The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Няколко въпроса относно V40

#21
milenhr Wrote:И при мен в багажника понякога примигват само светлините. Проблемът е, че няма добър контакт в ключалката на багажника, където се намира и прекъсвача за светлините. Като размърдам с пръст в средата на ключалката и веднага светва. Явно трябва да го почистя с контактен спрей. Иначе нямя да ми сработва и алармата.
Колега и аз го имах този проблем.Просто му налях малко машинно масло (2-3 капки) и сега всичко си е наред.Предполагам че с времето се затлачва с боклуци,но като му сипеш масалце и като го раздвижиш се оправя (все пак си има силна прожина вътре която си го връща в нармално положение след като се отвори) :wink:
Reply

#22
milenhr Wrote:И при мен в багажника понякога примигват само светлините. Проблемът е, че няма добър контакт в ключалката на багажника, където се намира и прекъсвача за светлините. Като размърдам с пръст в средата на ключалката и веднага светва. Явно трябва да го почистя с контактен спрей. Иначе нямя да ми сработва и алармата.
Колега и аз го имах този проблем.Просто му налях малко машинно масло (2-3 капки) и сега всичко си е наред.Предполагам че с времето се затлачва с боклуци,но като му сипеш масалце и като го раздвижиш се оправя (все пак си има силна прожина вътре която си го връща в нармално положение след като се отвори) :wink:
Reply

#23
Колеги, имам същия проблем и понеже тук не видях решението и аз пиша. Трябва да сменям ремъците - ангренажен и пистов, заедно с ролките им и водна помпа... та звънях в Мото Пфое, в Скантех и ми казаха съответно "Докарайте колата и ще видим" и "Донесете старите части за най-сигурно". Обаче се сещате какво неудобство ще е да закарам колата на майстор, той да разглоби частите, да ги нося и тн... Има ли начин да се определи точно какви са ремъците без да се разглабя колата. Ето и инфо:
VIN: YV1VS1223XF369394
надписи на кутията на ангр. ремък:
Part N: 30866402
Serial N: 1680324
B4184S - ама това и от VIN-a се вижда...

Благодаря предварително !
Reply

#24
Парт номера нещо не съвпада и не го откривам с VADIS. Напиши още малко инфо за колата ... колко коня е и има ли турбо?

По VIN номера във VADIS ремъка ми излиза Part N: 272327 - Tooth belt, а този където ти си го написал не съвпада с нищо ??
Иначе в Скан тех - Ангренажен ремък комплект е под каталожен номер 51.54004 => линк

Това е за сега ... като дадеш допълнителното инфо продължаваме издирването... :wink:
Vovlo V40 2001 1.9Di 115Hp
Reply

#25
Двигателят е 1.8, 85kW - 115 коня, 16 клапана. Няма турбо. Сутринта свалих тези номера от кутията на ангр. ремък, защото от Мото Пфое ми казаха, че от номера на двигателя се познавало... Освен, ако под номер на двигателя нямат предвид нещо друго...
Иначе и аз гледах във VADIS вчера (сега нямам възможност) и реших да питам дали някой тук не е по-запознат Smile
Reply

#26
Какво да ти кажа, с нищо не ми помогна допълнителната информация. Кофтито в цялата ситуация е, че тия ремъци могат да са с два различни вида обтегачи - механичен и хидравличен.

1. Ако обтегача ти е механичен ремъка е със 142 зъба и ширина 23мм. => Part N 272 329
2. Ако обтегача ти е хидравличен ремъка е с 148 зъба и ширина 23мм => Part N 272 327

Най-вероятно, както са ти казали от Мото Пфое, това може да се познае по номера на двигателя, а той е различен от VIN номера. Би трябвало да го имаш написан в талона на колата, при регистрация нали го сверяват. Та ако искаш напиши го и да видя дали по него ще излезе нещо, но не мога да ти обещая, че тази вечер ще имам време...
Vovlo V40 2001 1.9Di 115Hp
Reply

#27
Колега, в талона пише B4184S1680324, втората част си е Serial N...
Мисля, че може да се намери след кой сериен номер какви рамъци слагат... по-старите били с авт. обтегач май.. тази вечер ще търся Smile

Edit: ето какво казва VADIS: "Belt transmission. 4CYL EXC B4184SM. W/O TURBO *) For cars with mechanical belt tensioner. *) ENG 1266196-"..
Това "1266196-" според мен значи от Сериен Номер 1266196 нататък. Моят сериен номер е над това число, значи май съм за ремък с механична обтягаща ролка..

Какво мислите по въпроса ? Smile
Reply

#28
И според мен би трябвало това да означава ... че си с механичен обтегач.
Vovlo V40 2001 1.9Di 115Hp
Reply

#29
Да попитам и аз с какъв обтегач съм според VADIS VIN № YV1VW1223VF109251 и двиг. В4184S1027762.
Съвсем друг е въпроса ,че от КАТ не са видяли правилно № на двиг. и в талона ми е В418451027762 :roll:

П.П. Имам смътен спомен, че съм с автоматичен обтегач, но да видим какво казва по въпроса VADIS-а
Благодаря предварително.
Reply

#30
Добри смътни спомени имаш... :!:
Според VADIS, двигатели с номера до 1266195 са с автоматичен обтегач... :wink:
Vovlo V40 2001 1.9Di 115Hp
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)