The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Покупка на 460??

#21
gogo Wrote:Абе казвам ви аз че колата е за улегнали хора. Всичко изписано до сега го потвърждава. КАЗВАМ УЛЕГНАЛИ, А НЕ СТАРИ - ДА СИ ИМАМЕ УВАЖЕНИЕТО, МОЛЯ МОЛЯ :wink:
И аз не мога да разбера какво имаш предвид.Ако имаш предвид,че съм казал,че ще харчи повече и ще върви малко,то е така защото все пак на всички им се налага да изпреварват,а като се наложи някое друго конче отгоре си е от полза :wink:
Reply

#22
Чудя се от къде да започна. Значи, 4хх моделите не тежат 1500кг. Ръждата съвсем не е само по задните вежди.
Под задните седалки, из целия багажник и в дупката на резервната гума също ръждата се проявява.
В багажника влиза вода. Предния капак(на двигателя) е направен като за детска количка-оребряванията
бързо и сигурно се отлепят от ламарината и започват вибрации на самия капак. Дръжките на вратите са слаби.
Ел. стъклата също са калпаво направени. Ако някой ти сцепи огледало, забрави да намериш резервно с
подгряване. Тогава прибягваш до обикновено. Таблото както казаха колегите е умопомрачаващо.
Всичко там е направено от пластмаса с изминал още от първия километър срок на годност-чупи се, пука се
рони се и т.н. Седалките получават + ! Парното като за северна кола е пълен смях. Падне ли температурата под нулата
забрави да си направиш Убаичко топличко вътре както аз си правех на времето с на баща ми голф единичката.
Задните пружини омекват. Ръчната спирачка е срам и позор. Светлините получават + ! Багажника е с добър обем.
Ако има шибедах, приготви се някой ден просто да спре-надявай се затворенSmile Отоплението на седалките
е един сравнително голям мит. Боята е неиздръжлива. Задното окачване е сравнително безпроблемно най-вероятно
защото е опростено до минимум. Каретата са сравнително здрави. ABS-а е супер!!! Хидравликата се скапва, но трае,
въпреки че започва да вие като гладен вълк. Всички пласмаси в купето се раздрънкват и колкото и музика да
излашкаш вътре, пак ще се чува звук като от кошница. Да видим под предния капак. Двигателя който ще ти
хареса е турбинирания. 1700 кубика 120 коня 175 нютон метра. Всички останали са мудни в сравнение. Ако не искаш
да се резгаш, със същия успех можеш да си купиш някоя по-нова двулитровка и то не 110коня, а 150. Мотора
е направен тъпо. За да смениш съединителя трябва да разкостиш половината кола. Тампоните на двигателя са слаби.
А скъса ли се задния, ще ти се отвори мноооооого работа. Поне сервиз който обслужва безпроблемно тези коли има.
Както сподели някой от колегите, моторчето за празния ход е проблемно. Да не говорим, че предишните собственици
на тези коли незнайно защо решават, че някои елементи от автомобила са ненужни. Именно за това очаквай
липси на предпазни пластмаси под и над двигателя, охладителна система на инжекционната система, авариен
ключ за шибедаха, халогени, капачки и т.н. Не че не може без тях, но е хубаво да ги има, а тръгнеш ли пък да ги
търсиш започваш да гледаш един друг филм. Като цяло към двигателя имам най-малко упреци въпреки че втори
път няма да си купя този модел. По отношение на 100-те вдигнати километра на 2-ра скорост, това не е критерий
че колата върви. Много коли вдигат 100 на 2-ра. Имам един приятел с хонда сивик който на 2-ра вдига 115км/ч само
че докато ги вдигне минава мн време. Личното ми мнение е че ако купуваш такава кола трябва мнооого ама много
да гледаш и да УЦЕЛИШ! Ако не уцелиш ще имаш тъпа кола и гадже с мнооооого дълга пола Smile))
Reply

