The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo Bi-fuel

#41
Здравейте! И аз съм фен на биогазта и мисля в Германия има доволен брой таксита с метан, а модела е В70. Имам Зафира на метан, също заводска и израсването по бензиностанциите определено ми липсва Smile . Така или иначе си е доста по-евтино и не се притесняваш да превземаш далечни разстояния поради простата аритметика с евтина газ.
За англоговорящия колега от Лондон ще поясня че LPG - Low Pressure Gas е така известния пропан-бутан * който е с ниско налягане - около 12 атм, но зависи от температурата ),а CNG-Compressed Natural Gas е така наречения метан, поради съдържанието на метан, както се досещаш предполагам и при него налягането е значително по-голямо, над 200 атм. Причината поради която едното налягане е 12 а другото 200 атм. е някъде дълбоко във физиката, а това което аз знам е че просто едната газ се втечнява при 12 атм, а другата при 200 атм, за ориентир мога да ти кажа че въздуха се втечнява при 150 атм.
Лека и успехи!
Reply

#42
Здравейте! И аз съм фен на биогазта и мисля в Германия има доволен брой таксита с метан, а модела е В70. Имам Зафира на метан, също заводска и израсването по бензиностанциите определено ми липсва Smile . Така или иначе си е доста по-евтино и не се притесняваш да превземаш далечни разстояния поради простата аритметика с евтина газ.
За англоговорящия колега от Лондон ще поясня че LPG - Low Pressure Gas е така известния пропан-бутан * който е с ниско налягане - около 12 атм, но зависи от температурата ),а CNG-Compressed Natural Gas е така наречения метан, поради съдържанието на метан, както се досещаш предполагам и при него налягането е значително по-голямо, над 200 атм. Причината поради която едното налягане е 12 а другото 200 атм. е някъде дълбоко във физиката, а това което аз знам е че просто едната газ се втечнява при 12 атм, а другата при 200 атм, за ориентир мога да ти кажа че въздуха се втечнява при 150 атм.
Лека и успехи!
Reply

#43
а аз си мислех че LPG е абривиатурата на "Liquefied Petroleum Gas"...
Volvo V40 2.0, 140 h.p. 1996, ГИ PowerJet
Reply

#44
а аз си мислех че LPG е абривиатурата на "Liquefied Petroleum Gas"...
Volvo V40 2.0, 140 h.p. 1996, ГИ PowerJet
Reply

#45
Liquefied petroleum gas (also called LPG, GPL, LP Gas, or autogas) is a mixture of hydrocarbon gases used as a fuel in heating appliances and vehicles, and increasingly replacing chlorofluorocarbons as an aerosol propellant and a refrigerant to reduce damage to the ozone layer.

взето от http://en.wikipedia.org/wiki/Liquefied_petroleum_gas
We like it hard, we like it fast
We got the biggest amps, man they blast
True metal people wanna rock not pose
Wearin' jeans and leather, not cracker jack clothes
Reply

#46
Liquefied petroleum gas (also called LPG, GPL, LP Gas, or autogas) is a mixture of hydrocarbon gases used as a fuel in heating appliances and vehicles, and increasingly replacing chlorofluorocarbons as an aerosol propellant and a refrigerant to reduce damage to the ozone layer.

взето от http://en.wikipedia.org/wiki/Liquefied_petroleum_gas
We like it hard, we like it fast
We got the biggest amps, man they blast
True metal people wanna rock not pose
Wearin' jeans and leather, not cracker jack clothes
Reply

#47
Здр! Извинявам се грешката е моя, LPG stands for Liquefied Petroleum Gas според GOOGLE и още 10 000 страници, не знам защо съм го запомнил грешно. Радвам се че ми помогнахте да науча нещо ново!
Успехи!
Reply

#48
Здр! Извинявам се грешката е моя, LPG stands for Liquefied Petroleum Gas според GOOGLE и още 10 000 страници, не знам защо съм го запомнил грешно. Радвам се че ми помогнахте да науча нещо ново!
Успехи!
Reply

#49
Аз имам Volvo V70 Bi-Fuel. Търся сервиз за метана. Реглаж, защото двигателя е малко нестабилен и гори малко повече от обикновено.
Reply

#50
Здравейте колеги,
извинявам се предварително ако спамя темата.
И така някой може ли да ми каже има ли по нашите географски ширини читави майстори на BI-fuel LPG,че съм си харесал едно S60,а доколкото успях да прочета из форума до тук не намерих инфо.
Благодаря на отзовалите се предварително!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)