The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OBD кабел

#91
Колеги някакъв напредък с правенето на кабела
Reply

#92
Bliznak Wrote:Колеги някакъв напредък с правенето на кабела

Ахъмз. :wink:
Платките са готови, но чакам чиповете които са за интерфейса. Smile До седмица очаквам да съм пуснал нещото.
На USB е, за улеснение на лап-топ потребителите. :wink:
Reply

#93
аз пак ударих на камък - понеже не можах да подкарам устройството наречено "елм327" от снимките по-горе с никой софт за елм327, реших да видя какво има вътре, и хоп няма никакъв елм327, ами пик микроконтролер 18F2480-1/SO, който няма исо-драйвър, така че това устройство отпада за коли с iso протокол - в спецификацията на микроконтр. пише че превежда can-протокола, така че можем да го пробваме на някой автомобил след 2004-та


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#94
В какъв смисъл не си успял да го подкараш с никакъв софтуер. Софтуера открива ли кабела или проблема е когато тръгнеш да се свързваш с компютъра на колата?
Reply

#95
ЕЛМ-а е нищо повече от PIC, момците дето го правят и продават този елм327 пишат само програмата и го именуват ЕЛМ...
Тоест правят само един конвертор за протоколи. :wink:
Този 8 кракия чип (SO-8 корпус) какъв е ?


П.С. Така като гледам платката 1 и 2 крак на пик-а не ми се виждат много нормално запоени...
Провери им спойките, че тези проходни отвори лепнати за контактната площатка не са най доброто решение за опроводяване на платка... :roll:
Reply

#96
Dumfree Wrote:В какъв смисъл не си успял да го подкараш с никакъв софтуер. Софтуера
открива ли кабела или проблема е когато тръгнеш да се свързваш с компютъра на колата?

ами насвалих къде що има като софт 900 мб за автодиагностика + най-известните като дигимото,
обд диаг, елмскан и т.н. и фабричната прогр. от сидито (scantool_net113win.exe) и тя не
може да се върже, при нагласени скорост на трансфер на ком порта, драйвъри, вс. е
инсталирано казва, че не открива такъв интерфейс. Платката има един чип FTDI, който
преобразува юесбито във виртуален ком порт, иначе компютъра открива платката, но никой авто-софт
не я открива, като светодиодите на устройството премигват така, че да покажат, че има връзка
м/у писи-то и компа на колата, пробвано е на 2 различни компютъра - еднакво се държи,
единствено не съм пробвал с вадис и аутодата. Може би е прав колегата Тишо като казва, че
зависи от фирмуера на чипа, но аз забелязвам доста разлики между двата чипа.

а колега Тишо, на това което викаш с 8-те крака (от ляво) пише LM317 и за него излиза в
нета, че е променлив регулатор на напрежение. Отдолу на платката има два чипа, на единия
пише MCP2551, което е високоскоростен кан-трансиивер, а другият не си го спомням, че
платката е вкъщи, но пак нямаше нищо общо с исо-драйвъра, който го има в схемите, в които
участват max232 и elm323,327, 332. А иначе за спойки съм сигурен че няма проблем, може би от снимката е излезло така, попринцип микрочип си имат софт за тестване на чиповете им, но не съм го пробвал все още, а и съм сигурен, че ще проработи на колегите от групата на vag, но въпросът е дали ще свърши работа на някой колега с нашата малка и кан-протокол.


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#97
Такааа... Big Grin
От опита който имам с тези USB чипове(произвеждам над 5 изделия с такива), FTDI са доста чепати от към драйвери и работа, но като се спазват някой простички правила при проектирането на изделието работят добре.
1. Виж дали драйвера за виртуалния порт ти е инсталиран както трябва.
2. Виж си вундоус-а дали е сървиз пак 2 или 3, ако е 1 няма да тръгне никаква комуникация, нищо че се вижда в дивайс менижъра на виндоуса.
2. PIC-a не го базикай с майкрочипските програми, че току виж си го изтрил и тогава хич няма да го видиш това работещо. :wink:
4. Виж 21 и 22 крак къде са свързани, това са сигналите, които ти трябват за връзка с нашите коли.

5. Аз като приказвам, че има различни видове ODBII кой ли ме чува... :roll: Tongue

6.Другата седмица към края, ще съм подкарал платките за които бях писал по горе. :wink:
Reply

#98
Някои да има напредък с кабел за S80,че толкова не съм чел до сега в интернет както сега като си търся кабел за диагностика за моето волво.Имам чувството че съм си купил космическа совалка,никаде няма кабел които да е по евтин от 1000 - 2000 лева и нагоре който да мойе да прочете компа на колата ...
Reply

#99
Bliznak Wrote:Някои да има напредък с кабел за S80,че толкова не съм чел до сега в интернет както сега като си търся кабел за диагностика за моето волво.Имам чувството че съм си купил космическа совалка,никаде няма кабел които да е по евтин от 1000 - 2000 лева и нагоре който да мойе да прочете компа на колата ...
В ибей няма ли го бре?Софийския клон от там си го взеха.Потърси и ще го поръчаме
Reply

Няма бе Саше,обърнах нет-а не само ebay.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)