The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Прекъсване при работа на газ

#11
Ако имаш гаранция отиди където са ти я слагали да си видят майсторлъка, ако не стане нищо пиши ми на ЛС да се разберем за кой ден да я излекуваме.

Volvo V40 1.9tdi 97г.
Reply

#12
Ако имаш гаранция отиди където са ти я слагали да си видят майсторлъка, ако не стане нищо пиши ми на ЛС да се разберем за кой ден да я излекуваме.

Volvo V40 1.9tdi 97г.
Reply

#13
hemkomp Wrote:Значи мотора е 1,8 бензин, 115 коня, колата е S 40 97 година,
прекъсването е по всяко време на работата на двигателя на газ, като се подава газ имам чувството понякога че вместо да тръгва по-бързо колата спира, особенно се усеща когато е включен климатроника. когато стои само на обороти също се усеща но за сметка на това няма гаснене или прекъсване изцяло. При потегляне изисква повече обороти за да не стане номера с изгасването.
Уредбата е Lovato изцяло комплект, инсталирана е преди 3-4 месеца.
Не знам дали информацията е достатъчна, но всяка помощ е от значение.

Мерси предварително!!!
колега отиди на ул."Иван Сусанин"28 да ти сложат аванс-процесор и да тия настроят там са богове на газ и метан аз съм много дволен от тях цялото удоволствие на твоя проблем ми излезна 180лв. и забравих проблема


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#14
hemkomp Wrote:Значи мотора е 1,8 бензин, 115 коня, колата е S 40 97 година,
прекъсването е по всяко време на работата на двигателя на газ, като се подава газ имам чувството понякога че вместо да тръгва по-бързо колата спира, особенно се усеща когато е включен климатроника. когато стои само на обороти също се усеща но за сметка на това няма гаснене или прекъсване изцяло. При потегляне изисква повече обороти за да не стане номера с изгасването.
Уредбата е Lovato изцяло комплект, инсталирана е преди 3-4 месеца.
Не знам дали информацията е достатъчна, но всяка помощ е от значение.

Мерси предварително!!!
колега отиди на ул."Иван Сусанин"28 да ти сложат аванс-процесор и да тия настроят там са богове на газ и метан аз съм много дволен от тях цялото удоволствие на твоя проблем ми излезна 180лв. и забравих проблема
Reply

#15
hemkomp Wrote:Значи мотора е 1,8 бензин, 115 коня, колата е S 40 97 година,
прекъсването е по всяко време на работата на двигателя на газ, като се подава газ имам чувството понякога че вместо да тръгва по-бързо колата спира, особенно се усеща когато е включен климатроника. когато стои само на обороти също се усеща но за сметка на това няма гаснене или прекъсване изцяло. При потегляне изисква повече обороти за да не стане номера с изгасването.
Уредбата е Lovato изцяло комплект, инсталирана е преди 3-4 месеца.
Не знам дали информацията е достатъчна, но всяка помощ е от значение.

Мерси предварително!!!
колега отиди на ул."Иван Сусанин"28 да ти сложат аванс-процесор и да тия настроят там са богове на газ и метан аз съм много дволен от тях цялото удоволствие на твоя проблем ми излезна 180лв. и забравих проблема


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#16
Ако не си сменял свещи и кабели първо смени тях и после ходи по газаджии, кабелите в Мото Пфое са стотина лева :wink: :wink: :wink:
Reply

#17
Здравейте,
имам подобен проблем с моето В40. Двигателят е същия, симптомите са същите, газта е PowerJet пълен инжекцион. Оправи ли се проблема с новите кабели и свещи?
Reply

#18
Вижте си филтрите на газта. Аз като свалих този малкият дето е на самият испарител, направо останах очуден, как въобще е минавало газ от там. Сгур и боклуци, колкото искаш. Карам с газов инжекцион кар газ, като испарителя е тромасоти или някво подобно име. След като смених филтъра, сичко беше 6.
Reply

#19
gramov Wrote:Вижте си филтрите на газта. Аз като свалих този малкият дето е на самият испарител, направо останах очуден, как въобще е минавало газ от там. Сгур и боклуци, колкото искаш. Карам с газов инжекцион кар газ, като испарителя е тромасоти или някво подобно име. След като смених филтъра, сичко беше 6.

Здравейте колеги,
аз имам подобен проблем и още немога да открия причината. Вече сме доста , дано някой да успее да се справи и даде насоки. Ето мойто оплакване и мерките взети до момента:
Колата ми е автоматик 2.0т 163кс. с газов инжекцион БРЦ, май е старичък модел на 5-6 години.
Смених филтрите , смених даже доста маркучи, защото бяха понапукани, смених свещи и вчера смених и кабелите и колата все още има едно леко прекъсване в ниски обороти само при работа на газ. Когато седи и работи на празен ход на мести няма грижи , но ако включа на D или R /автоматик е/ и седя отново на место с натисната спирачка и се получават едни леки прексъсвания от време на време, без да гасне само леко оборотите спадат надолу иведнага се вдигат, прави го когато си поиска и с каквато си посика честота - някой път веднъж на няколко секунди, някой път последователно няколко пъти, някой път изобщо... нямам обяснение Sad Когато взех колата беше с адкси богати смеси и ходих в БРЦ - Дружба да я регулират, там смених и филтрите и маркучите, качиха и нов софтуер и я регулираха.... В първия момент заработи страхотно, но след няколко км. каране започна зверски да прекъсва....смених свещи и се оправи но се появи това леко прекъсване... от тогава ходя няколко пъти в БРЦ. Обоготявахме смесите на 2 пъти защото ми светкаше чека и излизаха бедни смеси при някои режими на работа на мотора /при продължително задържане на колата със скорости около 80-100 км/ч. /. От тогава не светва чека, даже въпросното прекъсване леко се поизчисти, но все още си го има.... Sad Значи съм с нови кабели и свещи, газаджиийте твърдят, че всичко е ок с газовата и вероятния проблем е нещо по тоците. От тоците не съм сменял само бобини. Незнам как да ги проверя дали са изрядни! Направи ми впчетление, че около момента , в който започна това леко прекъсване започна и от време на време да върти повече докато запали колата, не винаги - понякога пали от раз, понякога върти след 3-4 секунди докато запали.
Reply

#20
vlado_v40 Wrote:Здравейте,
имам подобен проблем с моето В40. Двигателят е същия, симптомите са същите, газта е PowerJet пълен инжекцион. Оправи ли се проблема с новите кабели и свещи?
Здравейте,
Днес и при мене се появи такъв проблем - до сега не го е имало изобщо.Колата е В-40 115 коня бензин пълна инжекция с газово G-3,слагано в Холандия.Часът беше 14.30 и е доста топло,карах на пета с окала 100-110 км и колата изведнъж угасна,сякаш няма гориво.Спрях,прехвърлих на бензин и никакъв проблем,в движение превключих от бензин на газ и след около 10-15 секунди и колата отново угасна.Включа ли на бензин-няма проблеми.След като угасне веднага пробвам да я запаля-пали нормално-явно щото пали на бензин,но после като превключа с копчето на газ и след около минута гасне изведнъж.Копчето и е направено да превключва от бензин на газ или ръчно или става автоматично,след повишаване на температурата на двигателя.Дайте идея от какво може да е.

С уважение!

Да добавя- карах с включен климатик,като стана цялата работа,но после проблема продължи и при изключен климатик.И още-ефекта е като че ли няма газ и при превключване от бензин на газ и гасне.А сутринта сложих газ за 10 лева,като преди това имаше около 20 литра,така,че не е от липсата на газ.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)