#23
kokok0 Wrote:Чудя се от къде да започна. Значи, 4хх моделите не тежат 1500кг. Ръждата съвсем не е само по задните вежди.
Под задните седалки, из целия багажник и в дупката на резервната гума също ръждата се проявява.
В багажника влиза вода. Предния капак(на двигателя) е направен като за детска количка-оребряванията
бързо и сигурно се отлепят от ламарината и започват вибрации на самия капак. Дръжките на вратите са слаби.
Ел. стъклата също са калпаво направени. Ако някой ти сцепи огледало, забрави да намериш резервно с
подгряване. Тогава прибягваш до обикновено. Таблото както казаха колегите е умопомрачаващо.
Всичко там е направено от пластмаса с изминал още от първия километър срок на годност-чупи се, пука се
рони се и т.н. Седалките получават + ! Парното като за северна кола е пълен смях. Падне ли температурата под нулата
забрави да си направиш Убаичко топличко вътре както аз си правех на времето с на баща ми голф единичката.
Задните пружини омекват. Ръчната спирачка е срам и позор. Светлините получават + ! Багажника е с добър обем.
Ако има шибедах, приготви се някой ден просто да спре-надявай се затворенSmile Отоплението на седалките
е един сравнително голям мит. Боята е неиздръжлива. Задното окачване е сравнително безпроблемно най-вероятно
защото е опростено до минимум. Каретата са сравнително здрави. ABS-а е супер!!! Хидравликата се скапва, но трае,
въпреки че започва да вие като гладен вълк. Всички пласмаси в купето се раздрънкват и колкото и музика да
излашкаш вътре, пак ще се чува звук като от кошница. Да видим под предния капак. Двигателя който ще ти
хареса е турбинирания. 1700 кубика 120 коня 175 нютон метра. Всички останали са мудни в сравнение. Ако не искаш
да се резгаш, със същия успех можеш да си купиш някоя по-нова двулитровка и то не 110коня, а 150. Мотора
е направен тъпо. За да смениш съединителя трябва да разкостиш половината кола. Тампоните на двигателя са слаби.
А скъса ли се задния, ще ти се отвори мноооооого работа. Поне сервиз който обслужва безпроблемно тези коли има.
Както сподели някой от колегите, моторчето за празния ход е проблемно. Да не говорим, че предишните собственици
на тези коли незнайно защо решават, че някои елементи от автомобила са ненужни. Именно за това очаквай
липси на предпазни пластмаси под и над двигателя, охладителна система на инжекционната система, авариен
ключ за шибедаха, халогени, капачки и т.н. Не че не може без тях, но е хубаво да ги има, а тръгнеш ли пък да ги
търсиш започваш да гледаш един друг филм. Като цяло към двигателя имам най-малко упреци въпреки че втори
път няма да си купя този модел. По отношение на 100-те вдигнати километра на 2-ра скорост, това не е критерий
че колата върви. Много коли вдигат 100 на 2-ра. Имам един приятел с хонда сивик който на 2-ра вдига 115км/ч само
че докато ги вдигне минава мн време. Личното ми мнение е че ако купуваш такава кола трябва мнооого ама много
да гледаш и да УЦЕЛИШ! Ако не уцелиш ще имаш тъпа кола и гадже с мнооооого дълга пола Smile))


Тук има някои неща,, с които не мога да се съглася...

Парното е много добро, добре загрява и купето се стопля за нула време. Твоето може д е имало някакъв проблем със запушване на радиатора или блокирла клапа.
Боята си е доста издръжлива, не съм имал ядове с нея. Не се е белила или лющила.
Моорите са едни от доста сполучивите, имат сравнително голям ресурс. По принцип купетата са тежки и тези коли не са "резачки", дето да те залепят за седалката.
Оребреието на капака също не се отлепя масово, поне аз не познавам човек с такъв проблем, дори и в клуба незнам да има.
Относно ръждите, да ръждясват в задната си част. Колкото до вода в багажника, проблема е решим, с по-добра херметизация на стоповете (силикон или подходяща гарнитура).
Това за дръжките на вратите също не е вярно, не са никак калпави...
Ръчната не е срам и позор, просто тук никой незнае как да реши проблема с нея. При спяна на накладките цилиндърчето не се стиска до самозабрава за да се прибере, ами щом запъне, трябва да се прибере с навиване, защото има механизъм за саморегулиране при износване на накладките. Ако някой "майстор" е напъвал яко да прибере цилиндърчето, най-вероятно е скапал механизма на ръчната и затова тя не държи вече.
Споменатия по-горе заден тампон, всъшност не се къса толкова лесно и е много здрав, стига колата да не е шпорена и натискана яко при ускоряване. Той е маслен и издържа на много големи натоварвания...
Мисля да спра дотук с възраженията си.
Reply

#24
Ще се съглася само ако както някой сподели "улегнали хора" значи дядковци които отиват
веднъж седмично да си купят хляб от била. Това трябва да е дуракоустойчива кола както
мн други, а не да сложа една торба пари и да почна да уплътнявам стоповете. Колата
пак повтарям е лека-1060кг., просто моторите са слаби за един младок например.
Единствено турбото става сравнително. Защо спираш бе колега давай нали другият ни колега иска да рабере относителната истина. Относно моето парно, радиатора го чистих саморъчно, а клапите са наред, което значи
че от фабриките по онова време не са излезли 2 еднакви модела. Колега, мисля, че се бъркаш,
задния тампон въобще не е маслен. И освен това при рязко тръгване при него действа сила
на натиск, а не на скъсване-баш силата е срещу предните 2. Силно се съмнявам някой да прави
дръпки на задна скорост Smile Ааа за боята щях да забравя-става матова.
Както и да е. Не смятам да се заяждам, моето мнение е че модела съвсем не е апотеоз на
автомобилостроенето, а напротив...
Друг е въпросът, ако някой има сантимент 8)
Reply

