The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем-"Движеща"се светлина от десен фар-V40

#1
Здравейте колеги.
Проблема е, че светлината на десния ми фар се движи нагоре-надолу, като в движение това не се забелязва, но при спрял автомобил и перпендикулярна преграда това се вижда много ясно/видях го на вратата на гаража/.Извадих крушката/Н4/, но не видях нещо да се е размърдало, поне в сравнение с левия фар. Може да е проблем с машинката за настройка на светлините от купето, но само предполагам. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и знае ли как да го реша?!? Колата е V40/97/16V.
Някой може да каже, че и на коча ...... се клатят, но аз искам мнения и съвети точно по проблема с фара.
Предварително благодаря на отзовалите се.
Reply

#2
Здравейте колеги.
Проблема е, че светлината на десния ми фар се движи нагоре-надолу, като в движение това не се забелязва, но при спрял автомобил и перпендикулярна преграда това се вижда много ясно/видях го на вратата на гаража/.Извадих крушката/Н4/, но не видях нещо да се е размърдало, поне в сравнение с левия фар. Може да е проблем с машинката за настройка на светлините от купето, но само предполагам. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и знае ли как да го реша?!? Колата е V40/97/16V.
Някой може да каже, че и на коча ...... се клатят, но аз искам мнения и съвети точно по проблема с фара.
Предварително благодаря на отзовалите се.
Reply

#3
100Y0 Wrote:Здравейте колеги.
Проблема е, че светлината на десния ми фар се движи нагоре-надолу, като в движение това не се забелязва, но при спрял автомобил и перпендикулярна преграда това се вижда много ясно/видях го на вратата на гаража/.Извадих крушката/Н4/, но не видях нещо да се е размърдало, поне в сравнение с левия фар. Може да е проблем с машинката за настройка на светлините от купето, но само предполагам. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и знае ли как да го реша?!? Колата е V40/97/16V.
Някой може да каже, че и на коча ...... се клатят, но аз искам мнения и съвети точно по проблема с фара.
Предварително благодаря на отзовалите се.
колега и аз го имам същия проблем на същия фар, но не съм стигнал до него да ремонтирам (мисля да се събудя някоя сутрин и да са ми счупени фаровете и да ги мина през застраховката) но предполагам че е от машинката и ако някой знае решението нека пише
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#4
100Y0 Wrote:Здравейте колеги.
Проблема е, че светлината на десния ми фар се движи нагоре-надолу, като в движение това не се забелязва, но при спрял автомобил и перпендикулярна преграда това се вижда много ясно/видях го на вратата на гаража/.Извадих крушката/Н4/, но не видях нещо да се е размърдало, поне в сравнение с левия фар. Може да е проблем с машинката за настройка на светлините от купето, но само предполагам. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и знае ли как да го реша?!? Колата е V40/97/16V.
Някой може да каже, че и на коча ...... се клатят, но аз искам мнения и съвети точно по проблема с фара.
Предварително благодаря на отзовалите се.
колега и аз го имам същия проблем на същия фар, но не съм стигнал до него да ремонтирам (мисля да се събудя някоя сутрин и да са ми счупени фаровете и да ги мина през застраховката) но предполагам че е от машинката и ако някой знае решението нека пише
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#5
Айде и аз в кюпа Sad

И на мен ми го прави същия проблем същия фар!

значи кат си взех колата фаровете бяха забити надолу и беше на горна позиция ел.регулирането, и пак бяха ниско. За зимата сложих 185/65/15 предни и се вдигна предницата и видимостта от фаровете се подобри значително като отзад останах със 195/55/15 ки.
Да ама като махнах зимните и пак се забиха светлините и викам - ща не ща ще мъча ръчното регулиране - разбира се годинките си казаха думата и 4-те болта за регулиране се разпаднаха /спечени/ и ги регулирах с ключе 7 или 8 /не помня точно/ директно от рамената за ръчно регулиране!

Обаче - вдигнах ги повечко - да имам аванс като съм сам в колата и пробвах ел.регулирането - на горна позиция - ОК, на средна - абе не ще да се спре машинката - постоянно бръмчи и мърда / все едно се люлее/ светлината - с почукване/побутване на машинката/буксата - спира, ама не за дълго! На долна позиция - чат пат - ту го движи - ту не!

И за докато намеря решение на проблема - тествам машинката и кабелите съм извадил буксата - дане вземе да изгори машинката, че кой знае кви пари, пък нови фарове ако реша да слагам, май са без ел.регулиране или поне без вкл. машинки!

НАЙ-ВЕРОЯТНО НЯКЪДЕ ОКЪСЯВА, но КЪДЕ?!? Пък като гледам, че е по-разпространен проблема - може нещо хронично да излезе Sad
VW Golf II'84-ex AUDI 100 C4'93-ex
Volvo V40 MY96 1.8i 85kW-еx
VW PASSAT B5.5'02 1.9TDI PD-ex, C3'03 1.4HDI 50kW-ex
Volvo V70 II MY02 2.4 D5 120+kW+M56, 307face'06 1.6HDI 81kW-ex
Volvo V70 II MY05-face 2.4 D5 120kW+AW55-50SN - на части
Volvo V70 III MY09 2.4 D5 136+kW TF-80SC-ex, Rav4'06 2.2D4D 100kW-ех
Volvo XC60 MY09 2.4 D5 136+kW M66 SUMMUM PAN Angel
Volvo XC60 MY15 D4204T5 TG-81SC FWD
Reply

#6
Айде и аз в кюпа Sad

И на мен ми го прави същия проблем същия фар!

