The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
В търсене на истината за ГИ

#41
А ако има други подобни теми, моля да ме извините!

Има ли знаещи Волвари?! Sad
VW Golf II'84-ex AUDI 100 C4'93-ex
Volvo V40 MY96 1.8i 85kW-еx
VW PASSAT B5.5'02 1.9TDI PD-ex, C3'03 1.4HDI 50kW-ex
Volvo V70 II MY02 2.4 D5 120+kW+M56, 307face'06 1.6HDI 81kW-ex
Volvo V70 II MY05-face 2.4 D5 120kW+AW55-50SN - на части
Volvo V70 III MY09 2.4 D5 136+kW TF-80SC-ex, Rav4'06 2.2D4D 100kW-ех
Volvo XC60 MY09 2.4 D5 136+kW M66 SUMMUM PAN Angel
Volvo XC60 MY15 D4204T5 TG-81SC FWD
Reply

#42
А ако има други подобни теми, моля да ме извините!

Има ли знаещи Волвари?! Sad


Attached Files Thumbnail(s)
   
VW Golf II'84-ex AUDI 100 C4'93-ex
Volvo V40 MY96 1.8i 85kW-еx
VW PASSAT B5.5'02 1.9TDI PD-ex, C3'03 1.4HDI 50kW-ex
Volvo V70 II MY02 2.4 D5 120+kW+M56, 307face'06 1.6HDI 81kW-ex
Volvo V70 II MY05-face 2.4 D5 120kW+AW55-50SN - на части
Volvo V70 III MY09 2.4 D5 136+kW TF-80SC-ex, Rav4'06 2.2D4D 100kW-ех
Volvo XC60 MY09 2.4 D5 136+kW M66 SUMMUM PAN Angel
Volvo XC60 MY15 D4204T5 TG-81SC FWD
Reply

#43
Колеиги, да ви споделя, че наскоро в търсенето на някой, който да ми настрои ГИ-то стигнах до един от хората, създали Bardolini-то. Резултатът е настройка в движение (както по принцип трябва да се прави), но пак нещо куца. Градско ми даде разход 17 :roll: А смесено с климатик 13 (което е нормално при градско 17)! В ниските обороти отново се дави, а след 5000 умира, дори започва да прекъсва. Да действително м/у 2500 и 4000 върви доста добре (почти няма разлика с бензина), но в целия останал работен диапазон е скръб. Та вече имам диагностичен кабел и сега остана да намеря лаптоп на който да тръгне програмата, защото на 3те на които я пробвах не иска. Имах успех с подкарването на софтуера само на два стационарни компа, ама това не ми върши работа Sad
Reply

#44
Колеиги, да ви споделя, че наскоро в търсенето на някой, който да ми настрои ГИ-то стигнах до един от хората, създали Bardolini-то. Резултатът е настройка в движение (както по принцип трябва да се прави), но пак нещо куца. Градско ми даде разход 17 :roll: А смесено с климатик 13 (което е нормално при градско 17)! В ниските обороти отново се дави, а след 5000 умира, дори започва да прекъсва. Да действително м/у 2500 и 4000 върви доста добре (почти няма разлика с бензина), но в целия останал работен диапазон е скръб. Та вече имам диагностичен кабел и сега остана да намеря лаптоп на който да тръгне програмата, защото на 3те на които я пробвах не иска. Имах успех с подкарването на софтуера само на два стационарни компа, ама това не ми върши работа Sad
Reply

#45
Willie Wrote:Тази тема само бетонира намерението ми ДА НЕ слагам газова уредба!
Благодаря!
Ето това е най-вярното мнение в цялата тема.Кажете ми струва ли си да съсипвате колите си за някой друг спестен лев? И не ми правете тънки сметки че с едно море избивате 1500лв. колкото предполагам струва газовият инжекцион, а се сетете за всичките главоболия и вечното съмнение за надежността на това съоръжение.
Reply

#46
Willie Wrote:Тази тема само бетонира намерението ми ДА НЕ слагам газова уредба!
Благодаря!
Ето това е най-вярното мнение в цялата тема.Кажете ми струва ли си да съсипвате колите си за някой друг спестен лев? И не ми правете тънки сметки че с едно море избивате 1500лв. колкото предполагам струва газовият инжекцион, а се сетете за всичките главоболия и вечното съмнение за надежността на това съоръжение.
Reply

#47
Категорично не съм съгласен. Досега не съм имал никакъв проблем с ГИ. Фактът, че за 6 месеца вече се е изплатил наполовина, е достатъчен. Който твърди, че е глупаво да даваш 2 пъти по-малко пари, за да изминеш едно и също разстояние, има много здраве от мен!
Логиката, че си съсипваш колата не я разбирам. Ами като не искаш да я съсипваш, дръж си я в гаража и не я карай изобщо.
За да ти спестят душевните терзания дали ще имаш проблеми или не, хората дават гаранция 18 месеца.
Какви аргументи повече са нужни?
Volvo V40 '97 1.8, 115 h.p. бензин и газ
[Image: sigr1323896a-40.png]
Reply

#48
Категорично не съм съгласен. Досега не съм имал никакъв проблем с ГИ. Фактът, че за 6 месеца вече се е изплатил наполовина, е достатъчен. Който твърди, че е глупаво да даваш 2 пъти по-малко пари, за да изминеш едно и също разстояние, има много здраве от мен!
Логиката, че си съсипваш колата не я разбирам. Ами като не искаш да я съсипваш, дръж си я в гаража и не я карай изобщо.
За да ти спестят душевните терзания дали ще имаш проблеми или не, хората дават гаранция 18 месеца.
Какви аргументи повече са нужни?
Volvo V40 '97 1.8, 115 h.p. бензин и газ
[Image: sigr1323896a-40.png]
Reply

#49
И аз съм на мнението на колегата Ники.
Наличието на некадърни монтажници на газови уредби незначи, че нетрябва да си слагаме.
Просто трябва да намерим кадърни такива Smile . А такива има.
Значи параметрите които се настройват на ГИ са налягането на газта от изпарителя(в много редки случай се пипа) и времената за отваряне на инжекторите. Прави се чрез софтуера. Има и други тънкости като съпротивлението на намотките на клапаните, които се подбират по времената на отваряне на дюзите, но това един добър монтажник го знае и знае какво да направи.
Това, че немогат да ти настроят ГИ значи, че трябва да пробваш при някой друг или сам да си го направиш, което не е никак трудно. Давенето при ниски обороти значи съответно че времето на отваряне на инжекторите е голямо или имат голяма инертност. Друга причина може да е и непостоянно налягане в изхода на изпарителя, но това е малко вероятно.
Аз имам мускули, мене акъл ми нетребва!!!
Reply

#50
И аз съм на мнението на колегата Ники.
Наличието на некадърни монтажници на газови уредби незначи, че нетрябва да си слагаме.
Просто трябва да намерим кадърни такива Smile . А такива има.
Значи параметрите които се настройват на ГИ са налягането на газта от изпарителя(в много редки случай се пипа) и времената за отваряне на инжекторите. Прави се чрез софтуера. Има и други тънкости като съпротивлението на намотките на клапаните, които се подбират по времената на отваряне на дюзите, но това един добър монтажник го знае и знае какво да направи.
Това, че немогат да ти настроят ГИ значи, че трябва да пробваш при някой друг или сам да си го направиш, което не е никак трудно. Давенето при ниски обороти значи съответно че времето на отваряне на инжекторите е голямо или имат голяма инертност. Друга причина може да е и непостоянно налягане в изхода на изпарителя, но това е малко вероятно.
Аз имам мускули, мене акъл ми нетребва!!!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)