The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
еее.. това вече е върха

#1
Можете ли да си представите?!!Слушам си днес радиото в МПС-то и по новините...........
Застрахователните компании били направили договорка с КАТ ,която се състои в следното;
:twisted: Застрахователя изпраща списък с неплатилите граждани ЗАСТРАХОВКИТЕ на МПС -тата си а КАТ започвало да издирва и да спира от движение същите :twisted: Confusednipe: !Това било новаторска идея, която щяла да даде голям резултат.Което и на децата става ясно ,че си е чисто изнудване!НЯМАМ ДУМИ ! :tfrag:
Reply

#2
Че тази схема не е нова, използват я погребалните агенции в комбина с лекари в болниците, за комисионни разбира се. Примера може да не е приятен, но е точен. Сигурно застрахователите са отделили добър процент за КАТ и може да сте сигурни, че намират подходящия начин да го дадат.Лично аз никога не съм си позволявал да карам без ГО, но сега си представете какво точене и преливане на инфо ще става в определена посока, а ние от колко време се опитваме да съберем инфо за това, колко автомобили Волво има в страната, ама като не им плащаме/то нямаме и възможност да го направим/ ни отсвирват по устав....... абе мила родна картинка...... :gib:
Reply

#3
Елате в града-градина Дупница...
Месните "управници" взеха данните за собствеността на всички МПС-та от КАТ и Данъчна служба разката фамилията на целия град за да си пълнят хазната...

Само мен ме наградиха с 1533 лв...

Включително и за такива, които са спрени от движение и даже съм ги нарязал за скрап...
Reply

#4
Според мен идеята е на 50% добра както всички в държавата ни.Според мен нека застрахователите дават тази информация на КАТ,но патрулните коли да се снабдят със камера и компютър както в англия само при разминаването с патрулката на полицая ми излиза на монитора обстоино инфо за автомобила като данаци дали се издирва застраховки абе общо взето всичко,така ще се илиминира елемента на изнудване.По евтиния вариант за глупавата майка родина е да прават справка по радио станцийте когато те спрат и диспечара да му съобщава за какво иде реч при съответния автомобил,според мен обаче първия вариант е по удачен,поради две причини.Когато те спрат няма да смеят толкова да взимат пари,и второто и по важно е ,че по този начин ще са малко по заяитени полицаите,за тези който са гледали COPS или нещо подобно виждате колко американски полицаи пострадват по улиците от луди и пияни шофъори.Да лошо е за нас шофъорите всичко това тъй като е свързано с финанси и време,но законите са ,за да се спазват,и не мисля ,че логиката щом онзи не ги спазва защо ли пък аз да ги свапзвам е правилна,даже напротив глупаво и просташко е.Хайде със здраве и весели празници
Reply

#5
850T-5R Wrote:Можете ли да си представите?!!Слушам си днес радиото в МПС-то и по новините...........
Застрахователните компании били направили договорка с КАТ ,която се състои в следното;
:twisted: Застрахователя изпраща списък с неплатилите граждани ЗАСТРАХОВКИТЕ на МПС -тата си а КАТ започвало да издирва и да спира от движение същите :twisted: Confusednipe: !Това било новаторска идея, която щяла да даде голям резултат.Което и на децата става ясно ,че си е чисто изнудване!НЯМАМ ДУМИ ! :tfrag:

Колега, ако си плащаш ГО редовно и ти налети някой без гражданска много бързо ще разбереш смисъла. Имаше такъв случай с един приятел. Оня нямал книжка, нямал ГО, нямал и пари в себе си... Трябва да го съдиш... Ядове, пари, загубено време. И накрая може и да ти плати нещо. Mission impossible...
Идеята на мен ми харесва. Защото се напълниха улиците с морги за по 200-300 лв, които като ги ударят и ги бракуват директно - за какво им е гражданска - все пак е 160 лв?!
Reply

#6
всичко добре, но ако сменя застрахователната компания пак ли ще влезна в списъка на неплатилите? А колко от до данъка, той се заплаща в текущата година-тоест мога и на 31 декември да си го платя "стига да работят" и пак нищо не могат да ми кажат.
Reply

#7
Gorgo Wrote:Колега, ако си плащаш ГО редовно и ти налети някой без гражданска много бързо ще разбереш смисъла. Имаше такъв случай с един приятел. Оня нямал книжка, нямал ГО, нямал и пари в себе си... Трябва да го съдиш... Ядове, пари, загубено време. И накрая може и да ти плати нещо. Mission impossible...
Идеята на мен ми харесва. Защото се напълниха улиците с морги за по 200-300 лв, които като ги ударят и ги бракуват директно - за какво им е гражданска - все пак е 160 лв?!

