The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
В търсене на истината за ГИ

Вече съм ти събрал доста неща които са непотребни за употреба и стават само за тази цел, до лятото ще ти набавя почти всичко необходимо и ще ти направя подарък, така че вече спокойно може да търсиш дъска за макета.

За теорията гледай да е написано повечко и да има снимчици, виж тук в сайта ни има малко общи приказки, ако може да ти помогнат с нещо копирай смело, изобщо каквото намериш с сайта като снимки и информация ползвай го за да повишиш обема на теорията си.
http://www.eurogas-bg.net/info_injection.php
http://www.eurogas-bg.net/info_lpgpredimstva.php
http://www.eurogas-bg.net/info_components.php
http://www.eurogas-bg.net/info_fuel.php
http://www.eurogas-bg.net/info_shem.php
http://www.eurogas-bg.net/gas_injekcion.php
Сервиз за монтаж на газов инжекцион.
Reply

Благодаря за отзивчивостта и за линковете. Ще се полезни и на другите съфорумници. Смятам че от теоретична гледна точка съм събрал необходимата информация, дори съм я нахвърлял в общи линии, като винаги може да се доразвие. Снимков материал се набира по всяко време, при всяка работа по ГИ Wink Колкото повече проблеми имам с инсталацията, толково повече информация събирам.....не че е най-приятния начин, ама пак става Big Grin
Теоретичната постановка е историчеки преглед на газовите уредби, след това доста обширно описани ГИ и съпоставка с бензинивата уредба и другите газови системи. Акцентира се върху ГИ Бардолини и бенинова горивна уредба Феникс 5.1 (все пак моят двигател е прототипен, а той е с този ГИ и тази ГУ).
Reply

Вчера направих профилактика на маркучите по ГИ. Оказа се че за 2 години, българските маркучи са станали на счупена пластмаса Big Grin Купих си нови маркучи, тези които в момента се предлагат в комплекта на БСМ, италиански били (ама май са турски SmileSmile ) Smile В крайна сметка смених само тези, които са след филтъра, защото не ми стигна дължината да сменя и този този преди него, но той е в добро състояние. Мездувременно, установих че байпасния вакуум от картерната вентилация се е скъсал, подмених и него, също така забелязах и че вакуума на сервото се е разхлабил или му се е счупила щипката (той е на някаква бърза връзка), та го уплутних и него, странно че не съм имал проблеми със спитрачките.
След тази интервенция се промени и работата на ДВГ, явно не добре уплътнените вакууми след дроселовата клапа оказват голямо влияние, въпреки че нямам дебитомер Big Grin
Следващата инспекция ще е на свещите, въпреки че са само на 10к км, ама знае ли човек, какво може да им се е случило. Мисля да я закарам някъде за проверка на бобините. Трябва да проверя и налягането на бензина, че помпата нещо се е размрънкала, ама то това не е за тази тема Big Grin .


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

Дойде пролетта и вече трябва да се бърника нещо по колата Big Grin След последната настройка на ГИ-то преди повече от година, колата вървеше задоволително в сравнение с бензина (имаше някой проблемчета, като пропадане на оборотите на празен ход при натискане на съединителя, придърпване около някои честоти на въртене и притрисане и гаснене на някой цилиндри при сутрешно...студено преминаване на газ, дори при наличието на подгряване на рейката). Та за вървежа... колата беше замерена на дино стенд и разликата бензин-газ беше.... 8к.с. в полза на бензина (оставям настрана това, че цифрите бяха доста по-ниски от това, което се очаква от този ДВГ). След това замерване и очевидното доказателство че колата не върви и на бензин и на газ, започнах да търся проблема/и, но стигнах само до проверката на запалителната система, която беше ОК Wink (спряха ме лични проблеми :roll: ) Колата се използваше, просто колкото да се придвижа от т.А до т.Б и проблемите се задълбочаваха....по едно време започна на газ да върви повече отколкото на бензин и ДВГ да работи по-устойчиво..... докато не започна на ниските предавки при работа на бензин и натискане на педала до пода да забива нос.... Събудих се един ден с решението да сменя бензиновата помпа (тя и без това си ръмжеше от както бях купил колата, пък и не беше скъпа). И така преди около седмица, със съдействието на един сервиз в Студ. Град (който много от вас знаят) смених (или по-скоро ми смениха Big Grin ) помпата....иии О чудо, тази щайга можела да си запали гумите Big Grin Big Grin Big Grin (отиде ми Hankooka).
Сега вече колата върви на бензин, но на газ нещо я няма...явно ще трябва настройка...която мисля да изпипам и да минимизирам предходните проблемчета (сега съм доста по-добре подготвен със знания....остава практиката). Отделно ще преработя малко инсталацията, като първо ще свържа редуктора последователно на радиатора за парното (сега е успоредно и не ми харесва така....в една др. тема се установи, че няма пробмеми с такова свързване, пък и гледам, че единия тройник нещо все седи мокър.. Big Grin ). След това ще изкарам пълначката до гърловината на резервоара, където и е мястото, ще сменя сондата с "Евро" такава, ще си свържа показанието на нивомера с копчето и ще си вкарам куплунга на ГИ компа в купето. Това съм запланувал за тази пролет ....очаквайте снимков материал Wink
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)