#25
PeterPan Wrote:
kokok0 Wrote:Чудя се от къде да започна. Значи, 4хх моделите не тежат 1500кг. Ръждата съвсем не е само по задните вежди.
Под задните седалки, из целия багажник и в дупката на резервната гума също ръждата се проявява.
В багажника влиза вода. Предния капак(на двигателя) е направен като за детска количка-оребряванията
бързо и сигурно се отлепят от ламарината и започват вибрации на самия капак. Дръжките на вратите са слаби.
Ел. стъклата също са калпаво направени. Ако някой ти сцепи огледало, забрави да намериш резервно с
подгряване. Тогава прибягваш до обикновено. Таблото както казаха колегите е умопомрачаващо.
Всичко там е направено от пластмаса с изминал още от първия километър срок на годност-чупи се, пука се
рони се и т.н. Седалките получават + ! Парното като за северна кола е пълен смях. Падне ли температурата под нулата
забрави да си направиш Убаичко топличко вътре както аз си правех на времето с на баща ми голф единичката.
Задните пружини омекват. Ръчната спирачка е срам и позор. Светлините получават + ! Багажника е с добър обем.
Ако има шибедах, приготви се някой ден просто да спре-надявай се затворенSmile Отоплението на седалките
е един сравнително голям мит. Боята е неиздръжлива. Задното окачване е сравнително безпроблемно най-вероятно
защото е опростено до минимум. Каретата са сравнително здрави. ABS-а е супер!!! Хидравликата се скапва, но трае,
въпреки че започва да вие като гладен вълк. Всички пласмаси в купето се раздрънкват и колкото и музика да
излашкаш вътре, пак ще се чува звук като от кошница. Да видим под предния капак. Двигателя който ще ти
хареса е турбинирания. 1700 кубика 120 коня 175 нютон метра. Всички останали са мудни в сравнение. Ако не искаш
да се резгаш, със същия успех можеш да си купиш някоя по-нова двулитровка и то не 110коня, а 150. Мотора
е направен тъпо. За да смениш съединителя трябва да разкостиш половината кола. Тампоните на двигателя са слаби.
А скъса ли се задния, ще ти се отвори мноооооого работа. Поне сервиз който обслужва безпроблемно тези коли има.
Както сподели някой от колегите, моторчето за празния ход е проблемно. Да не говорим, че предишните собственици
на тези коли незнайно защо решават, че някои елементи от автомобила са ненужни. Именно за това очаквай
липси на предпазни пластмаси под и над двигателя, охладителна система на инжекционната система, авариен
ключ за шибедаха, халогени, капачки и т.н. Не че не може без тях, но е хубаво да ги има, а тръгнеш ли пък да ги
търсиш започваш да гледаш един друг филм. Като цяло към двигателя имам най-малко упреци въпреки че втори
път няма да си купя този модел. По отношение на 100-те вдигнати километра на 2-ра скорост, това не е критерий
че колата върви. Много коли вдигат 100 на 2-ра. Имам един приятел с хонда сивик който на 2-ра вдига 115км/ч само
че докато ги вдигне минава мн време. Личното ми мнение е че ако купуваш такава кола трябва мнооого ама много
да гледаш и да УЦЕЛИШ! Ако не уцелиш ще имаш тъпа кола и гадже с мнооооого дълга пола Smile))


Тук има някои неща,, с които не мога да се съглася...

Парното е много добро, добре загрява и купето се стопля за нула време. Твоето може д е имало някакъв проблем със запушване на радиатора или блокирла клапа.
Боята си е доста издръжлива, не съм имал ядове с нея. Не се е белила или лющила.
Моорите са едни от доста сполучивите, имат сравнително голям ресурс. По принцип купетата са тежки и тези коли не са "резачки", дето да те залепят за седалката.
Оребреието на капака също не се отлепя масово, поне аз не познавам човек с такъв проблем, дори и в клуба незнам да има.
Относно ръждите, да ръждясват в задната си част. Колкото до вода в багажника, проблема е решим, с по-добра херметизация на стоповете (силикон или подходяща гарнитура).
Това за дръжките на вратите също не е вярно, не са никак калпави...
Ръчната не е срам и позор, просто тук никой незнае как да реши проблема с нея. При спяна на накладките цилиндърчето не се стиска до самозабрава за да се прибере, ами щом запъне, трябва да се прибере с навиване, защото има механизъм за саморегулиране при износване на накладките. Ако някой "майстор" е напъвал яко да прибере цилиндърчето, най-вероятно е скапал механизма на ръчната и затова тя не държи вече.
Споменатия по-горе заден тампон, всъшност не се къса толкова лесно и е много здрав, стига колата да не е шпорена и натискана яко при ускоряване. Той е маслен и издържа на много големи натоварвания...
Мисля да спра дотук с възраженията си.
Такамм значи дотук май излезна,че колегата kokok0 просто не е случил на кола :roll: ,а колкото до недостатъците за сега не звучат чак толкова неприемвливи :wink:
Reply

