This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Газов инжекцион - отчет за разхода и още нещо
Да споделя и мойте наблюдения, които не са много по-различни от вашите Smile
Цени на километър:
1. Олио(отпадно) - 0.05лв
2. LPG - 0.10лв
3. Дизел - 0.14лв
4. Бензин - 0.21лв
Значи класирал съм ги по рентабилност, като съм сравнявал равностойни по мощност дизелов и бензинов двигател на Volvo S/V40. И от тук се вижда, че газта по цена може да я бие единствено олиото, което като цена съм го приел в случая 1лв(като тя варира от 0.60лв до към 1.50лв, което пак не го прави по-скъпо от газта).
Отделно мога да ви кажа, че газта запазва предимството си пред дизела до цена около 1.90лв Big Grin Така че като изключим олиото тя си е най-добрият вариант.
Аз имам мускули, мене акъл ми нетребва!!!
Цитирай
Thanks given by:
Да споделя и мойте наблюдения, които не са много по-различни от вашите Smile
Цени на километър:
1. Олио(отпадно) - 0.05лв
2. LPG - 0.10лв
3. Дизел - 0.14лв
4. Бензин - 0.21лв
Значи класирал съм ги по рентабилност, като съм сравнявал равностойни по мощност дизелов и бензинов двигател на Volvo S/V40. И от тук се вижда, че газта по цена може да я бие единствено олиото, което като цена съм го приел в случая 1лв(като тя варира от 0.60лв до към 1.50лв, което пак не го прави по-скъпо от газта).
Отделно мога да ви кажа, че газта запазва предимството си пред дизела до цена около 1.90лв Big Grin Така че като изключим олиото тя си е най-добрият вариант.
Цитирай
Thanks given by:
Пропуснал си метана като гориво, не съм сигурен, но мисля че ще бие олиото като себестойност.
При олиото обаче има един фактор - не е много достъпно.
Интересно ми е ако тръгнеш от Перник-Козлодуй-Перник, на всяка крайпътна кръчма ли ще спираш да се молиш да източат фритюрниците :lol:
Поради тази причина именно се спрях на газта, въпреки че метанът е значително по-евтин.
Volvo V40 '97 1.8, 115 h.p. бензин и газ
[Изображение: sigr1323896a-40.png]
Цитирай
Thanks given by:
Пропуснал си метана като гориво, не съм сигурен, но мисля че ще бие олиото като себестойност.
При олиото обаче има един фактор - не е много достъпно.
Интересно ми е ако тръгнеш от Перник-Козлодуй-Перник, на всяка крайпътна кръчма ли ще спираш да се молиш да източат фритюрниците :lol:
Поради тази причина именно се спрях на газта, въпреки че метанът е значително по-евтин.
Volvo V40 '97 1.8, 115 h.p. бензин и газ
[Изображение: sigr1323896a-40.png]
Цитирай
Thanks given by:
Прав си, че съм пропуснал метана, но това е защото нямам точна информация какъв разход дава. Но да ти кажа аз лично никога не бих си сложил метан. В момента и аз като теб съм на LPG и с едно зареждане на бутилката(50литра, но събира към 35) минавам този маршрут без презареждане и ми остава за около още 100тина километра Big Grin
А отностно олиото при резервоар 60литра и разход 5/100 сметни колко километра може да се минат Big Grin
Поради тази причина в момента смятам да минавам на дизел, може да е малко по-скъп от LPG, но няма разни бутилки по багажника и не е нужно да го карам на преглед всяка година(като изключим този на автомобила) 8)
Цитирай
Thanks given by:
Прав си, че съм пропуснал метана, но това е защото нямам точна информация какъв разход дава. Но да ти кажа аз лично никога не бих си сложил метан. В момента и аз като теб съм на LPG и с едно зареждане на бутилката(50литра, но събира към 35) минавам този маршрут без презареждане и ми остава за около още 100тина километра Big Grin
А отностно олиото при резервоар 60литра и разход 5/100 сметни колко километра може да се минат Big Grin
Поради тази причина в момента смятам да минавам на дизел, може да е малко по-скъп от LPG, но няма разни бутилки по багажника и не е нужно да го карам на преглед всяка година(като изключим този на автомобила) 8)
Цитирай
Thanks given by:
На метана му дават разход 5,5-6 кг/100км, т.е. около 0,07-08 лв/км при сегашните цени. По тази причина поне на хартия изплащането на газова и метанова уредба става горе-долу за едни и същи километри въпреки че за метановата инсталация бутилките много вдигат цената. Но спрямо газта е с по 2-3 стотинки на км по-евтино... И оттам след 10000 км например смяната на масло и филтри излиза без пари в полза на метана спрямо газата
V40 2.0i 136hp '97
Цитирай
Thanks given by:
На метана му дават разход 5,5-6 кг/100км, т.е. около 0,07-08 лв/км при сегашните цени. По тази причина поне на хартия изплащането на газова и метанова уредба става горе-долу за едни и същи километри въпреки че за метановата инсталация бутилките много вдигат цената. Но спрямо газта е с по 2-3 стотинки на км по-евтино... И оттам след 10000 км например смяната на масло и филтри излиза без пари в полза на метана спрямо газата
V40 2.0i 136hp '97
Цитирай
Thanks given by:
газовия инжекцион има само един недостатък но той е доста важен за нас - високата цена. но който може да си позволи инвестицията после икономията е наистина почти 50% и възвращаемоста е от месеци до година и нещо - зависи колко караш. заслужава си отвсякъде та ако ще и със заем да си купиш.
сметнете сами за 35000км досега от 3г колко съм икономисал.
VOLVO S40 1998 100kW (140к.с.) 5 MANUAL 183Nm минало
VOLVO S60 D5 2006 136kW (185к.с.) 6 MANUAL 400Nm минало
VOLVO XC60 2013 158kW (215к.с.) 6 AUTOMATIC 440Nm настояще
VOLVO бъдещето е неизвестно...
Цитирай
Thanks given by:
газовия инжекцион има само един недостатък но той е доста важен за нас - високата цена. но който може да си позволи инвестицията после икономията е наистина почти 50% и възвращаемоста е от месеци до година и нещо - зависи колко караш. заслужава си отвсякъде та ако ще и със заем да си купиш.
сметнете сами за 35000км досега от 3г колко съм икономисал.
VOLVO S40 1998 100kW (140к.с.) 5 MANUAL 183Nm минало
VOLVO S60 D5 2006 136kW (185к.с.) 6 MANUAL 400Nm минало
VOLVO XC60 2013 158kW (215к.с.) 6 AUTOMATIC 440Nm настояще
VOLVO бъдещето е неизвестно...
Цитирай
Thanks given by:

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)