The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Високоволтови кабели-V40 ?!?

#1
Здравейте колеги. Бихте ли ми препоръчали качествена марка високоволтови кабели към свещите, колата ми е V40 1,8 16V 115к.с. 1997г.?!? Днес единия ми дефектира фатално и трябва да търся, иначе лошо..... :evil:
Намерих някакви Тесла, но ми се сториха евтини/50лв.-комплект/ и не ги купих, защото тази цена ме наведе на мисълта за ниско качество, но ако не намеря нещо по-добро от тях ще купувам.
Затова Ви моля за съвет и съдействие с информация по въпроса.
Благодаря на всички отзовали се.
Reply

#2
На опелчето ползвах "BERU" и се оказаха много добри, препоръчаха ми ги от сервиз. Утре ще погледна с каква марка кабели е V-40- ката и ще споделя.
Reply

#3
Трябва да знаеш,че TESLA изобщо не са лоша марка.Мисля че бяха чешки.Това че наистина са доста евтини,изобщо не трябва да те притеснява.Аз също не бях ги чувал,но ми ги препоръча мой познат автомонтьор и останах доволен.Моята осмица я карам с такива вече година и два месеца и нямам грижи засега.
Reply

#4
Колеги, вече поръчах кабели Магнети-Марели за 97лв. За Шампион, цената беше двойна Confusedhock:
Теслата от няколко места не ми я препоръчаха и не искам да рискувам.
Поздрави на всички.
Reply

#5
от де ги почръча ти магнет марели ?
и на мен много ми ги хвалят Smile
а сега ако и свещи ми кажеш няакви качествени..... ша черпя Big Grin
Reply

#6
Абе то черпенето е най-лесната част Big Grin Взех си вече кабелите, но ми направи впечатление, че не са еднакви два по два по дължина и утре, като ги поставя на колата ще видя каква ще е хавата :wink: Дадох си сметка, че повечето дефицитни части за моята кола ги купувам от този магазин, включително и прословутия "О"пръстен на генерацията.
Свещи-триполюсни на NGK-също от там, на мен ми харесват...... на колата също Big Grin
Магазина се намира западно от общинска болница и е на ЕТ"Донка Неделчева", не им правя реклама, просто споделям.
Поздрави на всички и весело посрещане на Коледните празници.
Reply

#7
[quote="100Y0"]Здравейте колеги. Бихте ли ми препоръчали качествена марка високоволтови кабели към свещите, колата ми е V40 1,8 16V 115к.с. 1997г.?!? Днес единия ми дефектира фатално и трябва да търся, иначе лошо..... :evil:
Честита коледа на всички!
Малко късно се включвам, но за същите пари /97-98 лв/ са оригиналните от МП. Същите са като дължини, лули и прочие.
За свещите също от МП - 48 лв.комплект/триполюсни/
Р. S.
Марката е волво на кабелите/поне това пише на тях/
Reply

#8
От няколко дена започна да придърпва автомобила. На бензин почти не се усеща, но на газ е ужас направо. Имам съмнения около високоволтовите кабели и свешите. 2те сам ги сменял преди около 25х.км. и сега като ги свалих гледам, че електрода сякаш не е мръднал, доста е. Имат ли някакъв друг признак за износване? А самите кабели, пробвах да ги проверя с мултицета, обаче доста неясна картинка понеже не мога да го застопоря добре и показва и на 4те постоянно различни стоиности. Пробвах и с варианта "на тъмно", но го няма ефекта на свето музиката, даже никакъв проблясък. Та се чудя, да се хвърлям ли направо за нови, но дали и кабели и свеши или само кабели, не знам.
Reply

#9
Бих те посъветвал първо да свършиш газта и да заредиш от друго място.
Вече няколко пъти ми се случва подобно нещо когато е студено, но явно зареждат с лятна газ.
Не бързай да разбутваш колата, изчакай още малко - уж го дават да се затопля.
::beer::
Reply

#10
Този дизайн кабели се скапват откъм лулите - ако погледнеш вътре в лулата и е разтопена - за боклука. Когато пробият пак пробиват през лулите и нищо не се вижда на цветомузика. Съпротивлението на работещ кабел е между 6 и 10 килома според дължината и не трябва да мърда.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)