям багажник, по-добра возия.

1.И двата двигателя са много здрави на АУДИ 2.5TDI 140hp; Volvo D5 163hp изискват само смяна на консумативи ако
са правилно гледани.

2.За най-надеждния двигател за газифициране не мога да ти кажа нищо защото никога не съм карал на газ няма и да
карам.За мен газовата уредба в автомобила е като бомба.

3.V70 1-ва генерация са по маневрени от втората.По здравина не отстъпват.

4.Окачването им е много здраво.Среща се по някой скапал се амортисиор.

5.Разходите за частите са по големи от на немските автомобили, но не се чупят.
Ако попаднеш на читаво VOLVO ще сменяш само консумативи.Успех в покупката.
Ако нещо съм пропуснал колегите ще ме допълнят.
Reply

#3
Благодаря, някой с опит с бензиновите двигатели - кой си заслужава най- много и същевременно е пъргав 140, 170 или 200 к.с. с турбината. Доколкото разбрах 140 к.с. е орязан вариант на 170 и не е много за предпочитане.
От дизелите определено бих препочел този на Ауди, защото common rail-a тръгне ли да се чупи е цифромания
Reply

#4
И аз не зная нищо за бензина,но съм твърдо за дизела Д5 изключително здрав мотор с много голям ресурс.Единственото което може да прецака е ако не смениш ангренажния ремък на време и се скъса.
Reply

#5
От година и малко съм с В70 1999 2,5 (двигател Ауди). Направил съм над 18000 км и за сега съм сменил само консумативите и един от предните носачи с биалетка (така я взех). С една дума мога да кажа, че съм много доволен, от разхода на говриво също (преди имах 460 турбо на бензин и ми гореше 11-12 средно а това наполовина и една идея по-горе някъде). Ако сега трябваше да избирам кола и имах повече средства със сигурност щях да взема Д5 и съответно по-новото В70. За пасата който питаш не мога да кажа нищо, само знам че пасат2 са железни коли.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)