The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Смяна на турбокомпресор

#1
Здравейте Волво-фенове. От три години карам Волво, като преди няколко месеца се сдобих с едно V40 2.0Т 99г. и като порядъчно луд на темата мощност, скорост и т.н. започнах да мисля за по-голям компресор. От доста време чета форума, виждам че има колеги които са вътре в нещата и се надявам да ролуча съвет. Какво бих постигнал ако заменя оригиналния турбокомпресор с такъв от Т4 и дали ще трябва да се сменя електроника и т.н. , при положение че компютрите на двата модела са еднакви.
Reply

#2
Здравейте Волво-фенове. От три години карам Волво, като преди няколко месеца се сдобих с едно V40 2.0Т 99г. и като порядъчно луд на темата мощност, скорост и т.н. започнах да мисля за по-голям компресор. От доста време чета форума, виждам че има колеги които са вътре в нещата и се надявам да ролуча съвет. Какво бих постигнал ако заменя оригиналния турбокомпресор с такъв от Т4 и дали ще трябва да се сменя електроника и т.н. , при положение че компютрите на двата модела са еднакви.
Reply

#3
И мен ме вулнува тоз въпрос. То компютъра еднакъв, но фирмуеара е различен. Двигателят също е различен иначе просто можеше да се изкопурта софт-а.
Волво S40 2.0Т 160Hp
Не е важно колко коня има под капака, а какво магаре стои зад волана.
Reply

#4
И мен ме вулнува тоз въпрос. То компютъра еднакъв, но фирмуеара е различен. Двигателят също е различен иначе просто можеше да се изкопурта софт-а.
Волво S40 2.0Т 160Hp
Не е важно колко коня има под капака, а какво магаре стои зад волана.
Reply

#5
Ами не съм голям спец, но с по-голяма турбина и без да пренастроиш компютъра
може да стане само това че ще получиш по-голям 'turbo lag'.
Турбината ще започва да помпи при по-високи обороти, а като започне да надува здраво,
TCU-то ще отвори уейстгейта и няма да позволи по-голям boost от зададения в компютъра.
Така че вероятно без чип тунинг няма да има желания ефект.
Reply

#6
Ами не съм голям спец, но с по-голяма турбина и без да пренастроиш компютъра
може да стане само това че ще получиш по-голям 'turbo lag'.
Турбината ще започва да помпи при по-високи обороти, а като започне да надува здраво,
TCU-то ще отвори уейстгейта и няма да позволи по-голям boost от зададения в компютъра.
Така че вероятно без чип тунинг няма да има желания ефект.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)