значи кат си взех колата фаровете бяха забити надолу и беше на горна позиция ел.регулирането, и пак бяха ниско. За зимата сложих 185/65/15 предни и се вдигна предницата и видимостта от фаровете се подобри значително като отзад останах със 195/55/15 ки.
Да ама като махнах зимните и пак се забиха светлините и викам - ща не ща ще мъча ръчното регулиране - разбира се годинките си казаха думата и 4-те болта за регулиране се разпаднаха /спечени/ и ги регулирах с ключе 7 или 8 /не помня точно/ директно от рамената за ръчно регулиране!

Обаче - вдигнах ги повечко - да имам аванс като съм сам в колата и пробвах ел.регулирането - на горна позиция - ОК, на средна - абе не ще да се спре машинката - постоянно бръмчи и мърда / все едно се люлее/ светлината - с почукване/побутване на машинката/буксата - спира, ама не за дълго! На долна позиция - чат пат - ту го движи - ту не!

И за докато намеря решение на проблема - тествам машинката и кабелите съм извадил буксата - дане вземе да изгори машинката, че кой знае кви пари, пък нови фарове ако реша да слагам, май са без ел.регулиране или поне без вкл. машинки!

НАЙ-ВЕРОЯТНО НЯКЪДЕ ОКЪСЯВА, но КЪДЕ?!? Пък като гледам, че е по-разпространен проблема - може нещо хронично да излезе Sad
VW Golf II'84-ex AUDI 100 C4'93-ex
Volvo V40 MY96 1.8i 85kW-еx
VW PASSAT B5.5'02 1.9TDI PD-ex, C3'03 1.4HDI 50kW-ex
Volvo V70 II MY02 2.4 D5 120+kW+M56, 307face'06 1.6HDI 81kW-ex
Volvo V70 II MY05-face 2.4 D5 120kW+AW55-50SN - на части
Volvo V70 III MY09 2.4 D5 136+kW TF-80SC-ex, Rav4'06 2.2D4D 100kW-ех
Volvo XC60 MY09 2.4 D5 136+kW M66 SUMMUM PAN Angel
Volvo XC60 MY15 D4204T5 TG-81SC FWD
Reply

#7
Quote:Някой може да каже, че и на коча ...... се клатят, но аз искам мнения и съвети точно по проблема с фара.

100Y0, ти коча ... остави... :twisted:

Ами вземи се обади на moruna Роби, който е в сервиза на МПФ в София-Люлин и може да има наблюдения по този проблем... щото като гледам е май ХРОНИЧЕН...
Има тема и телефон, може да ти решат проблема само с подсказка и ...
после ще си клатиш ... на спокойство! /синджирчето .../ :oops:

Ей го моруна: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?t=5011&highlight=%CC%EE%F2%EE+%EF%F4%EE%E5">http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewt ... F%F4%EE%E5</a><!-- m -->
КЛАСИЧЕСКИ Volvo мислител... 850 GLT "АА" до 2009 г.
2009-2014: Ford Mondeo 2.0 TDCi Duratorg, Estate Wagon - Giha, Geartronic  .07.2003 г.
Ех... минало!

От 2014 г. насетне стига лигавщини: "Всичко или нищо" Mercedes Benz!

За контакт:
GSM: 088 99 00 911 - BOYCH
boych@abv.bg
Reply

#8
Quote:Някой може да каже, че и на коча ...... се клатят, но аз искам мнения и съвети точно по проблема с фара.

100Y0, ти коча ... остави... :twisted:

Ами вземи се обади на moruna Роби, който е в сервиза на МПФ в София-Люлин и може да има наблюдения по този проблем... щото като гледам е май ХРОНИЧЕН...
Има тема и телефон, може да ти решат проблема само с подсказка и ...
после ще си клатиш ... на спокойство! /синджирчето .../ :oops:

Ей го моруна: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?t=5011&highlight=%CC%EE%F2%EE+%EF%F4%EE%E5">http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewt ... F%F4%EE%E5</a><!-- m -->
КЛАСИЧЕСКИ Volvo мислител... 850 GLT "АА" до 2009 г.
2009-2014: Ford Mondeo 2.0 TDCi Duratorg, Estate Wagon - Giha, Geartronic  .07.2003 г.
Ех... минало!

От 2014 г. насетне стига лигавщини: "Всичко или нищо" Mercedes Benz!

За контакт:
GSM: 088 99 00 911 - BOYCH
boych@abv.bg
Reply

#9
Напълно е възможно проблема да е хроничен за модела, но дакато не го споделим си остава много, ама много личен. Сигурно има и други такива несподелени проблеми и докато пазим инф. по тях, като в "черна дупка" няма кой да ни помогне.
Темата е открита и благодаря на отзовалите се, все пак който знае решение моля да пише.
BOYCH изпратих ЛС на moruna дано помогне човека.
Ще пиша, ако имам решение на проблема.
Reply

#10
Напълно е възможно проблема да е хроничен за модела, но дакато не го споделим си остава много, ама много личен. Сигурно има и други такива несподелени проблеми и докато пазим инф. по тях, като в "черна дупка" няма кой да ни помогне.
Темата е открита и благодаря на отзовалите се, все пак който знае решение моля да пише.
BOYCH изпратих ЛС на moruna дано помогне човека.
Ще пиша, ако имам решение на проблема.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)