#26
Пич аз си взех една 460ка бодигард,1.7турбо преди около 3 седмици от един друг колега,който я продаваше в форума.Всичко стана съвсем случайно.Бащата има 440 стария модел последната маска 1.7 без турбина 102 коня! Имахме бая ядове през годините понеже я имаме от 2000г. наистина вътре дразнещо скърца таблото и някви такива дразнещи явления се получават от някои елементи ! Та бях се заканил,че повече волво нема да се зима в семейството.Ама дойде време и аз взех книжка и гледах в форума за чарколяци за бащата и съвсем случайно попаднах на въпросната 460ка.Качените снимки бяха доста и от тях придобиваш представа че колата е много яка и много запазена, но нали занеш повечето коли за продажба се гласят да имат такъв вид Smile Решихме с бащата да ходим да я погледнеме щото и парите и бяха доста приемливи.Та отидохме още същия ден да я погледнеме. Останаха ми очите в тая кола!!! Наистина беше толко запазена колкото и на снимките лично замене като чисто нова!!! Всичко беше супер запазено по нея и в нея ! А пича като ни повози и като я качи по цариградско направо останах впечетлен от това как вървеше! Баща ми попринцип е много скиптично настроен за копуване на кола на старо , но видях че и на него му хареса! Smile Та видяхме колата на мене много ми допадна, просто нямаше нищо общо с на бащата ,всичко е много различно между двата модела! В следващата една седмиаца водех усилени преговори с наще за колата на баща ми му хареса но не исакше да я вземе щото знаеше че харчи 11 12 в града ,а някой му беше казал че не става газов инжекцион на турбо мотор, което не е така всъщност.Водихме я на компютар да я видиме за грешки ,окачване и и други такива неща! По всички ако така мога да го нарека "тестове" колата се оказа както си трябва даже майсторите се учудиха как е в това състояние кола от 95. И след 1 седмица станах горд притежател на въпросната 460ка! Та моето мнение за колата е,че доста стабилна ,като вървене ми допада доста 9те секунди които те изтрелват от 0до100 мисля,че са много добър показател за колата,не съм я пробвал колко ще вдигне но съм я карал максимум със 180 и оборотомера беше на около 4хиляди и 500 оборота.Що става въпрос за упреците за парното, абсолютно не съм съгласен аз лично съм много доволен от парното ,спирачките са перфектни ,малко тежка хидравлика има,но е приемливо.За 3 седмици съм и навартял около 2000 километра и съм много доволен! В смисъл карах я до Банско и ми даде разход 8.7 с четири човека като се има в предвид че си я карам с по 140 150,а в града около 12 като си я ръчкам,ако не се напъва до 10,10и половина би трябвало да падне разхода.Бих казал че е доста комфортна за дълъг път! Това е моето мнение за 460-ката! Но както каза колегата търси турбинирания мотор ,тоя няма нищо общо с другите! Smile Успех дано ти помогне мнеието ми! Smile Smile Smile Smile Smile
Reply

#27
gramov Wrote:гого, какво имаш в предвид под улегнали хора


Ами какво имама в предвид. Например това, че не те е яд че не си първи на старта при зелено на светофара или че не се чувстваш зле ако някой те изпревари на дълъг път и не хукваш да си възстановиш позицията. Ей такива работи. Иначе поддържам мнението, че колата е много добра за дълъг път.
Reply

#28
По-точно казано не успях да случа на модел, а не конкретно на добър такъв.
Както и да е. Няма да се опитвам да убеждавам никой. Някой искаше мнение-дадох моето.
Reply

#29
gogo Wrote:
gramov Wrote:гого, какво имаш в предвид под улегнали хора


Ами какво имама в предвид. Например това, че не те е яд че не си първи на старта при зелено на светофара или че не се чувстваш зле ако някой те изпревари на дълъг път и не хукваш да си възстановиш позицията. Ей такива работи. Иначе поддържам мнението, че колата е много добра за дълъг път.
Както написах колега по-горе,на всеки му се налага да изпреварва и когато кончетата са в повече е по добре :wink:
П.П.Благодаря на изказалите мнения,все пак някой ако има какво да добави да казва Tongue
Reply

#30
Нищо друго освен турбо!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)