The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Инжекционова газова уредба въпрос ?

#11
да ти кажа за височини и така нататак никви проблеми колата си варви и при изпреварване и т.н. ама са усеща едно такова придарпване като са движиш по бавно дали на втора на трета едно такова придарпване сеено сваршва горивото и нз от кво може да са далжи много е гадно и нз кво да права Sad
Reply

#12
да ти кажа за височини и така нататак никви проблеми колата си варви и при изпреварване и т.н. ама са усеща едно такова придарпване като са движиш по бавно дали на втора на трета едно такова придарпване сеено сваршва горивото и нз от кво може да са далжи много е гадно и нз кво да права Sad
Reply

#13
И мойта е с български софтуер - Бардолини!

Мойта пък така забиваше на 3700-4000 оборота, че един тир - и трябва доста да помислиш - ша мина ли, няма ли да мина Smile

Като ми я слагаха във ВТ не я регулираха с газ-анализатор - ама най накрая я направих и тая процедура само че в Разграз - след като я поразработих - 2-3000 км - и го оправиха и нямам такова спъване на колата!

Сега падна и разхода ми с почти литър Smile - така че - ходи на газ анализатор !

Пък за тоя разход на колегата - под 9 - направо не мога и да мечтая - то вярно че я карам почти и само понатоварена, ама то мойто смесеното - от 12 - та на 11 Sad
VW Golf II'84-ex AUDI 100 C4'93-ex
Volvo V40 MY96 1.8i 85kW-еx
VW PASSAT B5.5'02 1.9TDI PD-ex, C3'03 1.4HDI 50kW-ex
Volvo V70 II MY02 2.4 D5 120+kW+M56, 307face'06 1.6HDI 81kW-ex
Volvo V70 II MY05-face 2.4 D5 120kW+AW55-50SN - на части
Volvo V70 III MY09 2.4 D5 136+kW TF-80SC-ex, Rav4'06 2.2D4D 100kW-ех
Volvo XC60 MY09 2.4 D5 136+kW M66 SUMMUM PAN Angel
Volvo XC60 MY15 D4204T5 TG-81SC FWD
Reply

#14
И мойта е с български софтуер - Бардолини!

Мойта пък така забиваше на 3700-4000 оборота, че един тир - и трябва доста да помислиш - ша мина ли, няма ли да мина Smile

Като ми я слагаха във ВТ не я регулираха с газ-анализатор - ама най накрая я направих и тая процедура само че в Разграз - след като я поразработих - 2-3000 км - и го оправиха и нямам такова спъване на колата!

Сега падна и разхода ми с почти литър Smile - така че - ходи на газ анализатор !

Пък за тоя разход на колегата - под 9 - направо не мога и да мечтая - то вярно че я карам почти и само понатоварена, ама то мойто смесеното - от 12 - та на 11 Sad
VW Golf II'84-ex AUDI 100 C4'93-ex
Volvo V40 MY96 1.8i 85kW-еx
VW PASSAT B5.5'02 1.9TDI PD-ex, C3'03 1.4HDI 50kW-ex
Volvo V70 II MY02 2.4 D5 120+kW+M56, 307face'06 1.6HDI 81kW-ex
Volvo V70 II MY05-face 2.4 D5 120kW+AW55-50SN - на части
Volvo V70 III MY09 2.4 D5 136+kW TF-80SC-ex, Rav4'06 2.2D4D 100kW-ех
Volvo XC60 MY09 2.4 D5 136+kW M66 SUMMUM PAN Angel
Volvo XC60 MY15 D4204T5 TG-81SC FWD
Reply

#15
здравеите колеги моята и тя забива така какво да направя каде да я закарам :?: :?: :?:
Reply

#16
Колеги, най-важна е настройката. Иначе български или не, софтуера прави едно и също: умножава времето на впръскване на бензиновите горивовпръсквачи по някакъв коефициент и полученото време е времето на впръскване на газовите горивовпръсквачи. Другите настройки са времена на превключване и някои др глезотиики. Аз вече втора година имам проблеми с настройката, защото нашите майстори са на принципа: "то на ухо е най-добре" или "абе то не е същото, ама ще стане"!
Reply

#17
LeecH Wrote:Колеги, най-важна е настройката. Иначе български или не, софтуера прави едно и също: умножава времето на впръскване на бензиновите горивовпръсквачи по някакъв коефициент и полученото време е времето на впръскване на газовите горивовпръсквачи. Другите настройки са времена на превключване и някои др глезотиики. Аз вече втора година имам проблеми с настройката, защото нашите майстори са на принципа: "то на ухо е най-добре" или "абе то не е същото, ама ще стане"!

Абсолютно си прав колега. Аз имах щастието да попадна на читави майстори. Дори ме посъветваха да не ползвам новия софтуер на ФОБОС, който се оказал на практика по-проблемен от този стария,който е при мен.В крайна сметка самата кола си "казва" кое е добре за нея, а ние или се съобразяваме с това или какво ни е удобно :wink: Big Grin
Поздрави.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#18
BenX Wrote:да ти кажа за височини и така нататак никви проблеми колата си варви и при изпреварване и т.н. ама са усеща едно такова придарпване като са движиш по бавно дали на втора на трета едно такова придарпване сеено сваршва горивото и нз от кво може да са далжи много е гадно и нз кво да права Sad
здравей колега. отиди при маисторите които са ти слагали уредбата и да ти настроят уредбата както трябва не би трябва да имаш проблеми.пьк ако немогат Confusednipe:
Reply

#19
Колега, провери си размера на дюзите, при мен ги бяха объркали и това беше проблема.
Reply

#20
бих добавил и следното:
В почти всички оферти на ГИ напоследък за да се свали цената/изключвам италианските от високия клас на ГИ/ слагат по евтини дюзи, които в повечето случай са бавни. Ако са такива то те не работят устойчиво на ПХ защото, там импулсите за отваряне за доста кратки. А в същото време при обороти след около 3500-4000 започва да не им стигат времето за отваряне и затваряне. В подобни случай ако софтуера го позволява газаджийте задават максимална стойност на оборотите за работа на газ. В резултат на това като я настъпите на обороти колата и тя си прехвърля на бенз/без да разберете/, и после почва голямото чудене защо ми чезне бензина. По този начин гъзарите ти показват, че колата ти работи/и е настроена/ идеално на "газ" и при високи обороти. Между другото който слага ГИ да внимава, да не го прекарат само с автоматична настройка на ГИ-то . С нея също става ама остават около 10-тина процента за донастройка, които си ги спестяват в повечето случай.
Има случай при които размерите на дюзите или бързодействието им ги "оправят", като бъзикат налягането от изпарителя и всичко това само и само да си спестят резила, че са сбъркали а и да си спестят време и работа по смяната с други.
Затова май е добре само при проверени газаджии да се правят такива работи.
Надявам се, че поне малко ви е станало ясно как пробват да ни минат/да ни вземат парите/.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)