The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с климатроника на V40

#11
В Пловдив сервиза на "ИМПАС 56" се намира тук: http://bgmaps.com/map.asp?sid=a8cdf185cc...3&grid=m5k
Улицата е "Знаме"4 близо е до стадион "Пловдив".Добри отзиви се носят за тяхната работа, но лично не съм им ползвал услугите.
XC 70 '12/D5; 
C30 '07/2D
Reply

#12
В Пловдив сервиза на "ИМПАС 56" се намира тук: http://bgmaps.com/map.asp?sid=a8cdf185cc...3&grid=m5k
Улицата е "Знаме"4 близо е до стадион "Пловдив".Добри отзиви се носят за тяхната работа, но лично не съм им ползвал услугите.
XC 70 '12/D5; 
C30 '07/2D
Reply

#13
Кангалов Wrote:
Antonii Wrote:Направи "водна" проба на изпарителя за да си сигурен

В никакъв случай не препоръчвам водна проба.Водната проба,ще внесе влага в системата ,която в последствие няма да може да се отстрани и ще доведе ,до повреда на компресора.

Препоръчва се надуване на системата със АЗОТ ,след което може външно ,с помоща на гъбичка (която е напоена с вода и веро),да се мине по съединенията.Ако има пропуск,на мястото се образуват мехурчета.

Вторият вариянт,е чрез специален пропуско търсач.
"Водната" проба не се прави с вода Big Grin
Но дори да се направи с вода, тя може да се отстрани чрез сгъстен въздух.
Аз имам мускули, мене акъл ми нетребва!!!
Reply

#14
Кангалов Wrote:
Antonii Wrote:Направи "водна" проба на изпарителя за да си сигурен

В никакъв случай не препоръчвам водна проба.Водната проба,ще внесе влага в системата ,която в последствие няма да може да се отстрани и ще доведе ,до повреда на компресора.

Препоръчва се надуване на системата със АЗОТ ,след което може външно ,с помоща на гъбичка (която е напоена с вода и веро),да се мине по съединенията.Ако има пропуск,на мястото се образуват мехурчета.

Вторият вариянт,е чрез специален пропуско търсач.
"Водната" проба не се прави с вода Big Grin
Но дори да се направи с вода, тя може да се отстрани чрез сгъстен въздух.
Аз имам мускули, мене акъл ми нетребва!!!
Reply

#15
в двора на бишата Мототехника на карловско шосе като влезнеш веднага в дясно има 1 голям сервиз. да ти кажа аз съм доволен от тях , отидох уж за допълване прегледаха всичко замериха фреона и ми казаха да карам без да пипам нищо. накрая даже и пари не ми взеха.
аз съм доволен от тях едно приятелче ме заведе
Reply

#16
в двора на бишата Мототехника на карловско шосе като влезнеш веднага в дясно има 1 голям сервиз. да ти кажа аз съм доволен от тях , отидох уж за допълване прегледаха всичко замериха фреона и ми казаха да карам без да пипам нищо. накрая даже и пари не ми взеха.
аз съм доволен от тях едно приятелче ме заведе
Reply

#17
Ааа, надува се само и единствено с Азот. Повечето майстори надуват с едно измислено компресорче. Проблема е там обаче, че маслото за 134 е силно хигроскопично (поглъща влагата), а пък другия проблем идва в това че когато надуеш системата с въздух, при повишено налягане и влагата кондензира в системата, и после даже да изпуснеш въздуха, вода остава.
Reply

#18
Ааа, надува се само и единствено с Азот. Повечето майстори надуват с едно измислено компресорче. Проблема е там обаче, че маслото за 134 е силно хигроскопично (поглъща влагата), а пък другия проблем идва в това че когато надуеш системата с въздух, при повишено налягане и влагата кондензира в системата, и после даже да изпуснеш въздуха, вода остава.
Reply

#19
Вече имам клима Smile
ето там в Пловдив ми оправиха проблема:http://www.bgmaps.com/services/links/links.asp?sid=2b47b14db6d11e719fa423a075a66c97 и ГСМ: 0899-979-249
Магазинчетата са две и са за продажба на кар аудио,автоаларми продават също климатици и разбира се оправят проблемни автоклиматици като моя.
Друг е въпросът колко беше "проблемен".
Още като видя колата човекът каза проблемен на тази кола е клапанът за високото налягане, и посочи сервизния винтил, който е зад двигателя. Същият е за високото налягане. Напълни само с 3 атм и започна да обхожда с газ детектора, и веднага като стигна до въпросния винтил детектора писна. Каза ми:
- сега на 3 атм изпуска а представи си какво става като е пълна с фреон и включиш компресора.
Смениха ми въпросната игличка/същата като тези за автомобилните гуми но с други гумички за да държи на голямо налягане 25-27атм/. Аз съответно поисках да ми сменят и игличката на ниското налягане, като ще е гарга да е рошава де!
Друго интересно нещо, което ми казаха почти не се случва да се спука изпарителя/в купето/тъй като работел на около1.5атм. Ясно предните климатикаджий/тези в Кърджали/ са искали да ме хванат за канарче. Ама то избяга!
Влезнах в 9:00ч и излезнах към 13:00. Обясниха ми всичко подробно и без да се нервират, че клиентът-аз, питам толкова много. От тях разбрах, че въпросните иглички са като консуматив. Хубаво било при профилактика на климатика да се сменят. Защото като ги натиснеш и после пуснеш няма гаранция че уплътнителния ръб ще натисне на същото място гумичката.
Накрая сметката беше 99лв:
фреон- 54лв/900гр. по 6лв/100гр/По книжка трябваше да са 800гр. Но като я пробваха не можеше да вдигне необходимите атмосфери/откъм високото налягане май/
игличките- 10лв- 2бр*5лв
масло-23лв забравих колко сложиха
труд- 12лв
Това е е от мен!
сега Renault Laguna 3 2. 0dci 150 FAP
преди Volvo V40-1996, 1.8 16V- 115кс 
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)