Колегата е много прав и аз съм за старите бараки които струват по-малко от цената на ГО да бъдат бракувани щото те масово са без застраховка.Представете си,че ви удари стареца с Жигулата(недай си боже)а вашата кола е 15-20К лв. и в момента нямате каско и стареца със сигурност няма ГО какво ще му направиш???Просто гориш и си поемаш ремонта сам въпреки,че ти си си платил 300лв. гражданска :gib:
Reply

#8
yamaha-racing Wrote:
Gorgo Wrote:Колега, ако си плащаш ГО редовно и ти налети някой без гражданска много бързо ще разбереш смисъла. Имаше такъв случай с един приятел. Оня нямал книжка, нямал ГО, нямал и пари в себе си... Трябва да го съдиш... Ядове, пари, загубено време. И накрая може и да ти плати нещо. Mission impossible...
Идеята на мен ми харесва. Защото се напълниха улиците с морги за по 200-300 лв, които като ги ударят и ги бракуват директно - за какво им е гражданска - все пак е 160 лв?!

Колегата е много прав и аз съм за старите бараки които струват по-малко от цената на ГО да бъдат бракувани щото те масово са без застраховка.Представете си,че ви удари стареца с Жигулата(недай си боже)а вашата кола е 15-20К лв. и в момента нямате каско и стареца със сигурност няма ГО какво ще му направиш???Просто гориш и си поемаш ремонта сам въпреки,че ти си си платил 300лв. гражданска :gib:
И аз сам съгласен с вас че бараките които не си плашат ГО да бадат бракувани !
Въпреки че на 340-то му истече ГО и още татко не му е направил друга!Ама еи ся като му кажа за това и сигорно ша направи. :wink:
340gle ,1988,1.7,80hp-минало
850,1992,B5252F,2.5i,20v,170hp-минало
V40 ,1997,B4204S,2.0i,16v,140hp-минало
S40,1997,B4218S,1.8i,16v,115hp-минало
C70,1999,B5234T3,2.3 Turbo,240hp-настояще
V40,1997,B4218S,1.8i,16v,115hp-настояще
Reply

#9
Дааа....съгласен съм с всички и с всичко.Едно нещо ме притеснява .Моята не я карам редовно.Правя си ГО на разсрочено и за колкото време преценя .Всеки път ще ме спират от движение ? И после пак прегледи в КАТ ,пари и т.н.
Нека ми вземат ако искат и кръщелното ,но да съм виновен.Нека ги вкарват в затвора !Ама какво излиза ,че заработи схемата ,която е най приятна на застрахователите -ИЗНУДВАНЕ.Не беше ли така с каското ?Днес ти изтича и .-........видиш ли мал шанс утре я крадат.Аз пак питам .Тези дето караме по 2-3-4 месеца кво да праим?? Да ......КАТ ми е "любимата" инстанция.......Колко приятели завъдих на опашките ............Не съм враг на закона и на реда .Нека има наказание при нарушение ,а не "ЩЯЛА ДА ПАДНЕ ТЕСЛАТА, ДА УБИЕ НЕРОДЕНИЯ ИВАНЧО".
Всеки да си носи кръста и последиците от нарушението .Това навън не съм го чувал някъде.
Reply

#10
Много добра идея! Подкрепям я с две ръце!
И ще ви дам един пресен пример защо:
На моя позната, преминавайки с микричката си през Факултето, й влиза в багажника червена жигула, с породист мангал за шофьор. Естествено братото е без шоф. книжка, документи на колата и ГО.
Резултатът - братото с АКТ, който няма никога да плати, защото няма стимул за това - ако на вас ви напишат акт, вие чинно ще си го платите, защото няма да си получите синьото талонче, но на него така и така не са му го прибрали, поради простата причина, че той такова няма ...
Естествено микрата я оправиха с възлагателно писмо по каско, но братото продължава да дебне...


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)