The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Автоматично сваляне на шофьорското стъкло?

#21
Здарвейте колеги, преглеждах темите да намеря решение на моя проблем, но не открих никъде или просто съм пропуснал, но е свързано с ел. стъклата. Проблемите ми са два. Значи на задна дясна врата ел. стъклото като натисна бутона слиза, но като натисна бутона не се вдига. Вдигам го от конзолата с приборите за ел. стъклата и ел. огледалата на шофьоркста врата. А другият ми проблем е с ел. стъклото на навигаторското място. Щом спусна стъклото после като река да го вдигам и се вдига само от еднаъта страна. Трябва да го побутна с ръка да се оправи. Някой знае ли как мога да сваля корите в "домашни условия" и дали е трудно. Гледах, че е хваната на щипки но ме е страх да не е като я сваля и да си остане така свалена ... в смисъл да не ги изпонатроша щипките, и да си скубя косата после. За задната дясна и предна дясна кора, ако някой може да ми даде информация как се сваля ще съм Ви адски благодарен. Че да спестя някой лев ще ми е от голяма полза. Рових в архивите със литература за "домашно ремонтиране" на Волво, но не открих това което ме интересува. Мисля, че ако сваля корите ще придобия по добра представа за проблемите, които само предполагам, че са окъсен или прекъснат кабел на задната врата и недай си боже счупен държач на предната врата или най-много да е изтървал. Някой има ли схема на принципа на работа на ел. стъклата? В смисъл става въпрос за механиката. Благодаря Ви много. Желая успешна и спорна нова седмица!
Reply

#22
за задната врата незнам със сигурност но предполагам, 4е е като предната (то и аз трябва да я отворя мойта, че се отваря с много дърпане от всеки освен мене ;( )та значи кората се държи на винтове и щипки като винтовете са в дръжката (като махнеш горната и част) имаше също мисля и при дръжката с която отваряш вратата и долу тонколоната и тя е на 4 винта, това мисля че бяха, по тегавото е щипките -те държат долната част на кората, като започваш първо извади блока за управлението на стъклата и огледалата (той с една отверка като подпъхнеш и се идърпва само). дано да съм успял да обясня горе долу прилично Smile
колкото до автоматичното сваляне не съм чул да има , но това все пак не е гаранция Smile
Reply

#23
Благодаря Ви mob , този уикенд ще видя какво мога да направя, усещам, че голям зор ще видя, понеже ми е за първи път, но ще се опитам. Само незнам винтовете на колоната как да сваля понеже тя има предпазна "решетка" отгоре. Ще видя какво мога да направя. Благодаря
Reply

#24
jimvirtooza Wrote:Благодаря Ви mob , този уикенд ще видя какво мога да направя, усещам, че голям зор ще видя, понеже ми е за първи път, но ще се опитам. Само незнам винтовете на колоната как да сваля понеже тя има предпазна "решетка" отгоре. Ще видя какво мога да направя. Благодаря
КОЛОНАТА НЕ СЕ СВАЛЯ!
Засега съм разглобявал само предните.
1. Махаш кората на дръжката с малка отверка. Откриват се два винта. Единият в горният край другият в долният.
2. Махаш капачката на лоста за отваряне. Малко е специфично но като го откриеш е мноооого лесно. Та тръгваш да дърпаш лостчето все едно ще отваряш вратата. В крайното му положение с една малка отверка откопчаваш "легенчето" от лоста в задният му край. (дръпни докрай дръжката и ще го видиш) Всякакви опити да свалиш капачката отстрани са обречени на неуспех и евентуални непоправими щети.
3. След това смело дърпаш кората отдолу за да я откопчаеш от щипките. Решетката на високоговорителя остава на кората.
4. Би трябвало да имаш един прозрачен пластмасов предпазител които е уплътнен и закрива всички отвори.
Съветвам те да не го детерминираш изцяло защото ако го няма целият прахоляк отвън влиза вътре.

Пропуснах да кажа че ако имаш и врътка за прозореца и там имаш винт.

Това е! Надявам се да съм успял да ти обясня. Ако има проблем пиши да ти пратя снимки! Успех
Във форума всеки носи радост. Един на влизане, друг на излизане...

Човек и общество...
Reply

#25
yogi479 Благодаря Ви, за подробната информация. Единствено ме притеснява само точка 2-а от последователноста на махане на кората. Ще Ви бъда благодарен ако подкрепите със снимков материал. Понеже я дръпнах в крайно положение, все едно ще отварям ама :oops: не ми стана много ясно как се маха. А щипките лесно ли се освобождават. Т.е. кората после лесно ли се откопчава? Благодаря Ви много!
Reply

#26
Благодаря Ви, за подробната информация. Единствено ме притеснява само точка 2-а от последователноста на махане на кората. Ще Ви бъда благодарен ако подкрепите със снимков материал. Понеже я дръпнах в крайно положение, все едно ще отварям ама :oops: не ми стана много ясно как се маха. А щипките лесно ли се освобождават. Т.е. кората после лесно ли се откопчава? Благодаря Ви много![/quote]
ако това не ти помогне ще ти пратя и снимки.....    
   


Attached Files Thumbnail(s)
       
Във форума всеки носи радост. Един на влизане, друг на излизане...

Човек и общество...
Reply

#27
Проблема с предна дясна врата го имах и аз.След като свалих кората по посочения ред установих,че водача на стъклото е с два болта в долния си край.При мен единият липсваше,но за мой късмет го намерих в долната част на вратата,където се оттича водата.Пробвах различни реглажи,но ефекта е почти никакъв.Сега малко вибрира и в двете посоки-нагоре и надолу,ама то и на другата врата си вибрира......
Всичко е възможно!
[Image: ab237368.gif]
раскрутка сайтов
Reply

#28
Колеги, тоз път се изложих. Не можах да сваля кората. Стигнах до лостчето за отваряне на вратата , но безнадеждно. Понатегнах малко с отвертка и съвсем в края и преди лостчето, пак в края, където е свободното място в легенчето, но ме достраша, а то не подаде. И се отказах. Рових във форума, да не занимавам колегата yogi479, попаднах само на едни колеги с 440 които са се опитвали и те да махат легенчето, но не са успели... Както и да е, колега yogi479, пак ще опра до Вас ако може да ударите едно рамо със снимков материал, а бутончето на ел.стъклото пък как да го махна? Или то остава закрепено на кората? Благодаря Ви
Reply

#29
jimvirtooza Wrote:Колеги, тоз път се изложих. Не можах да сваля кората. Стигнах до лостчето за отваряне на вратата , но безнадеждно. Понатегнах малко с отвертка и съвсем в края и преди лостчето, пак в края, където е свободното място в легенчето, но ме достраша, а то не подаде. И се отказах. Рових във форума, да не занимавам колегата yogi479, попаднах само на едни колеги с 440 които са се опитвали и те да махат легенчето, но не са успели... Както и да е, колега yogi479, пак ще опра до Вас ако може да ударите едно рамо със снимков материал, а бутончето на ел.стъклото пък как да го махна? Или то остава закрепено на кората? Благодаря Ви
Извинявай бях малко по морето и от днес се включвам Довечера ще снимам и ще ти пратя снимки
т.е. ше ги кача че и ако някой друг се е мъчил да види....
Във форума всеки носи радост. Един на влизане, друг на излизане...

Човек и общество...
Reply

#30
:partyman: Confusedupz: \Big Grin/ :wav: ::beer:: :hello1: Благодаря Ви!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)